Üniversite Sınavı Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
İyi akşamlar, geçen sene tyt' ye girdim ama barajı geçemedim. Meslek lisesinde büro bölümünü okuyordum son sınıfta staj yüzünden dershaneye de gidemedim. Bu sene de virüs yüzünden dershaneye gitmedim. Evde de bazen test çözüyorum ama 10 sorudan 7' si yanlış çıkıyor bu da beni sinir ediyor. Bu seneki sınavdan da barajı geçememekten çok korkuyorum. Sınava da çok az kaldı ne yapacağımı bilmiyorum. Bana kalsa düşük puanlı bölümlere gitmek yerine üniversiteye gitmemek daha mantıklı ama ailem istiyor.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
TYT'de 20 Net yapsanız barajı geçersiniz, kalan 50 günde Türkçe çalışsanız zaten çoğu paragraf, 2-3 matematik 2-3 Fen Sosyal yapsanız yeter. Sorudan ziyade konu olarak çalışın. Basit olan ve soru çıkma olasılığı yüksek konuları seçin. Emin olun istediğinize ulaşırsınız.

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
Bende okuduğunu anlamama sorunu da var birde soruyu okuyup şıklara geçince soruyu unutuyorum bu yüzden geçen seneki sınavda türkçeden 7 doğru 24 yanlış yaptım.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Bende okuduğunu anlamama sorunu da var birde soruyu okuyup şıklara geçince soruyu unutuyorum bu yüzden geçen seneki sınavda türkçeden 7 doğru 24 yanlış yaptım.
Geçen sene Türkçe normalden daha zordu. Türkçe yapmadan barajı geçmen zor. Sınava kalan 50 günde Türkçe çalış, Türkçe deneme çöz. Yanlış yaptıklarına tekrar bakıp düzeltmeye çalış. Sınavda diğer testlerden sadece kolay gelen ve bildiğin varsa yap. Mesela Din sorularından 3 veya 4 ü gibi.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ztv derslerine hiç baktınız mı ? :) Hiç bilmesen bile iyi gelir derslerine...

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
Beyler aşçılık bölümü nasıl bana en mantıklı 2 yıllık gibi geliyor. Puanları da düşük.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Beyler aşçılık bölümü nasıl bana en mantıklı 2 yıllık gibi geliyor. Puanları da düşük.
Severek ve azimle yaptığın en basit işte bile çok başarılı olabilir, çok para kazanabilirsin.
Bir de sağlık ve vücut özellikleri bakımından yeterli isen askeri kariyeri de düşünmeni özellikle belirtmek isterim. Üniversiteden sonra askeri bir kariyer hem onurlu bir iş hem de yüksek imkanlar verir.

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124
Bilmiyorsan boş bırak. İşaretleme. Yanlış doğruyu götürür. Netlerin düşer.