Üniversite Arkadaşlıkları Hakkında Önerileriniz

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
46
Öncelikle herkese iyi geceler,

Arkadaşlar 97liyim liseden 2 sene sonra yani bu yıl üniversiteyi kazandım. Üniversite okumuş ve edindiği tecrübeleri aktaracak olan var mı? Hatta eğitim hayatı devam eden kişilerdende tavsiyeler almak isterim. Genel anlamda her konuda tavsiyenizi alabilirim ders-hocalar-arkadaşlar vs vs. Bekliyorum yorumlarınızı:)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
10 Yıl oldu ben mezun olalı.

10 Yıl sonunda çevremde bir dönem sırdaş oldğumuz yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen arkadaşlardan kimse kalmadı herkes yoluna gitti.

Özellikle yurtta kalmayacak eve çıkacaksan maksimum 3 kişi olun.
Yeterli derecede tanımadığın sorumsuz kişilerle eve çıkma katil olabilirsin.

Güzel günler yaşayacaksın bilgisayar, pstation karşısında harcama bu günleri ileride çok ararsın.

Sosyal kulüplere mutlaka üye ol aktif çalışmalara katıl. seni çok geliştirecektir.
Ancak her şeyden önemlisi öğrenci olduğun gerçeği hiç bir zaman unutma ilk önceliğin her zaman okulu zamanında bitirmek olsun ileride çok büyük fırsatarı kaçırmamak adına.

İleride çok özleyeceğin bu günlerin hepsini maddi imkanlar çerçevesinde mümkün olduğunca doldur.

İleride paran olsa da vaktin ve çevren olmayacak.

Kesinlikle miskinlik sonra yaparımclık ne gerek varcılık hastalığına kapılma.

Sınıf arkadaşarın yardımcı ol ki onlar da sana yardımcı olsunlar her konuda.

Reaksiyon puanı
46
10 Yıl oldu ben mezun olalı.

10 Yıl sonunda çevremde bir dönem sırdaş oldğumuz yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen arkadaşlardan kimse kalmadı herkes yoluna gitti.

Özellikle yurtta kalmayacak eve çıkacaksan maksimum 3 kişi olun.
Yeterli derecede tanımadığın sorumsuz kişilerle eve çıkma katil olabilirsin.

Güzel günler yaşayacaksın bilgisayar, pstation karşısında harcama bu günleri ileride çok ararsın.

Sosyal kulüplere mutlaka üye ol aktif çalışmalara katıl. seni çok geliştirecektir.
Ancak her şeyden önemlisi öğrenci olduğun gerçeği hiç bir zaman unutma ilk önceliğin her zaman okulu zamanında bitirmek olsun ileride çok büyük fırsatarı kaçırmamak adına.

İleride çok özleyeceğin bu günlerin hepsini maddi imkanlar çerçevesinde mümkün olduğunca doldur.

İleride paran olsa da vaktin ve çevren olmayacak.

Kesinlikle miskinlik sonra yaparımclık ne gerek varcılık hastalığına kapılma.

Sınıf arkadaşarın yardımcı ol ki onlar da sana yardımcı olsunlar her konuda.
Teşekkür ederim şehrimin üniversitesine gidiyorum ailemle yaşıyorum. Maddi imkanlar derken para biriktirmemi mi önerdiniz o kısmı pek anlıyamadım... Ve üniversitede 1.dönem bitti yarın 2.dönem başlıyor fakat sınıfımızda lisedeki gibi gruplaşmalar oldu... Ben bu durumdan rahatsızım yani insanlar birbirine hiçbir şey dahi yapmamışken insanlar kendi arasında gruplaştı selam almaz oldu gibi bir şeyler. Bende haliyle konuştuğum insanlarla iletişimime devam ediyorum. İnsanlara pek güvenmem. Geçmişten az buz ders çıkarmışlığım var fakat bana adam gibi gelen herkese adam gibi karşılık veriyorum.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Para biriktir demiyorum aksine ne kadar paran varsa o imkanlr dahilinde bu günlerin keyfini çıkar. Çünkü ileride çok paran olsa dahi sorumluluklar vakitsizlik kafa dengi çevrenin olmaması bu günleri aratacak.

Sınıf ortamına gelince sınıfa bağımlı kalmamak adına sosyal kulüplere üye ol dedim. Böylece senin ilgilerini paylaşan çevrelerle vakit geçirmiş olursun. Zamanın oldkça değişik kurslara giderek daha çok sağlam çevre edinirsin.

Unutma sınıfındakileri sen seçmedin onlarla sınırlandırma kendini.
İlgi alanına göre kulüplere kurslara gruplara katılırsan sen kendi istediğin şekilde bir çevreye sahip olursun.

