Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi

Bu konuyu okuyanlar

yanyazan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Günümüzde genel yargılara bakıldığı zaman sosyal bilimlere bakış açısı diğer alanlara göre daha farklıdır. Aileler genellikle çocuklarına ‘’doktor ol kızım, mühendis ol oğlum ‘’ tarzında yaklaşımlarda bulunurlar.

geleceğim sosyal bilimler zirvesi.png
İbn Haldun Üniversitesi tarafından bu bakış açısını yıkmak amacıyla iki seneden beri Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi yapılıyor. Gelelim zirvenin genel amacı toplumdaki sosyal bilimlere karşı oluşan genel yargıları yıkmak üzere kuruluyor. Bu zirvedeki diğer ana amaçlardan biri ise öğrencilerin seçecekleri bölümü deneyimleyerek bilerek, isteyerek mutlu bir hayata doğru yol almaları. Bu nasıl mı oluyor dediğinizi duyar gibiyim? Ben de ilk duyduğum zaman, deneyimlemeyi tam olarak anlamamıştım.

Geçen sene benim de katıldığım zirvede katıldığım tarih, siyaset atölyeleri üniversitedeki tercihimi etkiledi. Bunun yanı sıra felsefe, hukuk, psikoloji, medya ve iletişim gibi daha birçok alanda atölye seçenekleri sunuyor. Oradaki gözlemlediğim ve uygulamaya geçtiğim şeylerle birlikte daha rahat bölüm tercihi yaptım. Böylelikle öğrenciler gerçekten de ne istediklerinin farkına varabilecek ve doğru tercihle beraber başarılı bir hayata adım atacaklar. Tabii ki bu zirve atölyelerle de kalmayarak söyleşilerle de öğrencilerin profesyonellerle tanışmalarını sağlayacak.

Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ndeki atölye aralarında ise Boğaz turu, stand-up gösterileri ve çeşitli aktivitelerde oluyor. Bu benim için çok motive edici olmuştu. Bu sene de katılan arkadaşlar için öyle olacağa benziyor.

Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ne dair detaylar

Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi ikincisi bu yıl 4-5-6 Ağustos 2018 tarihlerinde Grand Sheraton İstanbul Ataşehir’de gerçekleşecek. İlk iki gün atölyelerde uygulamalı eğitimler alıp istediğiniz meslek doğrultusunda karar vermenize yardımcı olacak faaliyetlerde bulunabilir, son gün ise profesyonellerle tanışıp aklınızda oluşan fikirleri tam olarak kesinleştirebilirsiniz. Küçük bir hatırlatma yapmak gerekirse ise Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ne başvuru için son günü 20 Temmuz.

Ana Sayfa