Üniversite tercihi ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

yanyazan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
İktisat bölümünü tercih edeceğim. Matematiğim çok iyi olmadığı için kafamda bu bölüme karşı hep bir şüphe var. Olabildiğince iktisat bölümünde okuyan insanlarla konuşmaya çalışıyorum. Gene de kafamda çok belirgin bir hale gelmiyor. Bunun üzerine iktisat hakkında araştırma yaparken Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi adında bir zirveyle karşılaştım. Bu zirvenin genel amacı sosyal bilimler hakkında insanları bilinçlendirmekmiş. Bu da benim asıl istediğim şeydi. Bu yüzden başvuru yaptım.Şehir dışından geleceğim için ilk baş bir panik oldum sonra biraz araştırdıktan sonra fark ettim ki konaklama ve ulaştırmaya dair her tür ihtiyaç zirve tarafından karşılanacakmış. Bunun yanında iktisat atölyesine katılmayı düşünüyorum. En iyi özelliklerinden biri ise akademisyen ve uzmanlarla da söyleşilere katılabilecek ve birebir olarak bilgi alabileceğim.

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Üniversitenin askerlik harici bir olayı yok artık ki bedelli çıkıp duruyor :) para kazan daha iyi derim ya da yüksek , doktora falan yapman lazım. 4 Yıllık çöp oldu çünkü herkes üni mezunu