Ubuntu Türkiye'den atıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
boş laflar burada değil
boş laflar ubuntu forumunda
bak az önce islamı savunanları cahillikle suçladılar, asıl cahiller onlardır, onlar bilmiyorlar bilselerdi öyle demezlerdi

Onlar İslam'ı cahillikle suçladılar, diyelim haklılar, o zaman "Asıl cahiller onlardır."dan farklı bir şey mi söyleyecektin?

Onlar sana bilmiyorsun diyor, sen onlara bilmiyorsunuz diyor, olay ne biliyor musun? Aslında kimse bilmiyor, bilemez de.

İnanmak, kesinliği muhtemel olmayan şeylere herkesin kendince yaptığı, kendine mantıklı gelen yorumudur. Öyle olmasa zaten insanlar arasında bu kadar farklı inançlar ve farklı yorumlar olmazdı.

Peki inananlar ne diyor? --> "100% biliyorum, bu böyledir, kesindir."

İnanmak, bilmek demek değildir.

Size son sözüm bu, ölümden sonra ne olacağını daha beş dakika önce kendi gözleriyle görmüş gibi anlatanlar da, onlara "Hayır, öyle değil, hiçbir şey olmayacak!" diyenlerde yanılıyor. Hepsinin inandıklarını, ölene kadar bilemeyecekleri fakat yine de bildiklerini söyledikleridir aslında.

Ben bilmiyorsam, sen de bilemezsin, çünkü benim de olmadığı gibi senin de olmayan, doğa üstü zihinsel güçlerin yok.

Tek yapabileceğimiz inanmaktır, bilmek değil, bilemeyiz çünkü.

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sen onlarla benim aramda geçen tüm diyalogları biliyor musun da beni bu şekilde suçluyorsun
söyle ki biri dese
ben islami bir yazı görmekten rahatsız oluyorum
benden bunun müslümanlığına inanmamı nasıl beklersin
tabi ki Allah en iyisini bilir, ama ben inanmam, olay budur
benim her yaptığımı islamiyete dayandırman da senin kötü niyetindir

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Konu farklı bölümlere çekilmeye yönelik olduğundan ve de konuyu açan arkadaşın isteği doğrultusunda sonlandırılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...