Haber Ücretsiz maske dağıtımında dikkat çeken yenilik

Görkeem

Profesör
Ücretsiz maske dağıtımında yaşanan yoğunluğun azaltılması nedeniyle yeni kararlar alındı. Kamu kurumu çalışanları ile bir iş yerinde SGK'lı çalışanlar eczaneden maske alamayacak.

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır.

* Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve işyerlerinden temin edeceklerdir.

Ben ikinci partiyi az önce aldım..üçüncü partiye yazılacam...yalnız bu sefer Aileden bir kişiye geldi...ilk sefer toplu geliyor...sonra aileden bir kişiyemi geliyor...tam çözemedim...

OzkanK.

Profesör
Türkiye'de çalışanların tamamı neredeyse ssk lı demekki kimseye maske yok :)
Haber içeriğini iyi okumak lazım başlıklara kanmamak lazım.
Zaten açıklamayı yapan Eczacılar odası başkanı. Bu her hafta 5 maske dahıtımında eczanelerde yoğunluk ve kalabalık oluyor. Her hafta insanlar tekrar tekrar Eczaneye gelmesin Kamu Kurumunda çalışanlar ve SSK'lı çalışan şirketlere yollayacaklar maskeleri oradan temin edecek çalışanlar
Maske yok ne yaparsanız yapın SSK'lı ve Kamu çalışanlarına maske verilmeyecek gibi bir durum yok yani...

1588092695444.png

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
İnşallah zaten ayın altısında başvuru yaptım halen ne kod var ne eczane veriyor. Fark eden birşey yok bakın başınızın çaresine deniyor şu an.

Samet UCA

Profesör
Ben 2 kere başvurdum daha 1 kod gelmedi hatta 3. İlk olarak basit bir web sitesinden yapmıştım. Bekliyoruz.

Maske başvurusu yapalı 2 hafta oldu kod bugün geldi, maske tek kullanımlık günde 1 tanesini kullansam 5 günde bitiyor :D
Yeni başvuru yaptın gelecek derken 14 gün daha maskesiz sonra tekrar 5 gün maskeli.
Bizim sadece part time sokağa cıkma yasağımız değil part time maske günlerimizde var :D

OzkanK.

Profesör
Ben 2 kere başvurdum daha 1 kod gelmedi hatta 3. İlk olarak basit bir web sitesinden yapmıştım. Bekliyoruz.

Başvurular E-Devletten yapılıyor.
Askşam 2. Tur için başvurdum. Aynı anda babamın ve annemin'de TC'lerini girdim sabah 3'ümüz içinde 5 maskelik kod geldi. Siz nereye başvurduğunuzu bilmiyor olmayasınız ?

Birde şöyle bir anektot var 20 yaş altına ve 65 yaş üstüne maske verilmiyor...

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
Gelmeyen maskeler eczanelerde yoğunluk oluşturmuş o yüzden artık SSK lilar maske yokmuş ücretli ücretsiz. İs yerleri verecekmis

drjacob

Profesör
1 ay önce başvuru yaptım gelen giden yok , hastalık bitti zaten hayat akmaya devam edecek gibi görünüyor.

Samet UCA

Profesör
Askşam 2. Tur için başvurdum. Aynı anda babamın ve annemin'de TC'lerini girdim sabah 3'ümüz içinde 5 maskelik kod geldi. Siz nereye başvurduğunuzu bilmiyor olmayasınız ?

E-devlete gelmeden önce basit bir web sitesinden alınıyordu başvurular orası dahil olmak üzere edevlet üzerinden de başvuru yaptım ama sonuc yok.

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
Bugün eczaneden TCKN' mi söylemek suretiyle 5 adet maskemi aldım. Herhangi bir kod veya mesaj gelmedi. Sisteme kaydım çıktı ve bende aldım. Allah Devletimize zeval vermesin. Bugünlerde geçecek inşallah.

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
Bugün eczaneden TCKN' mi söylemek suretiyle 5 adet maskemi aldım. Herhangi bir kod veya mesaj gelmedi. Sisteme kaydım çıktı ve bende aldım. Allah Devletimize zeval vermesin. Bugünlerde geçecek inşallah.
Malesef eczaneyi de kontrol ettim yok gelmiyor 1 defa eptt den 2 defa edevletten başvuruda bulundum yok.

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
Malesef eczaneyi de kontrol ettim yok gelmiyor 1 defa eptt den 2 defa edevletten başvuruda bulundum yok.
Çok ilginç bende aynı senin gibi bir kez PTT iki kezde e-Devlet' ten başvuru yaptım. Bugün eczaneci baktı ve aldım acaba ne gibi bir sorun olabilir başkan senin başvurunda.

gollik29

Asistan

Reis bizi banladı ya, öyle olsun reis.