USB ile format atamıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

theSpecialOne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam,

Ben önce usb yi rufus ile oluşturup pc ye taktım ve format atmaya niyetlendim. biostan usb yi öncelik alarak başlattım ama usb yi görmeden devam etti sürekli ben de rufus ile oluşturduğum setup'ı çalıştırdım ve yüklemeye çalıştım ama maalesef sürekli talkvim ve saat ekranına yönlenmeye başladı laptop. usb yi sürekli biçimlendirip yazılım attım ama hiç görmüyor ve kabul etmiyor. Lütfen yardımcı olun.

Çok teşekkür ederim.

MuhsinKrtp 24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Selam,

Ben önce usb yi rufus ile oluşturup pc ye taktım ve format atmaya niyetlendim. biostan usb yi öncelik alarak başlattım ama usb yi görmeden devam etti sürekli ben de rufus ile oluşturduğum setup'ı çalıştırdım ve yüklemeye çalıştım ama maalesef sürekli talkvim ve saat ekranına yönlenmeye başladı laptop. usb yi sürekli biçimlendirip yazılım attım ama hiç görmüyor ve kabul etmiyor. Lütfen yardımcı olun.

Çok teşekkür ederim.
Bilgisayarınızın marka modelini internette aratarak boot menü tuşunu bulun boot menü biosa girmeden boot etmeye yarar

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Öncelikle format dosyasını flasha hangi ayarlarda yazdığınızı bizimle paylaşın.
USB Görmemesinin en büyük sebeplerinden birisi budur.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Selam,

Çok teşekkür ederim.
Takvim ve saat ekranı nedir ? Windows kurulumunda ilk sırada açılan ekrandan mı bahsediyorsun yoksa Bios ekranından mı ?

ysfahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
rufus dışında Win32 Image tool ile de dener misiniz? Bir de boot etme sorunu olabilir bilgisayarınızın atadığı klavye tuşu ile örn."F7" açılış sırasında basmanızı ve boot edilecek usb'yi seçmenizi tavsiye ediyorum.

rejoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar size bir sır vereyim, aslında dosyaları USB ye yazdırmak için herhangi bir yazılıma ihtiyacınız yok. Sadece iso dosyasını açıp içindeki tüm dosyaları kopyalayıp usb ye yapıştırmanız yeterli. Not olarak; Windows 10 için USB nin NTFS formatında biçimlendirilmiş olması gerek, çünkü fat32 formatı 4gb ve üzeri tek dosya kopyalamanıza olanak tanımayacaktır.