Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi

Bu konuyu okuyanlar

hayatsever

Asistan
Katılım
22 Mar 2017
Mesajlar
219
Reaksiyon puanı
63
Puanları
28
Yaş
30
Günümüzde genel yargılara bakıldığı zaman sosyal bilimlere bakış açısı diğer alanlara göre daha farklıdır. Aileler genellikle çocuklarına ‘’doktor ol kızım, mühendis ol oğlum‘’ tarzında yaklaşımlarda bulunurlar.

İbn Haldun Üniversitesi tarafından bu bakış açısını yıkmak amacıyla iki seneden beri Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi yapılıyor. Zirvenin genel amacı toplumdaki sosyal bilimlere karşı oluşan genel yargıları yıkmak üzere kuruluyor. Bu zirvedeki diğer ana amaçlardan biri ise öğrencilerin seçecekleri bölümü deneyimleyerek bilerek, isteyerek mutlu bir hayata doğru yol almaları. Bu nasıl mı oluyor dediğinizi duyar gibiyim? Ben de ilk duyduğum zaman, deneyimlemeyi tam olarak anlamamıştım. Biraz araştırdıktan sonra Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’nin kişilerin istedikleri bölümlerle alakalı tecrübe edinebilecekleri atölyelere katılabileceklerini öğrendim. Böylelikle öğrenciler gerçekten de ne istediklerinin farkına varabilecek ve doğru tercihle beraber başarılı bir hayata adım atacaklar. Tabii ki bu zirve atölyelerle de kalmayarak söyleşilerle de öğrencilerin profesyonellerle tanışmalarını sağlayacak.

Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi bu yıl 4-5-6 Ağustos 2018 tarihlerinde Grand Sheraton İstanbul Ataşehir’de gerçekleşecek. İlk iki gün atölyelerde uygulamalı eğitimler alıp istediğiniz meslek doğrultusunda karar vermenize yardımcı olacak faaliyetlerde bulunabilir, son gün ise profesyonellerle tanışıp aklınızda oluşan fikirleri tam olarak kesinleştirebilirsiniz. Küçük bir hatırlatma yapmak gerekirse ise Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ne başvuru için son günü 20 Temmuz.

Ana Sayfa
 

Son mesajlar

Üst