Haber Üniversite öğrencisi Şeyma Bakan, 'Başörtünü çıkarmayı kabul edersen çalışabilirsin' diyen firmaya suç duyurusunda bulundu!

Didem Ergin

Profesör
İçerik Ekibi
Ne garip insanlar var ya...
EjPLrrrWsAAz_Yi.jpg

Didem Ergin

Profesör
İçerik Ekibi

Nietzscheee

Asistan
Firmanın yaptığı hoş değil ancak bunlar ilk de değil -ki bu sadece türbana kalmamış her konuda özel firmalar, özellikle kadınlara karşı, sorular yönetiyor; bazıları evli diye işe almıyor, bazıları kısa etek giyiyor diye. Sorun salt baş örtüsüne karşı değil, ülke genelinde zihniyet bozukluğu var. Ayrıca bu özel firma olduğu için alır ya da almaz kimseyi ilgilendirmez, yapacak bir şey yok. Buradan da mağdur edebiyatı yapılmaz, bu konuda fırsatlar kaçırılmıyor zaten. Yoksa hepimiz biliyoruz bir yerlere yerleşebilmek, iş bulabilmek ya da iyi bir yerlere gelmek için ne tür pisliğin her yerde kol gezdiğini... Ülkenin her kurumunu mağdur edebiyatı yaparak ele geçirdiler ama edebiyat bitmiyor. Benim sinirim buralardan siyasi rant sağlayanlara. Onun dışında hiçbir Türk vatandaşı bu muameleyi hak etmez.

Fakehero

Profesör
Firmanın üretim bölümünde iş güvenliği nedeniyle almıyoruzdan kastı ne acaba ? Gerçekten fiziken bir ihtimal başörtüsünün takılabileceği ölümle sakatlanmayla sonuçlanabilecek işlemlerin olduğu bir üretim bölümü müydü ve burada mı staj yapacaktı ? İşte sadece başörtüsü diyerek almamasına karşı çıkılabilir de üretim bölümünde tehlikeli bir işlemde kaza sonucunda sakatlık veya ölüm oluşabileceği diyerek hak verilebilir. Daha detaylı bilgi gerekiyor daha iyi bir sonuca varmak için. Ama gereksiz şekilde başörtüsünden dolayı almıyorsa firma zaten suçlu.

Warrior_1905

Asistan
Ne kadar çok takıyorlar bu dış görünüşe. İsteyen istediği gibi görünür arkadaş. Önemli olan yaptığı iş. Tesettürlü olunca işini yapmıyor mu oluyor?