Ucun internet 1mb/s 29 Lira olurmu?

Dejan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkeze Merhaba siteye üye olur olmaz direk bir konu açmak adetim değildir fakat belki bri çoğunuzun duyduğu wwww.internetinitasi.com sitesindeki smlie adsl'nin yıl sonuna kadar yapmış olduğu kampanya. bu kampanya kafamı inanılmaz karıştırdı çok ikilemde kaldım smile müşteri hizmetleri ilen konuştum bu kampanya ilk kez smile üyesi olucaklar için geçerli mevcut smile üyesi veya yakın bi zamanda üyesi iseniz kapsamıyor.
Arada kaldığım konu smile türk telekomdan toptan adsl alıp bunu pazarlıyan aracı bir kuruluş ttnetin 89 liraya verdiği bir hizmeti bunlar nasıl 49 liraya verebiliyor? bir sözleşme imzalıyoruz 16 aylık 12 ay boyunca 4mb/s 49 liradan kullanıyor son 4 ayı ise ozamanki ücretlendirme nasılsa okadardan ödüyoruz 89 ise 89 65 ise 65 işin garibi kampanya kendi ana sayfalarında yok ve bitiş tarihi 31-12-2008..
Aceba diyorum bunlar toptan aldıkları için ttnetin böyle bir indirime gideceğini duydukları içinmi böyle birşeyi etrafa fazla çaktırmadan yapmaya çalışıyorlar. Yoksa türk telekomun altyapısı ilen ttnetemi kendi mallarıyla kafa tutuyorlar?
İnternetten biraz araştırdım geçenler ve kullananlar var. türk telekoma 2009 yılında bun benzer bir kampanya yapıcakmısınız soruma ise şu an için "hayır" cevabı aldım.
Konu hakkında bilgisi olan bizlerilen paylaşırsa çok sevinirim çünki ttnet 1mb/s 49 lira smile 4 mb/s 49 lira

İnternetini Taşı nedir?
Adsl aboneliği bulunan tüm kullanıcılara, çok daha avantajlı tekliflerin sunulduğu bir kampanyadır. Limitli paket seçeneklerinde 4 ay bedava erişim sunduğumuz bu kampanyada, artık limitsiz internet keyfini doyasıya yaşamak isteyen kullanıcılara 12 ay boyunca limitli fiyatına limitsiz internet erişimi sunuyoruz.

4 ay bedava internet kampanyası1 M 4 GB29 YTL4 ay ücretsiz1 M 6 GB39 YTL4 ay ücretsiz2 M 6 GB49 YTL4 ay ücretsiz

Limitli fiyatına LİMİTSİZ internet1 M 49 YTL12ay x 29 YTL2 M69 YTL12ay x 39 YTL4 M 89 YTL12ay x 49 YTL

Dejan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
51 kişi bakmış ve sanırım herkez benim kadar da bilgisizmiş bu konuda :)
iyi yanı dünyada yanlız değilmişim

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle konuya 2. girişim ve halen verdiğiniz bağlantı çalışmamakta. Yalnız kalmanızın sebebi bu olabilir mi sizce ?

Ek: Verdiğiniz linkte ki 4 tane W harfinden birini silebilirsin mesela...

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
valla süpermiş ama ttnette 2 yıllık kayıt olunca cezasını cekiyoz..ALLAH kimseyi ttnetin eline düşürmesin..o bitsin kapatıp bunu alırız şafak 4 ay.:)

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Siteyi İnceledim, görünüşe göre kampanya iyi, yani şuan ki 1 Mbit (49 ytl) fiyatına 4 Mbit bağlantı sunucaklar smile adsl'ye geçenlere ancak bu indirim 12 ay'ı kapsıyor.

Üyelik sözleşmesinde ise Şu ibare var;

"Aboneliğin 16 aydan önce sonlandırılması durumunda kampanya dahilinde ücretsiz / indirimli verilen promosyonların / indirimlerin ücretleri aboneden tahsis edilecektir."

Yani 12 ay indirimden sonra tarifenin ne olacağı belli değil, ve sizde 12 ay + 4 ay daha abone olmak zorunda kalacaksınız. Bu son 4 aylık olan kısımda ki tarifeyi bilmeden geçiş yapmak sakıncalı olabilir.

valla süpermiş ama ttnette 2 yıllık kayıt olunca cezasını cekiyoz..ALLAH kimseyi ttnetin eline düşürmesin..o bitsin kapatıp bunu alırız şafak 4 ay.:)

"Kampanya 31 Aralık 2008 tarihine kadar ve sadece yeni abone olacaklar için geçerlidir. Mevcut smile adsl aboneleri bu kampanyadan yararlanamaz."

