Tüyap Kitap Fuarı

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Bu Yıl 29. Su Düzenlenecek Tüyap Kitap Fuarı 30 Ekim-7 Kasım 2010 Tarihleri Arasında Pek Çok Önemli Etkinliğe Ev Sahipliği Yapacak. Ülkemizden ve Dünyadan Bir çok Yazar, Şair, Karikatürcülerde bu Fuarda olucak.

SDN kimler katılacak Bu Fuara? :turned:

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Fuar bugün açıldı ve ilk gün gerçekten yoğun bir ilgi vardı. Ben de her sene olduğu gibi bu sene de arkadaşlarımla birlikte gittim bugün ve bir sürü kitabı indirimli olarak aldık. Gitmek isteyenlere tavsiye ederim. Eğer öğrenci ya da öğretmenseniz içeriye ücretsiz giriyorsunuz, değilseniz de çok büyük bir para değil 5TL ile giriş yapılabiliyor. Girişte turnikelerin üzerinde fuar içinde bulunan yayın evlerinin hangisinin nerede bulunduğunu gösteren broşürler var - bu sayede istediğiniz kitaba çok fazla gezmeden kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca özel olarak ayrılmış dokunmatik ekranlar falan var ve aradığınız kitabın nerede bulunduğunu gösteriyor size. Bu arada her sene olduğu gibi bu sene de sanat fuarı 7-8-9 numaralı salonlarda açık ve isterseniz oraya da geçiş yapabiliyorsunuz. Çoğunluğunu tabloların oluşturduğu bu alanlar ise size farklı düşünce ve bakış açıları kazandırabiliyor. Eğer kitap fuarına gitmeyi düşünüyorsanız, 7-8-9 nolu salonlardaki sanat fuarına da geçmenizi öneririm zaten isteyen herkes ücretsiz geçebiliyor. Bu arada kitap yazarları da belli saatlerde fuar alanında oluyorlar eğer yakalayabilirseniz kitabınızı imzalatabilirsiniz ve kısa bir sohbet edebilirsiniz...

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Fuar bugün açıldı ve ilk gün gerçekten yoğun bir ilgi vardı. Ben de her sene olduğu gibi bu sene de arkadaşlarımla birlikte gittim bugün ve bir sürü kitabı indirimli olarak aldık. Gitmek isteyenlere tavsiye ederim. Eğer öğrenci ya da öğretmenseniz içeriye ücretsiz giriyorsunuz, değilseniz de çok büyük bir para değil 5TL ile giriş yapılabiliyor. Girişte turnikelerin üzerinde fuar içinde bulunan yayın evlerinin hangisinin nerede bulunduğunu gösteren broşürler var - bu sayede istediğiniz kitaba çok fazla gezmeden kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca özel olarak ayrılmış dokunmatik ekranlar falan var ve aradığınız kitabın nerede bulunduğunu gösteriyor size. Bu arada her sene olduğu gibi bu sene de sanat fuarı 7-8-9 numaralı salonlarda açık ve isterseniz oraya da geçiş yapabiliyorsunuz. Çoğunluğunu tabloların oluşturduğu bu alanlar ise size farklı düşünce ve bakış açıları kazandırabiliyor. Eğer kitap fuarına gitmeyi düşünüyorsanız, 7-8-9 nolu salonlardaki sanat fuarına da geçmenizi öneririm zaten isteyen herkes ücretsiz geçebiliyor. Bu arada kitap yazarları da belli saatlerde fuar alanında oluyorlar eğer yakalayabilirseniz kitabınızı imzalatabilirsiniz ve kısa bir sohbet edebilirsiniz...

Çok kitap almayı düşünüyorum indirimlerin miktarı ne kadar bir bilgin varmı ?
Bilgi için Teşekkürler :)

Quadro

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Teşekkürler..:)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Çok kitap almayı düşünüyorum indirimlerin miktarı ne kadar bir bilgin varmı ?
Bilgi için Teşekkürler :)

Ben aldığım kitapları %20 indirimle aldım ama bu oran bir yayın evinden diğerine değişiyor. Mesela bir arkadaşım kitapları piyasa fiyatından %35 indirimli olarak aldı. Yani bence fiyatlar piyasaya göre uygundu. Alacağınız kitapların yayın evlerini biliyorsanız fazla gezmeden aradığınızı bulabiliyorsunuz. O yüzden eğer aklınızda kitap varsa gitmeden yayın evini not etmenizde yarar var ya da benim arkadaşım gibi fuar alanından Wi-Fi ile internete girip orada da bakabilirsiniz, tercih sizin :)

Hkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüyap'a 2 sene önce gitmiştim.Önümüzdeki Cumartesi tekrar gidicem.Çok güzel bir yer.Herkesin gitmeli bence.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Ben aldığım kitapları %20 indirimle aldım ama bu oran bir yayın evinden diğerine değişiyor. Mesela bir arkadaşım kitapları piyasa fiyatından %35 indirimli olarak aldı. Yani bence fiyatlar piyasaya göre uygundu. Alacağınız kitapların yayın evlerini biliyorsanız fazla gezmeden aradığınızı bulabiliyorsunuz. O yüzden eğer aklınızda kitap varsa gitmeden yayın evini not etmenizde yarar var ya da benim arkadaşım gibi fuar alanından Wi-Fi ile internete girip orada da bakabilirsiniz, tercih sizin :)

Teşekkürler :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
İstanbulda olsamda katılabilsem..:)

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bizim okul götürür yine, geçen sene Uykusuz'dan ondan önceki sene de Penguen'den T-Shirt almıştım bu sene de bakarız artık hangisinden alacağımıza :D:D:D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Sabah gittim 11 de Cem Yılmazın söyleşisi vardı.20 dakika kadar izledim bombaydı gene Cem:D Söyleşi videosu yok halbuki yüzlerce kişi çekti.
Neyse biraz kitap aldım, genç yazarın biri bana uyuz oldu sanırım , kusura bakmasın param bitmişti:DAlamadım kitabını:)

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
2 Kere gittim fuara Gerçekten çok güzel ortam vardı Lys - Ygs'ye hazırlanan Gençlere öneriyorum %50 indirimler vardı test kitaplarında Romanlarındada büyük indirimler vardı bir çok roman aldım ve bir çok tanınmamış yazarla muhabbet ettim gerçekten çok güzel bir yer

2. Salonda Sanat bölümü vardı tablolar ve değişik çizimlerin olduğu eserler vardı görmenizi öneriyorum.

Öğrenciler Bedava girebiliyor öğrenci kartı ile birlikte tabi Öğrenci olmayanlar ise 5 Tl ile giriyor ama emin olun 5 Tl verdiğinize deyicek.

Eleştiri yapmaya gelince Eleştirilicek tek yönü Beylükdüzünde olmasıydı eskiden Taksimde Düzenlenen Kitap Fuarı istanbul dışına taşınmış Burdan Belediye ve Fuar yetkilerine bu mantıklı kararlarından Dolayı Teşekkürlerimi iletiyorum (!) Ayrıca bir çok okul gördüğüm kadarıyla öğrencilerini bu fuara getirmediler ne kadar kitap okumayı seven toplumuz burdan belli oluyor Araba galerisi İstanbulun içindeyken Kitap ve Sanat Fuarı İstanbul dışına konulmuş...

Hkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bugün ziyaret ettim Tüyap'ı.Çok yoğundu, bayaa ilgi vardı fuara.Ben sadece gezdim, bir kaç bilgisayar dergisi aldım geldim.Cem Yılmaz'ı ve bir kaç dizi oyuncusu gördüm.Çok güzel bir yer gerçekten.