Ücretsiz maske dağıtımında dikkat çeken yenilik

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Ücretsiz maske dağıtımında yaşanan yoğunluğun azaltılması nedeniyle yeni kararlar alındı. Kamu kurumu çalışanları ile bir iş yerinde SGK'lı çalışanlar eczaneden maske alamayacak.

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır.

* Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve işyerlerinden temin edeceklerdir.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Hastalık bitti daha maske gelecek...
Edit: Pedere kod gelmiş.

Son düzenleme:

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Ben ikinci partiyi az önce aldım..üçüncü partiye yazılacam...yalnız bu sefer Aileden bir kişiye geldi...ilk sefer toplu geliyor...sonra aileden bir kişiyemi geliyor...tam çözemedim...

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Türkiye'de çalışanların tamamı neredeyse ssk lı demekki kimseye maske yok :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Türkiye'de çalışanların tamamı neredeyse ssk lı demekki kimseye maske yok :)
Haber içeriğini iyi okumak lazım başlıklara kanmamak lazım.
Zaten açıklamayı yapan Eczacılar odası başkanı. Bu her hafta 5 maske dahıtımında eczanelerde yoğunluk ve kalabalık oluyor. Her hafta insanlar tekrar tekrar Eczaneye gelmesin Kamu Kurumunda çalışanlar ve SSK'lı çalışan şirketlere yollayacaklar maskeleri oradan temin edecek çalışanlar
Maske yok ne yaparsanız yapın SSK'lı ve Kamu çalışanlarına maske verilmeyecek gibi bir durum yok yani...

1588092695444.png

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
İnşallah zaten ayın altısında başvuru yaptım halen ne kod var ne eczane veriyor. Fark eden birşey yok bakın başınızın çaresine deniyor şu an.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Ben 2 kere başvurdum daha 1 kod gelmedi hatta 3. İlk olarak basit bir web sitesinden yapmıştım. Bekliyoruz.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Maske başvurusu yapalı 2 hafta oldu kod bugün geldi, maske tek kullanımlık günde 1 tanesini kullansam 5 günde bitiyor :D
Yeni başvuru yaptın gelecek derken 14 gün daha maskesiz sonra tekrar 5 gün maskeli.
Bizim sadece part time sokağa cıkma yasağımız değil part time maske günlerimizde var :D

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hükümetimiz bari yıkanabilir bir maske dağıtsında onu kullanalım yahu bune böyle :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ben 2 kere başvurdum daha 1 kod gelmedi hatta 3. İlk olarak basit bir web sitesinden yapmıştım. Bekliyoruz.

Başvurular E-Devletten yapılıyor.
Askşam 2. Tur için başvurdum. Aynı anda babamın ve annemin'de TC'lerini girdim sabah 3'ümüz içinde 5 maskelik kod geldi. Siz nereye başvurduğunuzu bilmiyor olmayasınız ?

Birde şöyle bir anektot var 20 yaş altına ve 65 yaş üstüne maske verilmiyor...

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Gelmeyen maskeler eczanelerde yoğunluk oluşturmuş o yüzden artık SSK lilar maske yokmuş ücretli ücretsiz. İs yerleri verecekmis

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
691
1 ay önce başvuru yaptım gelen giden yok , hastalık bitti zaten hayat akmaya devam edecek gibi görünüyor.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Askşam 2. Tur için başvurdum. Aynı anda babamın ve annemin'de TC'lerini girdim sabah 3'ümüz içinde 5 maskelik kod geldi. Siz nereye başvurduğunuzu bilmiyor olmayasınız ?

E-devlete gelmeden önce basit bir web sitesinden alınıyordu başvurular orası dahil olmak üzere edevlet üzerinden de başvuru yaptım ama sonuc yok.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
hastalık nasıl bitti anlamadım

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bugün eczaneden TCKN' mi söylemek suretiyle 5 adet maskemi aldım. Herhangi bir kod veya mesaj gelmedi. Sisteme kaydım çıktı ve bende aldım. Allah Devletimize zeval vermesin. Bugünlerde geçecek inşallah.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Bugün eczaneden TCKN' mi söylemek suretiyle 5 adet maskemi aldım. Herhangi bir kod veya mesaj gelmedi. Sisteme kaydım çıktı ve bende aldım. Allah Devletimize zeval vermesin. Bugünlerde geçecek inşallah.
Malesef eczaneyi de kontrol ettim yok gelmiyor 1 defa eptt den 2 defa edevletten başvuruda bulundum yok.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Malesef eczaneyi de kontrol ettim yok gelmiyor 1 defa eptt den 2 defa edevletten başvuruda bulundum yok.
Çok ilginç bende aynı senin gibi bir kez PTT iki kezde e-Devlet' ten başvuru yaptım. Bugün eczaneci baktı ve aldım acaba ne gibi bir sorun olabilir başkan senin başvurunda.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152

Reis bizi banladı ya, öyle olsun reis.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Kod gelmesse 7. Günden itibaren eczaneye git ve kontrol ettir..aileden bir kişiye kod gelmişse diğerleri ertesi gün eczaneye Tc sini okutsun sisteme belki gelmiştir.....başvuru Akşam 8 ile 10 arası E devletten yapılmalı...sisteme onaylama süreleri olduğu söyleniyor..sistemde zaafiyat var...E devletten akşam 8 ile 10 arası kayıt olucan...

