Uygulamalar düzgün çalışmıyor

Erdemerdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
bilgisayarımda eskiden açılan ve düzgün çalışan uygulamalar artık düzgün çalışmamaya başladı. Mesela Steam platformundan bir uygulama indiriyorum fakat uygulama açılmıyor. ROBLOX uygulamasını Microsoft Mağazadan indirdim giriş yaptım herhangi bir oyuna girmeye çalıştığımda beni uygulamadan atıyor. Bunun gibi bazı uygulamalar eskiden düzgün çalışırken şimdi çalışmıyor. ACİLL YARDIM EDİN!!!!

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
bilgisayarımda eskiden açılan ve düzgün çalışan uygulamalar artık düzgün çalışmamaya başladı. Mesela Steam platformundan bir uygulama indiriyorum fakat uygulama açılmıyor. ROBLOX uygulamasını Microsoft Mağazadan indirdim giriş yaptım herhangi bir oyuna girmeye çalıştığımda beni uygulamadan atıyor. Bunun gibi bazı uygulamalar eskiden düzgün çalışırken şimdi çalışmıyor. ACİLL YARDIM EDİN!!!!
Merhaba,
Oyundan veya uygulamadan atarken hata mesajı geliyor mu?

Erdemerdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
hayır gelmiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

dediğim gibi önceden çalışıyordu sonra bir anda çalışmamaya başladı

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
hayır gelmiyor

dediğim gibi önceden çalışıyordu sonra bir anda çalışmamaya başladı
Hmmm.
Sürücüleriniz güncel mı?
Windows güncel mı?
Oyunu veya programı açılmasını sağlayan dosyalar yükümü şuan?

Erdemerdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
evet herşey güncel ve bütün dosyalar yüklü
herşey bir anda oldu ve yaklaşık 2 haftadır böyle

Erdemerdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Eset endpoint Antivirus kullanıyorum ve neredeyse her hafta taratıyorum

Erdemerdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
o terimlerden çok anlamam. tam olarak ne demek istediniz?
Yada nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz?

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
o terimlerden çok anlamam. tam olarak ne demek istediniz?
Yada nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz?
Kayıt defteri yani,pc nin önemli olduğu dosyalar ve ya girdiler hatta ayarların bulunduğu bir yerdir.
Kayıt defteri hatali olursa pc de hata verebilir..
Normalde program önermem ama yaklaşık 4 yıldır kullandigim bir program var,
ADI:glary utilites pro
Bu programla bir çok hata giderebilirsiniz.
Kullanımı kolaydır.

Erdemerdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
maalesef format atma gibi bir şansım yok eğer olur da aklınıza başka birşey gelirse yazarsanız sevinirim sorunumu çözecek herhangi başka birşey.

Erdemerdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Allah senden razı olsun senin sayende bu sorundan kurtuldum. İnşallah hayatında büyük sorunlar yaşamazsın. Gerçekten çok teşekkür ederim. Kimse bu sorunumla ilgilenmedi bile tek bana cevap yazan sendin. Sana sonsuz teşekkür ederim. Allah senden razı olsun.

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
Allah senden razı olsun senin sayende bu sorundan kurtuldum. İnşallah hayatında büyük sorunlar yaşamazsın. Gerçekten çok teşekkür ederim. Kimse bu sorunumla ilgilenmedi bile tek bana cevap yazan sendin. Sana sonsuz teşekkür ederim. Allah senden razı olsun.
Ne demek acaba hangi sorun çözdü efendim.
Yani ne yaptınız:)

Ne demek çok mutlu oldum sizin adınıza.acaba dediklerinden hangisi sorunundu çözdü

Erdemerdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
verdiğiniz uygulamayı indirdim sonrasında orda boş klasör bulma temizleme falan yaptım güncelleştirilmesi gereken winrar falan varmış onları yaptım ama sorunumu bunlar çözmedi. 1 tıkla otomatik bakım yapınca 700 800 şey tespit etti. onları düzelttim. Sonra güncelleştirme yapmam gereken uygulamaları görünce aklıma geldi bilgisayardaki bazı uygulamaları silip tekrar yükledim.
belki bazılarında sorun vardır diye düşündüm. Sonra NVIDIA GeForce Experience isimli uygulamanın da sürümünün eski olduğunu gördüm. güncelleştirdikten sonra ekran kartımın yeni bir sürüm çıkarttığını öğrendim (uygulamanın eski sürümünde de bakmıştım böyle birşey yoktu) onu güncelleştirdim ve nasıl olduysa sorunum çözüldü. Hiç açamadığım uygulamalar bile açılmaya başladı. Hangisi çözdü bilemiyorum ama önerdiğin uygulama olmasaydı çözemeyeceğime eminim.
Hem başka yardımları da oldu uygulamanın. C diskinde 16gb gereksiz yere dolu olan alan varmış onu boşaltmış oldum. Bilgisayar hızlandı. Her konuda yardımın oldu gerçekten çok sağol.

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
verdiğiniz uygulamayı indirdim sonrasında orda boş klasör bulma temizleme falan yaptım güncelleştirilmesi gereken winrar falan varmış onları yaptım ama sorunumu bunlar çözmedi. 1 tıkla otomatik bakım yapınca 700 800 şey tespit etti. onları düzelttim. Sonra güncelleştirme yapmam gereken uygulamaları görünce aklıma geldi bilgisayardaki bazı uygulamaları silip tekrar yükledim.
belki bazılarında sorun vardır diye düşündüm. Sonra NVIDIA GeForce Experience isimli uygulamanın da sürümünün eski olduğunu gördüm. güncelleştirdikten sonra ekran kartımın yeni bir sürüm çıkarttığını öğrendim (uygulamanın eski sürümünde de bakmıştım böyle birşey yoktu) onu güncelleştirdim ve nasıl olduysa sorunum çözüldü. Hiç açamadığım uygulamalar bile açılmaya başladı. Hangisi çözdü bilemiyorum ama önerdiğin uygulama olmasaydı çözemeyeceğime eminim.
Hem başka yardımları da oldu uygulamanın. C diskinde 16gb gereksiz yere dolu olan alan varmış onu boşaltmış oldum. Bilgisayar hızlandı. Her konuda yardımın oldu gerçekten çok sağol.
Teşekkür ederim :)

Erdemerdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
benim de senin için yapabileceğim birşey varsa söyle. Elimden gelen birşey varsa yardımcı olayım.