Son olarak insanlardan sana çevre ve ortam oluşturmasını bekleme. Sen ya çevreyi kur ya da mevcut çevrelerden ilgi alanına uygun olanarı araştır onlara katıl.

Reaksiyon puanı
46
Para biriktir demiyorum aksine ne kadar paran varsa o imkanlr dahilinde bu günlerin keyfini çıkar. Çünkü ileride çok paran olsa dahi sorumluluklar vakitsizlik kafa dengi çevrenin olmaması bu günleri aratacak.

Sınıf ortamına gelince sınıfa bağımlı kalmamak adına sosyal kulüplere üye ol dedim. Böylece senin ilgilerini paylaşan çevrelerle vakit geçirmiş olursun. Zamanın oldkça değişik kurslara giderek daha çok sağlam çevre edinirsin.

Unutma sınıfındakileri sen seçmedin onlarla sınırlandırma kendini.
İlgi alanına göre kulüplere kurslara gruplara katılırsan sen kendi istediğin şekilde bir çevreye sahip olursun.

Son olarak insanlardan sana çevre ve ortam oluşturmasını bekleme. Sen ya çevreyi kur ya da mevcut çevrelerden ilgi alanına uygun olanarı araştır onlara katıl.

Dedikleriniz çok doğru, katılıyorum... Genelde kendi çevremi oluştururum hani yanlış anlamayın genelde seçen taraf ben olurum ama üniversite ortamına girince biraz afalladım. Yalnız kalmak kalmamak gibi bir tedirginliğimde yoktur. Dediğiniz gibi sosyal aktivitelere katılıcam.

tugba8078

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence sosyal etkinlikler hem eğlenceli hemde değişik bölümlerden arkadas cevresi olusturuyor,

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Dersler daha rahat lisedeki gibi zorunluluk yok o rahatlığı hissediyorsun serbestliği.Zamanında gelip gidiyorsun ama biraz serbestlik oluyor ortam vs eğlenceli geçiyor.Fakat ben lisedeki ortamdaki dostluğu güveni hiçbir zaman alamadım üni ortamında..Hemde hiç.İyi güzeldi fakat şöyle baktığım zaman liseyi daha çok özlüyorsun.Hocalar ise sevecen oluyor iyi oluyor fakat bazıları hiç ilgilenmiyor vs belkide şansıma iyi çıktılar çünkü hep ilgililerdi.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Her telden insan ve hoca var. Egosunu tatmin etmeye çalışan da var çok samimi olanda. önemli olan bunları ayırt etmen. Üniversite eğlenceli oluyor genelde. Dersleri sallamazsan sene sonu dersler seni sallar dikkatli ol:D

Mr.Unknown

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Bende şuan üniversite öğrencisiyim eğlenmesi güzel makara bir yer ama ders olayına geldiğimizde sorunlar büyüyor dersinden her sene sadece 5 kişi geçende var kimseyi bırakmam diyende güzel yaşanması gereken bir anı heycan ama dikkatli ol patlama herşeyi yerinde yap

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Arkadaşlık da dostlukta yok üniversitede hepsi hikaye herkes çıkarının peşinde ha istisnalar vardı onu bilemem ama not, kopya vermeyeceksen yalnız kaldın demektir onun dışında arkadaş gibi görünenlerde samimi değil bir bakmışsın seni satmış... Keşke hep küçük kalsaydık

Mr.Unknown

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlık da dostlukta yok üniversitede hepsi hikaye herkes çıkarının peşinde ha istisnalar vardı onu bilemem ama not, kopya vermeyeceksen yalnız kaldın demektir onun dışında arkadaş gibi görünenlerde samimi değil bir bakmışsın seni satmış... Keşke hep küçük kalsaydık
Aynı sözleri söylememek için senin sözünün altına yazıyorum ve okuyan gören olursa sonuna kadar katlıyorum herşey bunlardan ibaret

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Üniversite konusunda çok dili yanmış insanların, bizim dönem bölümün öğrencileri, bilgi saklamaz, paylaşır, gruplaşma vardır ama çekiştirme yoktur. Kendi halinde insanlar. Kopya isteyen istediğine verir. Vermeyene, kimse tavır almaz. Çekeni kimse ispiyonlamaz. O konuda şanslıyım...

Ama üniversiteyi yaşamak anlamında cidden başarılı olduğumu sanmıyorum. Sosyallik anlamında çok bir şey yapmadım. Fakat okuduğun bölümün çok önemi var. Bir mühendislik fakültesi öğrencisi pek fazla aktivite yapmaz/yapamaz. Ama fırsat yaratamadığım için ileride çok üzüleceğim.

Son mesajlar