Ubuntu tavsiyeler

Bu konuyu okuyanlar

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Ubuntuyu sanal makineye kurdum biraz temel bilgilerini Öğrendikten sonra kaliye geçiş yapa bilirmiyim? bu arada ubuntuyla geçirdiğim zaman ara sırada python a bakmayı düşünüyorum kalidede biraz temel bilgi aldıktan sonra sistem zayıflıkları üzerinde çalışmayı düşünüyorum ???

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
İyi düşünmüşsünüz, kaliyi pentest için kullanacaksanız mantıklı.

Bir de tam olarak neyi sorduğunuzu anlayamadım.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
hocam çizdiğim yol doğru mu yanlış mı sormak istedim evet sızmak için ama kötü amaçla değil zaten merakım siber güvenlik

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Yani, yanlış değil, bahsettiğiniz şekilde olabilir.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Kali çöp tek farkı hazır toolar sen indirebiliyorsun illada toolar olsun diyorsan parrot

zekirdek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar arkadaşlar.
Son bir kaç gündür linuxu araştırıyorum muhtemelen geç bile kaldım kullanmada. Modem arayüzüne root ve yazılım atmak için sanal makine ile ubuntu kurmuştum ve karar verdim kullanacam diye.
Yalnız bir çok çeşit var herhalde araştırdıkça kafam karışıyor.
Bana alltaki beklentilerim ışığında hangi linux kullanmam gerektiğini söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürlerç
-Masaüstü özelleşebilen
-Hatası en az olan
-okul ve ofis için kulanım
-pyton, flütter, kotlin gibi ugylamalarda problem yaratmayan
-güncelliğini ve güvenliğini dinamik tutan

Not: Sanal makineye Ubuntu 20.04 lts kurmuştum.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
parrot security os kurun kali yerine.daha güzeldir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ubuntu=masaüstü daha farklı toolsuz kali.

ubuntu=masaüstü daha farklı toolsuz kali.
kullanım mantıkları aynı istersen ubuntudan devam edebilirsin

zekirdek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İşi bilmediğimden baya karışık geliyor. Ubuntunun şuan lts ve diğer sürümü var, farkı var mı?
Birde kde herhalde masaüstünü özelleştiren sürüm yanılmıyorsam.
Siz ne kullanıyorsunuz memnun musunuz kullandığınızdan

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
İşi bilmediğimden baya karışık geliyor. Ubuntunun şuan lts ve diğer sürümü var, farkı var mı?
Birde kde herhalde masaüstünü özelleştiren sürüm yanılmıyorsam.
Siz ne kullanıyorsunuz memnun musunuz kullandığınızdan
ben virtual box ta parrot security os kullanıyorum yeni geçtim önceden kali kullanıyordum.çok daha güzel.sadece fazla tool olmasından değil onun dışında görünümü daha güzel,ve daha hızlı.

zekirdek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
O zaman başlangıç için ben ubuntu lts den başlayayım ne dersiniz. Yeniyim sonuçta

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
O zaman başlangıç için ben ubuntu lts den başlayayım ne dersiniz. Yeniyim sonuçta
mint daha iyi olurdu ama mesela ben direkt kaliden başlamıştım.ve bence bir fark yok.ubuntudan başlayın hem kullanıcısı fazla onun.

zekirdek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Teşekkürler hocam.

Hangisi hocam, araştırıyorum ama yeni olduğumdan anlamıyorum pek, iyi olarak düşündüğünüz ve başlanğış için neyi tavsiye edersiniz

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Teşekkürler hocam.

Hangisi hocam, araştırıyorum ama yeni olduğumdan anlamıyorum pek, iyi olarak düşündüğünüz ve başlanğış için neyi tavsiye edersiniz
tavsiyelerim;
zorin os,
ubuntu,
mint,
parrot os,
parrot sec. os

zekirdek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Biraz araştıma yaptım, debian önemliymiş, linuxa yeni başlayacağım için elemeler ile alttaki 3 dağıtım sonucu çıkardım. Sizce hangisini kurmalıyım.
1-manjaro xfce 20.1.2
2-zorin Os 15.3 education
3-ubuntu 20.04.1 lts

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Biraz araştıma yaptım, debian önemliymiş, linuxa yeni başlayacağım için elemeler ile alttaki 3 dağıtım sonucu çıkardım. Sizce hangisini kurmalıyım.
1-manjaro xfce 20.1.2
2-zorin Os 15.3 education
3-ubuntu 20.04.1 lts
Zorin os Education.

zekirdek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Akşam geçince eve kuracam. win10 ağır geliyor laptoba, win7 kurdum amd sıkıntı çıkardı, desteklemiyor diyor. En iyıisi linux dedim

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Doğru yoldasın ?
aaaa yaşlı nurlu dedee

Akşam geçince eve kuracam. win10 ağır geliyor laptoba, win7 kurdum amd sıkıntı çıkardı, desteklemiyor diyor. En iyıisi linux dedim
ubuntu kurulu her hangi bir kasma yok tabi 4gb ram var bende 1.5gb verdim arkada chrome açıksa sıkıntılı ama nomalde sıkıntısız kodluyorum özelleştirme dersen arka plan resimini değiştirmeye gerek duymadım zaten koyulan resim cool

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Onu bende bilmiyorum heralde kimse bilmiyor ya ben gerizekaliyim anlamıyorum yada onlar(önerenler)
burada fikirlerini konuşarak neyin doğru neyin yanlış olmasını anlamaya çalışan insanlar var soru sorduğumda cevap verdiniz verdiğiniz cevapın bir sebebi olmalı burda kimse gerizekalı demiyor benim doğru bildiğim yanlışlar var forumda birisine önerdiğimde aslında bunun yanlış olduğunu anlıyorum kimse buna göre sizi kınamaz

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
burada fikirlerini konuşarak neyin doğru neyin yanlış olmasını anlamaya çalışan insanlar var soru sorduğumda cevap verdiniz verdiğiniz cevapın bir sebebi olmalı burda kimse gerizekalı demiyor benim doğru bildiğim yanlışlar var forumda birisine önerdiğimde aslında bunun yanlış olduğunu anlıyorum kimse buna göre sizi kınamaz
Benim bildiğim tek toolar ama onerenlere sorsam başka şeyler var diyip duruyorlar

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
aaaa yaşlı nurlu dedee

ubuntu kurulu her hangi bir kasma yok tabi 4gb ram var bende 1.5gb verdim arkada chrome açıksa sıkıntılı ama nomalde sıkıntısız kodluyorum özelleştirme dersen arka plan resimini değiştirmeye gerek duymadım zaten koyulan resim cool
Niye öyle dedin yae