Bilgisayarımda Virüs Mü Var?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,870
Selamlar.

Gerçekten garip bir durumla karşı karşıyayım. Son zamanlarda indirdiğim birkaç uygulamadan sonra bilgisayarımda garip şeyler olmaya başladı. Her zaman olan şeyler değil, ne zaman çıktıklarını birazdan anlatacağım. Uygulamalar hakkında kullanan diğer arkadaşlarıma da danıştım fakat onlarda bir sorun yok, hepsi her şeyin düzgün olduğunu söylüyor.
Eğer bilgisayarın ekran koruyucusunu aktifleştirecek süre kadar bilgisayara dokunmazsam ekran kapanıyor, bu gayet normal. Fakat ben tekrardan bilgisayara oturup gezinmek istediğimde açtığım bir uygulamanın yanında aşırı fazla uygulama açılıyor. Hiç dokunmadığım uygulamalar bile. ''Uzaktan Masaüstü Bağlantısı, Yapışkan Notlar, Belgeler'' gibi gidiyor bu. Bilgisayarı kapatmak istediğimde kapatılmıyor, görev yöneticisi açılmıyor. Kasanın kapatma düğmesinden bassam bile kapanmıyor, fişi çekmek zorunda kalıyorum. Bu durumlar olduğunda bilgisayarı kapatıp 6 saat falan açmam genelde, bir daha açınca olmuyor. Bazen bilgisayar açıldığı gibi önüme ''Belgeler, Yapışkan Notlar'' falan geliyor. Tek seferliğine geliyorlar ve kapatıyorum, ama neden geldiklerini bilmiyorum.

Bu bir virüs mü? Bundan nasıl kurtulabilirim? Bilgisayarım açıldığında açılacak olan uygulamalara da baktım, her şey normal gözüküyor. Antivirüs indirdim, bir sorunun olmadığını söylüyor. Görev yöneticisindeki işlemleri izliyorum, fazladan bir işlem de yok. Gerçekten paranoyak olmuş olabilirim, düşünceleriniz nedir? :(

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,870

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Bilgisayar yaklaşık 2 hafta önce tamirden geldi, gerçekten şanssızım. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

GTA San Andreas için Rina Roleplay'in uygulamasını indirmiştim. Kendi sitesinden indirdim, ama 1.000 kişi var bu sunucuda, şüpheli olabilir mi? :/
Kendi sitesindise sıkıntı yok

Format at tek çare

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,870
Kendi sitesindise sıkıntı yok
Tamam, bu uygulama masum demek ki. Ama bu uygulamalar neden gereksiz yere açılıyor ki? :( Diğer uygulamalar da masumdu.

Şu an görev yöneticisinde çalışan şüpheli gördüğüm birkaç hizmeti söyleyeceğim size, normal mi bunlar? :/
''Multimedya Sınıf Zamanlayıcısı''
''Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC)''

Son düzenleme:

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Tamam, bu uygulama masum demek ki. Ama bu uygulamalar neden gereksiz yere açılıyor ki? :( Diğer uygulamalar da masumdu.

Şu an görev yöneticisinde çalışan şüpheli gördüğüm birkaç hizmeti söyleyeceğim size, normal mi bunlar? :/
''Multimedya Sınıf Zamanlayıcısı''
''Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC)''
Bu işlemler normaldir fakat sistemin verdiği tepkiler normal değil bence sızıntı var temiz bir format atarsan kafan rahat olur sıkıntılarını da gidermiş olursun.

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...