Yardım Uyku Modu Sonrası Bozulmalar

Bu konuyu okuyanlar

astraldede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
LÜTFEN CEVAP VERMEDEN ÖNCE DRİVER GÜNCELLE,FORMAT AT GİBİ HERKESİN AKLINA GELEN GENEL ÇÖZÜMLERİ YAZMAYIN,İNTERNETTEN DİREK ARATIP İLK KARŞINIZI ÇIKAN SONUÇLARI YAZMAYIN.
BU SORUNU 7 AYA YAKINDIR YAŞIYORUM VE BU ÇÖZÜMLERİ ÇOKTAN DENEDİM

Bilgisayar: asus rog g752vy oyuncu notebooku
1624802476940.png
1624802495389.png

driverlar sistemlerin kendi sitelerinden,asus kendi sitesinden defalarca kez yenilendi ve hepsi şuan tam.BIOS driverları da dahil.

bilgisayarım iknci el ve önceki kullanan 5 yıldır böyle bir sorun yaşamadı,bilgisayarımı 2 ay normal kullandım sonra bir gün bi anda oyun oynarken kastı,15 fps civarı fps aldım.
restart attım düzelmedi,açılış süresi amma yavaşladı.
format attım düzelmedi
internette derin araştırma yaptım ama akla gelebilecek herhangi hiçbirşey işe yaramadı.
çok fazla virüs programı kurdum ve en baştan yeni bir windows yükleyerek sıfırdan format attım,yaklaşık 1 hafta sorun çözüldü ama tekrar başladı ama bu sefer farklı.
burayı dikkatli okuyun lütfen

şuanda bilgisayarım normal bir şekilde açılıyor ama 3-5 dakika sonra kasma başlıyor.ben bir şekilde bilgisayarı direk hızlı bır şekilde uyku moduna alıp geri açarsam sorunun çözüldüğünü farkettim.bu kolaydı altı üstü her bilgisayarı açtığımıda 30 saniye -45 saniye içinde uyku moduna alıp çıkcaktım.
ama uyku moduna almak kasmayı çözmesine rağmen bilgisayarı berbat duruma sokuyor,

1-bilgisayarın sesi aşırı tilt edici bir hale geliyor,bazı tanıdıklarım odada duramıyor bile,bilgisayarın sesi aşırı aşırı cızırtılı geliyor,konuşmalar,şarkılar falan dinlenilmeyecek seviyeye geliyor.ayrıca sesler yavaşlıyor.bir şarkı dinlediğinizde şarkının normalden daha çok yavaş oldugunu farkedebilirsiniz.tabi eğer cızırtılardan şarkıyı tanımlayabilirseniz.
bu yükses basslı seslere daha çok etki ediyor ve tiz seslerde çok az oluyor.bilgisayarın sesini açıp kısmak da cızrtı sesini azaltıp çoğaltıyor,
herhangi bir hoparlör veya kulaklıktada ses aynı.yani bilgisayar hoparlörü bozuk değil.

2-mikrofonumdan normalde gayet güzel konusıurken artık arkdaşlarım sesimin inanılmaz fazla yankı yaptıgını söylüyorlar.ayrıca sesimin çok kesildğini söylüyorlar,kendimde denedim ve öyle,

sanki MERHABA diyorsam biglisayar sadece M-A-B-? alıyor gibi.

3-normalde böyle miydi hatırlamıyorm oyuzden emin değilim ama bilgisayar çok ısınıyor,fan olmadan hep kasıyor.

EK OLARAK:ilk farkettim ses cızırdaması olunca hoparlör satın alarak durumun düzelceğini sandım ama olmadı ben yinede kullanmaya devam ediyorum,ve şöyle birşey farkettim,belki normaldede oluyordu ama ben sadece ek goparlörleri takınca duymaya başladım...
olay şu:bilgisayar kapalıykan (uyku modu değil,tamamen kapalıyken)höparlörlerden tiz bir ses duyuluyor.yanıp sönen bir ışık gibi sanki bu ince seste alçalıp çoğalıyor.bilgisayara mouse,fan veya harici bir usb girişi soktuğumda bu sesin hızı ve tizliği artıyor.fanımı çalıştırdığımda bu ses kesiliyor.bu yüzden belkide tüm problemlerin sebebi fandır dedim ve fanın usb kablosunu çıkartarak biglisayarı en baştan açtım ama kasma sorunu devam etti,uyku moduna alıp açıncada yine ses sorunları... artı dediğim gibi fansız oyun oynayamıyorum oyuzden tekrar taktım...

