Öneri Ubuntu ve ya Debian tabanlı Gnome Linux dağıtımı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
43
Bir Linux dağıtımıarıyorum Linux'ta 5 aylık bir deneyimim var daha önce Arch Linux, Fedora, Ubuntu, Debian, Linux Mint ve Pardus'u kullandım ve Fedora'nın Gnome'un yeni sürümünü kullanması çok hoşuma gitti Gnome'un yeni sürümünü eski Gnome sürümüne göre çok daha fazla sevdim ve saf Gnome olmasıda hoşuma gitti bende Fedora gibi bir arayüzle Ubuntu ve ya Debian tabanlı bir Linux dağıtımını kullanmak istiyorum ve Gnome sürümü güncel osun hatta hey paket güncel olsa iyi olur ve otomatik yüklü programların sayısı az olsa iyi olur ve Gnome saf Gnome olmasını istiyorum.
Bana hangi Linux dağıtımını önerilsiniz?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Debian Sid kullanabilirsin bence.

Reaksiyon puanı
43
Bullseye’nin paketleri eski. Sid versiyonu güncel paketler kullanır. Gnome versiyonu 43.
Teşekkürler seni çözüm olarak işaretlicem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bullseye’nin paketleri eski. Sid versiyonu güncel paketler kullanır. Gnome versiyonu 43.
Seni çözüm olarak işaretleyemiyorum neden?

Debian sid'i nerden indircem bu linkten "Index of /cdimage/unofficial/non-free/cd-including-firmware/11.6.0-live+nonfree/amd64/iso-hybrid"
bunu mu indircem.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: bud

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Gnome son sürüm mü?
Canlı ISO'mu?

Kurulumu internet üzerinden yapar canlı olarak açıp kullanamazsın sadece kurulum ekranına geçer. Diğer türlü yöntemde normal debian bullseye kurup repoları sid olarak değiştirip paketleri güncellemek. Hangisini tercih edersen sana kalmış.

Reaksiyon puanı
43
Kurulumu internet üzerinden yapar canlı olarak açıp kullanamazsın sadece kurulum ekranına geçer. Diğer türlü yöntemde normal debian bullseye kurup repoları sid olarak değiştirip paketleri güncellemek. Hangisini tercih edersen sana kalmış.
Debian sid son sürüm Gnome eminsiniz değil mi?

Bu Gnomun son sürümü mü? ve boyutu nasıl bu kadar küçük.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Debian sid son sürüm Gnome eminsiniz değil mi?

Bu Gnomun son sürümü mü? ve boyutu nasıl bu kadar küçük.

Kurulum sırasında gerekli dosyaları internetten indirdiği için İSO dosyasının boyutu küçük.

Reaksiyon puanı
43
Kurulum sırasında gerekli dosyaları internetten indirdiği için İSO dosyasının boyutu küçük.
Gnome masaüstüyle yükledim ama grub menü yüklenirken hata oluştu onu Canlı Pardus ISO'su ile düzelttim ama sistemi açınca kablosuz wi-fi'ler gözükmez oldu nasıl düzeltcem Pardus 21.4 Gnome da böyle bir sorun yaşamamıştım ne yapcam.