Şansına küs Malatya, ya da TTnet'e :)

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Smile Adsl'in müşteri hizmetleri noktasında çok iyi olmadığı yönünde çok yorum okudum ve duydum.Altyapı olarak hepsi Türk Telekom altyapısını kullanıyor ama arıza durumunda müşteriyle ilgilenilmesi çok önemli.Ben TTNet kullanırken çok şikayetçiydim.Müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabilmek için dakikalarca hatta bekliyordum.Sonunda illallah diyip yeni kampanya vesilesiyle Tellcom'a geçtim.İki aya yakın oldu, sadece bir kere yavaş bağlantı sorunu yaşadım, onda da call center'i arar aramaz yetkiliye bağlandım ve sorunum iki saat içinde giderildi.Demek istiyorum ki fiyattan da daha önemli olan satış sonrası destek.Onun için Smile Adsl'e geçmeden önce, kullananların yorumunu iyice okuyun, sonra karar verin.İki yıllık sözleşmeyi yaptıktan sonra son pişmanlık fayda vermeyebilir.Benden size arkadaş tavsiyesi.

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
arkadaş senin verdiğin bu link aynı şu bedava kontor dağıtan adamların bir devamı niteliğinde olmasın.

çok yavan ve acemice hazırlanmış geldi bana.ayrıca önce bilgilerini istiyor hemde baya gizli bilgilerini bunlar öyle kolayca verilmemesi gereken bilgiler.

sence burdan bu kadar kolay verilemsi gereken şeyler mi?eğer gerçekten bilmiyerek bu konuyu açtıysan amenna ancak kasıtın varsa yazık ediyorsun derim.

sen bu linki nerden buldun?

arkadaşlar hiçkimsenin kişisel bilgisini vermemesini tavsiye ediyorum.sonra aklınıza gelmeyecek işlere maruz kalabilirsiniz.

bu tarz şeylere de sakın itimat etmeyin.smile adsl in kendi resmi sitesine bakın olayın gerçek boyutunu öğrenin.

kötü niyetli olmadığını düşünerek sana smile adsl in linkini gönderiyorum burdan daha detaylı bilgi edinebilirsin;

http://www.smileadsl.com/Campaigns_index.aspx

paketler.png

fiyatlar;

Limitli
1M
4 GB
29 YTL

6 GB
39 YTL
0,009 YTL

2M
6 GB
49 YTL

Limitsiz
1M
Sınırsız
49 YTL
-

2M
Sınırsız
69 YTL
-

4M
Sınırsız
89 YTL
-

böyle uyduruk ve akıl karı olmayan işlere bulaşıp başınızı ağrıtmamanız dileğiyle...

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Centigrade, Sitenin hepsiburada.com tarafından hazırlandığını düşünüyordum senin mesajına kadar, daha sonra acaba bir dolandırıcılıkmı var diye sitenin domain kaydına baktım.

Registrant:
Dogan Iletisim Elek.Servs Hiz.
Cubuklu Mahallesi
Bogazici Caddesi
Beykoz
Istanbul, TR 34204
TR
0212 478 0 578

Görüldüğü üzere siteyi açan yine Smile Adsl :) Yani sitenin güvenilirliğinde problem yok ;)

http://www.smileadsl.com/Aboutus.aspx

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Saolasın

kontrol ettiğin için teşekkür ederim.yinede benim kafamda soru işareti oluşması çok acemice hazırladığından dolayıydı.

Biliyorsun Aydın Doğan ve grubunun dili herşeye döner ,dsmartta gördüğümüz gibi daha sonra da 'bizde dansöz gibi kıvırma yok' deyip ardından paralı hale getirirler.

Ancak linke güvenmek yerine bir abone merkezine gidip bilgilerinizi oraya vermeniz konusunda ısrar ediyorum.Çünkü halihazırda bulunan sayfanın diğer anasayfada hiçbir bağlantısını göremedim.

eğer bir arkadaş ana bağlantıdan bir link veya konuyla ilgli açıklama görürse çok daha sağlam hareket edilmiş olur.

Sonuç itibariyle özel bilgilerinizin her zaman kıymetini bilmeniz ve ilerde pişman olmamanız için böyle konularda çok dikkat etmeniz lazım.

şimdiden herkese kolay gelsin...

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
öncelikle şunu sölemek istiyorum bence şuan böyle bir kampanyaya katılmanın hiç gereği yok.. neden dicek olursanız bence zaten bahar aylarında ttnet kesinlikle indirime gidicek adsl de.

Dejan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaş senin verdiğin bu link aynı şu bedava kontor dağıtan adamların bir devamı niteliğinde olmasın.

