USB belleğe Ubuntu kurmak (HDD yok)

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Sistem Gözlemcisini açınca sistem sekmesinde kullanılabilir disk alanı yazıyor :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İlk kodu girince bomboş bi sayfa açıldı. İkinciyi girdim bişi yazmıyor diye hiç bişi olmadı :) Güvenli kaldır yapamıyorum çünkü bilgisayarda görünmüyor Gparted görüyor sadece :(
ikinci komutta bir şey çıkmaması gerek zaten orada flashın izinlerini alıyorsun /dev/sdb sde diye her sefer takınca değişir takmadan önce terminali aç takınca yazar sdb mi sde mi neyse sonra sonuna 1 getir ve şunu yaz
Kod:
 sudo mount -o remount,rw /buraya flash yolu yazılacak

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
ikinci komutta bir şey çıkmaması gerek zaten orada flashın izinlerini alıyorsun /dev/sdb sde diye her sefer takınca değişir takmadan önce terminali aç takınca yazar sdb mi sde mi neyse sonra sonuna 1 getir ve şunu yaz
Kod:
 sudo mount -o remount,rw /buraya flash yolu yazılacak
sdb1 olarak yazdım bişi çıkmadı galiba Windows üzerinden yapmak daha kolay olacak en iyisi Windowsa geçince yapayım. Yardımınız için çok teşekkür ederim :)

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
sdb1 olarak yazdım bişi çıkmadı galiba Windows üzerinden yapmak daha kolay olacak en iyisi Windowsa geçince yapayım. Yardımınız için çok teşekkür ederim :)
Zaten bir şey çıkmaması gerekiyor çıkarsa hata vardır tekrar formatlamayı dene

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Zaten bir şey çıkmaması gerekiyor çıkarsa hata vardır tekrar formatlamayı dene
Bende bişi çıkmıyor diye hata yaptığımı düşünüyorum :D tekrar deneyim en iyisi

[MENTION=348324]Shit Happens[/MENTION] Tekrar biçimlendirmeyi denediğim /dev/sdb1 yazılamıyor çünkü salt okunur açılmış hatasını aldım. Tekrar aynı kodu yazmayı denediğimdede hata verdi :)

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Bende bişi çıkmıyor diye hata yaptığımı düşünüyorum :D tekrar deneyim en iyisi

@Shit Happens Tekrar biçimlendirmeyi denediğim /dev/sdb1 yazılamıyor çünkü salt okunur açılmış hatasını aldım. Tekrar aynı kodu yazmayı denediğimdede hata verdi :)
Son komutu yazınca hata vermemesi lazım gparted'ta sağ tıkla ayır de sonra formatlamayı dene [MENTION=283352]Ümitt[/MENTION] Dosya sistemi ntfs ise ntfs-3g yükleyerek yazma desteği alabilirsin

yet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=333325]berkay95[/MENTION] Browser linux var istersen onu dene sadece internette dolaşmana faydası oluyor. 93mb alan kaplıyor.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Son komutu yazınca hata vermemesi lazım gparted'ta sağ tıkla ayır de sonra formatlamayı dene [MENTION=283352]Ümitt[/MENTION] Dosya sistemi ntfs ise ntfs-3g yükleyerek yazma desteği alabilirsin
İlk 2k kere yazdığım da hata vermedi sonra denediğimde hata verdi. Birde gparted'da ayır yok biçimlendirme ve silme var dediklerinizin ikiside yüklü galiba diskim öldü :(

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
İlk 2k kere yazdığım da hata vermedi sonra denediğimde hata verdi. Birde gparted'da ayır yok biçimlendirme ve silme var dediklerinizin ikiside yüklü galiba diskim öldü :(
Google'da arat usb salt-okunur bağlanıyor diye bir de flash'ı takınca ışığı yanıyor mu?