Üniversite öğrencisi Şeyma Bakan, 'Başörtünü çıkarmayı kabul edersen çalışabilirsin' diyen firmaya suç duyurusunda bulundu!

Bu konuyu okuyanlar

Obenfuhrer

Asistan
Cezalı
İstemez ise çalıştırmaz buna pek bir şey demem. Ama bunu kızın suratına vurmasını doğru mu karşılıyorsunuz gerçekten ?

Sizi bu bölüme bu alana uygun bulmadık denilebilir biz sizi ararız denilebilir biz bir düşünelim denilebilir karşıdaki insanın kalbini ve onurunu kırmadan.

Ama tüm görüşmeleri mülakatları geçmiş kız en son durumda özel bir odaya alıp başörtülü bizim fabrikada çalışamazsın çalışmak istiyorsan başörtünü çıkaracaksın demek gerçekten ETİK mi ? Oldu olacak yarın sen Kürtsün almayalın sen Alevisin almayalım vb tarzı insanların yüzüne vuralım komple ayrışalım kutuplaşalım istediğiniz bu heralde.
Özkan unu merak ediyorum şimdi yazmışsın ya işte kürtsün almayalım, alevisin çalıştırmayalım. Malum şahıs var hani malum şahıs meydanlara çıkıp afedersiniz bunlar alevi bunlar kürt diye hitap ederken bu duyarı yaptın mı ? Etik veya değil firma kural koymuştur çalıştırmıyorum diye bitti. Yok dava açtım yok o oldu bu oldu bunlar reklam kokan işler hiç bir sonuç çıkmaz. Bırakalım bu hümanist davranışları yapmacık oluyor. Komple ayrışalım dediğin cümlede de ayrıca bir güldüm. 18 yıldır milleti şucu bucu açık kapalı bilmem neci diye ayrıştıranlara önce tepkini göster sonra özel sektörde ki iş verene gelir.

Alper S

Profesör
Bir yerde kötü bir şey ama tamamen denemez. Bu konuyu iki taraftan her türlü adamın bunu istemediği şekilde tartışacağım.

1- Patron: Kişi kendi işini kurmuş, kendi firmasını yönetiyor, kendi işçilerini istediği gibi seçme hakkına sahip. Buna diyebileceğimiz hiçbir şey yok. Bunu engelleyen bir durum da yok bildiğim kadarıyla. Eğer dava açan kazanırsa çok saçma olur.

2- İşe Alınmayan: Eğer adam bu konudan rahatsız olduğu hâlde işe aldıysa onun iş ortamı eşit olmayacaktı. Diğer çalışanlara karşı negatif ayrımcılığa uğrayacaktı. Mobbing gibi kötü davranışlarla karşılaşabilirdi.

Bu durum her iki taraf için iyi olmuş bence. Herkesin bakış açısı farklı tabii.

SDN Son Haberler

Son mesajlar