çok yavan ve acemice hazırlanmış geldi bana.ayrıca önce bilgilerini istiyor hemde baya gizli bilgilerini bunlar öyle kolayca verilmemesi gereken bilgiler.

sence burdan bu kadar kolay verilemsi gereken şeyler mi?eğer gerçekten bilmiyerek bu konuyu açtıysan amenna ancak kasıtın varsa yazık ediyorsun derim.

sen bu linki nerden buldun?

arkadaşlar hiçkimsenin kişisel bilgisini vermemesini tavsiye ediyorum.sonra aklınıza gelmeyecek işlere maruz kalabilirsiniz.

bu tarz şeylere de sakın itimat etmeyin.smile adsl in kendi resmi sitesine bakın olayın gerçek boyutunu öğrenin.

kötü niyetli olmadığını düşünerek sana smile adsl in linkini gönderiyorum burdan daha detaylı bilgi edinebilirsin;

http://www.smileadsl.com/Campaigns_index.aspx

paketler.png

fiyatlar;

Limitli
1M
4 GB
29 YTL

6 GB
39 YTL
0,009 YTL

2M
6 GB
49 YTL

Limitsiz
1M
Sınırsız
49 YTL
-

2M
Sınırsız
69 YTL
-

4M
Sınırsız
89 YTL
-

böyle uyduruk ve akıl karı olmayan işlere bulaşıp başınızı ağrıtmamanız dileğiyle...

Üstadım ilk olarak bu site ve site kuruluşuyla hiç bir alakam yok. Sana bunu nasıl ispatlarım bilemiyorum. ben ttnet kullanıcısıyım 1 mbs kullanıyorum ve 49 lira ödüyorum her ay adamlar 49 liraya 4mbs veriyorlar 16 aylık sözleşmeye 12 ay veriyorlar. ve adamların kendi resmi ana sitesinde böyle bir kampanya yok. googleden smile adslnin ucuz interneti diye tarattığınızda birçok forum sitesinde bukonunun olduğunu ve hatta bir çok insanın smile geçip ilk faturalarını bile aldığını görüceksiniz.
nerden bulduğuma gelince
www.google.com
adresine adsl kota yazdım sınırsızda olsam dawnload miktarımı arada bi kontrol ederim nekadar indirme yapmışım diye. google sonuçları geldiğinde sağ tarafta reklam linklerinden birtanesinde ucuz internet 1mb 29 lira diye bir yazı vardı onu tıklayım siteyi buldum. pazardan beri de webte bir bityeniği olabilirmi diye araştırıyordum. çünki verdikleri hizmeti zate türktelekomdan alıyorlardı onlardan aldıkları bişeyi nasıl onların 40 lira altında bir fiyata bir yıllığına verebilirdi?.. Ya ttnet te aynı indirime gidicek bunlar önceden bildikleri için kanpanya adı altında bunu yaptılar yada toptan alıcı oldukları için kaça aldıklarını bilmiyorum ama 4mbs bize 49 liraya verirken bile kazanıyorlar yada çok büyük bir maceraya atılıp kendi malları ilen ttnete kafa tutuyorlar.
bu işin içinden çıkamadığım için shiftdelete gibi büyük ve bilgisi çok olan bir sitede paylaşmak istedim belki biri yada birileri ben ve benim gibi kişileri bu konuda aydınlata bilir ve doğru yönlendirmeyle biz kullanıcıların karlı çıkmasını sağlıya bilir. ttnet böyle bir kampanya ve indirim yapmıcaksa çok büyük bir fırsatı kaçırmış olucaz ama yapıcaksada boş yere ttneti iptal ettirip biraz sorunlu smlie geçicez.
Ha bu arada şu anda türkiyenin en büyük adsl kampanzyasını neden bukadar sessiz ve derinden yaptıklarına anlam veremedim kendi sitelerinde yok reklam yok hiç bişey yok tesadüf eseri bulursa bu site var.
bu arad ilk msj yazan arkadaşım için kusura bakma fark etmedim 4 w özür dilerim.

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aydın doğan ın ipiyle internete girilmez. ttnet kazıkçı ama fazla sorun çıkmıyor.

Dejan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
smile artık bir çok siteye reklam linkli vererek kampanyasını duyuruyor. ttnette çalışan bu konu hakkında net bir bilgisi olan sanırım kimse yok. yukarlarda bir yerde yazmıştım ttnet ilen 12 ay boyunca 1mb/s ücretlendirme 588 ytl smile ilen 348 ytl 1mbs de kazancımız 240 ytl oluyor. 4mbs ttnet yıllık 1068 ylt smile yıllık 588 ytl aradaki fark 480 ytl. sayın site mod ve adminleri konu hakkında bir açıklama yapabilse aslında çok daha rahatlamış olucam şahsen. Smile fırsatını kaçırırsak çok büyük bir fırsatı kaçırmış olucaz ben ve benim durumumdakiler. ttnet müşteri hizmetlerini bile aradım :) bizim şu anda buna benzer bir kampanyamız yok 2009 neyi getirir bilemem dedi..
nese son güne kadar kafa patlatmaya devam.

Düzeltme: hatta bizim site bile almış reklamı:) bknz ekran görüntüsü aşada

http://img181.imageshack.us/my.php?image=sdsforummu1.jpg