EK OLARAK:bilgisayarın içini de açıp bozuk parça varmı diye baktım,yok...

7 aydır falan böyle kullanıyoruum ve artık gına geldi,teknik servise defalarca yazdım ve hep farklı birşey söylediler.en sonunda beni aradılar ve servise vermemi söylediler.bilgisayarın garantisi falan çoktan bitmiş durumda ve servise vermeden önce son bir kez şansımı burda denemek istiyorum,sorun hakkında en ufak ipcucusu olanlar yazsın lütfen.elimden geldiğince kısa sürede cevap vermeye çalışacağım.

astraldede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yazmayı unutmuşum: Ayrıca kameradada uyku modu sonrasında hatalar oluşuyor filmelerdeki efektler gibi glitch oluyor ve arada bir 1 kareliğine tüm kamera ekranı koyu yeşil oluyor kamera kullanılamıyor

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
yazmayı unutmuşum: Ayrıca kameradada uyku modu sonrasında hatalar oluşuyor filmelerdeki efektler gibi glitch oluyor ve arada bir 1 kareliğine tüm kamera ekranı koyu yeşil oluyor kamera kullanılamıyor
Öncelikle bilgisayarın ısısı ne durumda. Yük altında ve boşta dereceler ne?

astraldede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle bilgisayarın ısısı ne durumda. Yük altında ve boşta dereceler ne?
buarada bilgisayrı servise verdim ve onalrda çözemedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

genelde değil bana yük altındayken ki derecesi lazım.
yük altındanda 80 derece civarı

oyunlarda değilken 70 decrece civarı eğer çok ultra grafiklerde falan bişey oynuyorsam 85

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592

oyunlarda değilken 70 decrece civarı eğer çok ultra grafiklerde falan bişey oynuyorsam 85
masaüstünde hiç bir şey açık değilken kaç ?

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
"powercfg.exe /hibernate on" bu komutu yönetici yetkileriyle komut istemine yaz.

astraldede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
@

Muhtemelen düzeldi o zaman.
hayır herşey devam ediyor,belkii biraz daha iyi olmuş olabilir ama aynı devam

70 derece uygulamalar kapalıyken çok fazla bence ısıyla alakalı bir sorun var.
olabilir ama bilgisayar biraz büyük bir bilgisayar böyle ısınması normal gibi,ayrıca tüm bu sorunların ısınmayla ilgili olduğunu sanmyorum bilgisayarın kasması ısınmayla alakasız bir şekilde uyku moduna geçip geri açma ile 10 saniyede çözülüyor ısınamyla alakalı olsaydı böyle olmazdı demi?hem ısınmanın ses problemi falan oluşturcağını sanmam.olsaydıda bilgisayarın kendi hoparlöründe olurdu sadece kulaklıklarda falna olmazdı

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
hayır herşey devam ediyor,belkii biraz daha iyi olmuş olabilir ama aynı devam

olabilir ama bilgisayar biraz büyük bir bilgisayar böyle ısınması normal gibi,ayrıca tüm bu sorunların ısınmayla ilgili olduğunu sanmyorum bilgisayarın kasması ısınmayla alakasız bir şekilde uyku moduna geçip geri açma ile 10 saniyede çözülüyor ısınamyla alakalı olsaydı böyle olmazdı demi?hem ısınmanın ses problemi falan oluşturcağını sanmam.olsaydıda bilgisayarın kendi hoparlöründe olurdu sadece kulaklıklarda falna olmazdı
"DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth && DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth" bunları da yönetici olarak çalıştır komut isteminde sonra düzelirse ya da düzelmezse yaz tekrar.

astraldede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
daha önce yapmıştım diye hatırlıyorum ama yinede yaptım ikincisi hata verdi
1627220773475.png

"DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth && DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth" bunları da yönetici olarak çalıştır komut isteminde sonra düzelirse ya da düzelmezse yaz tekrar.