Son düzenleme:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Yaşımız kurtarmıyor herhalde :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
20 yaş altı isen zaten sokağa çıkman yasak ne maskesi istiyon birde :)
Gönlüm 20 yaş altı vucut +65 :) işin şakası cidden bu maske işinde fena çuvallandı önceliği istanbul gibi vaka sayısının yüksek olduğu yerlere vermeleri gerekirdir artık nereye dağıttılar orası mechul

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Gönlüm 20 yaş altı vucut +65 :) işin şakası cidden bu maske işinde fena çuvallandı önceliği istanbul gibi vaka sayısının yüksek olduğu yerlere vermeleri gerekirdir artık nereye dağıttılar orası mechul

Sosyal medyada bir video çek yayınla bana maske gelmedi diye. Veya muhalif kanallara bir telefon et yarın hepsi kapında. Evet TÜrkiye'de maske rezilliği diye başlıklar atılır senin yüzüne siyah band çekilip yayınlanırsın adının baş harfleri yazılır madur diye ünlüde olursun. Devlet bize bakmıyııı diyede ekle sonuna tam olsun :)

Şaka bir yana kaç yaşındasın ? Ve hiç gerçekten Eczaneye gittin mi maske için...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Valla bana da gelmedi maalesef. Bir ay oldu e-devlete kayıt yapalı. Eşime verdikleriyle idare ediyoruz. Olabilir, sonuçta koca bir ülkeden bahsediyoruz. Benim kızdığım parayla satılanı da yasaklamaları. Eşim olmasa benim dışarı ekmek almağa çıkma şansım yok.

Son düzenleyen moderatör:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Yaş 45 dediğim gibi 1 sefer eptt 2 sefer edevletten başvurdum dünde eczaneden kontrol ettirdim gelen giden yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla bana da gelmedi maalesef. Bir ay oldu e-devlete kayıt yapalı. Eşime verdikleriyle idare ediyoruz. Olabilir, sonuçta koca bir ülkeden bahsediyoruz. Benim kızdığım parayla satılanı da yasaklamaları. Eşim olmasa benim dışarı ekmek almağa çıkma şansım yok.
İlk baş İstanbul gibi vaka sayısının yüksek olduğu yere vermeleri gerekirdir benim düşünceme göre vakanın daha fazla yayılmasını önlemek için dediğin gibi satışı yasaklamalarıda ayrı bir sıkıntı oldu. Yasaklama yerine uygun bir fiyat koysalardı daha iyi olurdu sanki.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Sosyal medyada bir video çek yayınla bana maske gelmedi diye. Veya muhalif kanallara bir telefon et yarın hepsi kapında. Evet TÜrkiye'de maske rezilliği diye başlıklar atılır senin yüzüne siyah band çekilip yayınlanırsın adının baş harfleri yazılır madur diye ünlüde olursun. Devlet bize bakmıyııı diyede ekle sonuna tam olsun :)

Şaka bir yana kaç yaşındasın ? Ve hiç gerçekten Eczaneye gittin mi maske için...
Bari kapısına gidecekler maske de götürsünler bakın biz getirdik desin medya :D:D

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
İlk baş İstanbul gibi vaka sayısının yüksek olduğu yere vermeleri gerekirdir benim düşünceme göre vakanın daha fazla yayılmasını önlemek için dediğin gibi satışı yasaklamalarıda ayrı bir sıkıntı oldu. Yasaklama yerine uygun bir fiyat koysalardı daha iyi olurdu sanki.

Henüz bu yasaklar falan gelmeden önce ne olur ne olmaz diye eczaneden dört tane maske almıştım. Daha evvvel tanesi 1 lira, 1.5 lira olan maskenin tanesini o sırada bana 5 liradan verdiler, doğrusu zoruma gitti. Tam ben çıkmak üzereydim ki vatandaşın biri içeri girdi, seslendi: "Abla, maske ihtiyacınız var mı?" Ne kadara diye sordu eczacı ablamız, "8 lira" dedi adam. Şaşırdım birden, bize 5 liraya verip de 8 liraya alıyorlar, bu nasıl olur diye merak içindeyken birden öğrendim ki kutusu 8 liraymış ve içinde 50 tane maske varmış. Toptancısı yani. Düşünebiliyor musunuz, 16 kuruşa toptan mal ettikleri maskeyi bize 5 liradan satıyorlar. Ha şu da var ki her tarafta aynıydı durum. Ben niye yasakladılar diye kızarken aslında çaresizlikten yoksa, eczaneler müthiş vurgunlar yapmak üzereyken -hatta önemli bir vurgun da yaptılar- devlet uyandı ve yasakladı. Ne ki bütün ülkeye maske yetiştirmek de hakkaten çok zor, bunu da kabul etmek lazım. Koca Amerikada sağlık çalışanları bile maske bulamazken burada parasız pulsuz bütün insanlara böylesine devasa bir operasyonla maske dağıtmanın sıkıntılarını da es geçmemek lazım diye düşünüyorum.