Ultimate Takılma-Donma Yardım, Ccleaner yavaşlama

hsdibek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Daha önce yaşamış veya bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Vista Ultimate 32 bit ve 64 bit ikisinde de aynı sorunla karşılaştım.
Ben 64 bit ultimate kurulum yaptım. sp1 ve diğer güncellemeleri yaptım. Aygıt yöneticinde tanınmamış olan HD2600 ekran kartını ve Realtek Hd audio driverını yükledim. USB2.0 webcami vistanın tavsiyesiyle driverını yükledim. Herşey tamamlandıktan sonra bilgisayarda takılmalar yaşıyorum.

Şöyle ki, örneğin film izliyorum bitince mouse elime alınca ya masaüstündeki simgelere yada açık olan program veya klasör ekranlarına ve masaüstüne işlem yapamıyorum, ya da masaüstünü kullanabiliyorsam görev çubuğuna-başlata müdahale edemiyorum. Hiçbir şeye tıklanmıyor, çalışmıyor. Ta kiii ctrl+alt+del yapıp görev yöneticisini açtığımda o zaman herşey normale dönüyor. Yani bilgisayara dokunmadan biraz zaman geçtiğinde böyle yapıyor. sizce neden olabilir nasıl çözebilirim.

Asus m2a-vm anakart, amd athlon 64x2 4800 işlemci, his ati radeon Hd2600 ekran kartım 160gb seagate sata2 ve ide 80 gb, 4 gb kingston ddr2 800mhz ram olarak özetleyebilirim.

Hem 32 bit de hemde 64 bitte aynısını yaptı. Belli bir süre boşta kalan bilgisayarda mouse yi elinize aldığınızda ya görev çubuğu-başlat v.b. kıpırdamıyor yada görev çubuğu-başlat çalışıyor- o an açık olan program veya klasörler çalışmıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

** Birde Ccleaner programı ilk kurduğumda 1-2 sn de sistemi taramayı bitirirken şimdi tertemiz sistemi 10-15 dk da tarıyor :(

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
80 gb ide hdd var galiba arkadaşım sistem o diskemi kurulu bende mesela 320 ve 80 gb seagate var 80 lik ide ve xp ona kurulu ama xp çok yavaş 320 likte vista 32 ultimate var onda sorun yok ama xpde sorun var 80 liği bi çıkar öyle dene bazen etkisi oluyor belki 80 likte bad sectorde olabilr

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Burak'ın söylediğide olabilir bu takılmalar olduğu sırada HDD'den bir ses geliyo mu hafif çıt sesi gibi ? ve HDD'nin ışığı sürekli yanık kalıyor mu ?