Soru Ubuntu tavsiyeler

Niko4

Doçent
Ubuntuyu sanal makineye kurdum biraz temel bilgilerini Öğrendikten sonra kaliye geçiş yapa bilirmiyim? bu arada ubuntuyla geçirdiğim zaman ara sırada python a bakmayı düşünüyorum kalidede biraz temel bilgi aldıktan sonra sistem zayıflıkları üzerinde çalışmayı düşünüyorum ???

zekirdek

Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar.
Son bir kaç gündür linuxu araştırıyorum muhtemelen geç bile kaldım kullanmada. Modem arayüzüne root ve yazılım atmak için sanal makine ile ubuntu kurmuştum ve karar verdim kullanacam diye.
Yalnız bir çok çeşit var herhalde araştırdıkça kafam karışıyor.
Bana alltaki beklentilerim ışığında hangi linux kullanmam gerektiğini söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürlerç
-Masaüstü özelleşebilen
-Hatası en az olan
-okul ve ofis için kulanım
-pyton, flütter, kotlin gibi ugylamalarda problem yaratmayan
-güncelliğini ve güvenliğini dinamik tutan

Not: Sanal makineye Ubuntu 20.04 lts kurmuştum.

rover_xp

Doçent
parrot security os kurun kali yerine.daha güzeldir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ubuntu=masaüstü daha farklı toolsuz kali.

ubuntu=masaüstü daha farklı toolsuz kali.
kullanım mantıkları aynı istersen ubuntudan devam edebilirsin

zekirdek

Öğrenci
İşi bilmediğimden baya karışık geliyor. Ubuntunun şuan lts ve diğer sürümü var, farkı var mı?
Birde kde herhalde masaüstünü özelleştiren sürüm yanılmıyorsam.
Siz ne kullanıyorsunuz memnun musunuz kullandığınızdan

rover_xp

Doçent
İşi bilmediğimden baya karışık geliyor. Ubuntunun şuan lts ve diğer sürümü var, farkı var mı?
Birde kde herhalde masaüstünü özelleştiren sürüm yanılmıyorsam.
Siz ne kullanıyorsunuz memnun musunuz kullandığınızdan
ben virtual box ta parrot security os kullanıyorum yeni geçtim önceden kali kullanıyordum.çok daha güzel.sadece fazla tool olmasından değil onun dışında görünümü daha güzel,ve daha hızlı.

zekirdek

Öğrenci
Teşekkürler hocam.

Hangisi hocam, araştırıyorum ama yeni olduğumdan anlamıyorum pek, iyi olarak düşündüğünüz ve başlanğış için neyi tavsiye edersiniz

zekirdek

Öğrenci
Biraz araştıma yaptım, debian önemliymiş, linuxa yeni başlayacağım için elemeler ile alttaki 3 dağıtım sonucu çıkardım. Sizce hangisini kurmalıyım.
1-manjaro xfce 20.1.2
2-zorin Os 15.3 education
3-ubuntu 20.04.1 lts

zekirdek

Öğrenci
Akşam geçince eve kuracam. win10 ağır geliyor laptoba, win7 kurdum amd sıkıntı çıkardı, desteklemiyor diyor. En iyıisi linux dedim