Usb ve Stereo Hoparlörü aynı bilgisayarda çalıştırma

Bu konuyu okuyanlar

selweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar elimde bir adet usb bir adet de stereo hoparlör var ikisini aynı anda bilgisayarıma taktığımda sadece birinden ses alabiliyorum (önce hangisini taktıysam ondan) ses ayarlarına baktım ses çıkışı kısmında sadece bir tane çıkış belirleyebiliyoruz ya usb audio device yada realtek stereo output. Ben her iki hoparlörden aynı sesi almak istiyorum ne yapmalıyım. Usb hoparlör çalışır durumdayken stereo kulaklık ve hoparlör girişleri kesinlikle çalışmıyor. Nasıl açabilirim?

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Biraz saçma gelebilir ama sorununu tam olarak karşılar :)

anlamadığım zaten bir hoparlörün var. USB yi neden aynı anda çalıştırmak istiyorsun.

SUrround yapmayı düşünüyosan olmaz öyle:)

Şimdi sorunu cevaplayayım,

Usb kablosunu biraz uca doğru yatay olarak dış kaplamayı kes.
Ardından hoparlöre giden iki kabloyu bul.
Diğer hoparlörün giriş bağlantısının kablosuna aynı şekil birleştir. güzelce bant çek. Tamamdır :)

selweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows7seven öncelikle çok teşekkür ederim çözüm önerin için. Ancak ben surround felan yapmak istemiyorum. Sadece elimde bulunan fazladan bir usb hoparlörü kullanmak istiyorum ses çıkışını güçlendirir en azından mantığıyla. Ancak Hoparlörlerim yeni olduğu için kesmek istemiyorum. Her iki hoparlörü bilgisayara bağladığımda (hem stereo girişinden hem usb den) denetim masasından Ses aygıtları özelliklerine girdiğimde iki adet varsayılan aygıt görünüyor. Ve bunlardan bir tanesi seçilebilyor. Bunlardan hangisini seçersem o hoparlörden ses çıkıyor. Ben bir program yada bir ayar yardımıyla ses çıkışını hem usb hoparlörümden hem stereo hoparlörümden aynı anda almak istiyorum. Çok mu şey istiyorum aceba??

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Pc arkasında kaç adet girişin var
mikrofon ve yeşil hoparlör girişinin haricinde ?

selweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pc arkasında bir mikrofon bir hoparlör birde mavi giriş yeri var önünde de bir hoparlör bir mikrofon girişi var.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
hmm...ses kartı driverini yükleyip onun programından ayarlarına bakıp ayarlamayı deneyebilirsin.

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Mrb Selweb;

Malesef her iki hoparlorunude ayni anda calistiramazsin. Cunku USB hoparlorde veri hoplarlor icersindeki devreye kadar dijital olarak gidiyor. Digerinde ise analog olan ses hop. icersinde bulunan amplifikatore giderek burada yukseltme yapiliyor. Eger her iki hoparlorunde analog yani kasanin arkasindaki yesil cikisi kullanmis olsaydi stereo coklayicilar ile iki hop. kullanabilirdin.

selweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun zamandır bu konuyu araştırıyorum sanırım QBilay ın söyledikleri doğru. Aynı anda hem usb hem stereo hoparlörden çıkış alamam. Bu çok büyük bir sorun bence çünkü bu konuyu araştırırken birisi bende aynı şekilde stereo hoparlörüm bağlıyken usb kulaklıktan ses alamıyorum diyor. Keşke buna bir çözüm bulunabilseydi ama sanırım yok. Neyse yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:huh::huh:Beyler 1 Adet Usblı HOparlor var onceden SES gelıyodu ama Şimdi Gelmio
:(

sdkmc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
osq15s

S

SDN Okuru

SDN Okuru
realtek hd audio diye bir program var onu indir sonra orda üç tane renkli yuvarlak şeyler var onlara sağ tıkla ön höparlör çkışı yap tamamdır