Türknet mi NetSpeed mi?

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bu ücret başka bir operatörden geçenler için geçerli mi? Sitesinde altyapı yoksa kurulum ücreti 99 TL'dir yazıyor da.
Ben sıfırdan almıştım 100 tl yi kestiler hemen. 1 ay bedava kodu da o kurulum muhabbetine uçtu gitti.
Başka bir operatörden geçerseniz kurulum ücreti yok, sıfırdan hizmet alanlarda var. 5 ay önce ben geçtiğim de ödememiştim ama şimdi değişmişidir bilmiyorum ama tahminimce hala aynıdır. Geçiş yaparken sorarsınız yine.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Umut Çelik ee şimdi bu arkadaşa da kablonet kötü ne yapacağız? Türkiyenin en kötü interneti kablonet mi diyeceğiz?
Yerlere göre değişkenlik gösterir. Kabloneti arasın gelip arıza durumuna bakarlar iyileştirme çalışması yaparlar. Olmadıysa da altyapı kaynaklıdır kablonet e çözmesini söylesin.

Ben dedim mi ki Kablonette hiç sıkıntı yok.
Senin anlamadığın şey bu.
Kablonette de sıkıntı çıkabilir Superonlineda da.
Ama sadece Türknet kadar fazla ve çözülemeyecek cinsten değil :)

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ben sıfırdan almıştım 100 tl yi kestiler hemen. 1 ay bedava kodu da o kurulum muhabbetine uçtu gitti.

Yerlere göre değişkenlik gösterir. Kabloneti arasın gelip arıza durumuna bakarlar iyileştirme çalışması yaparlar. Olmadıysa da altyapı kaynaklıdır kablonet e çözmesini söylesin.

Ben dedim mi ki Kablonette hiç sıkıntı yok.
Senin anlamadığın şey bu.
Kablonette de sıkıntı çıkabilir Superonlineda da.
Ama sadece Türknet kadar fazla ve çözülemeyecek cinsten değil :)
Tamam işte yine aynı yola geliyoruz, sizin orada türknet kötü olduğu için çok kötü alınmaz diyorsunuz, bu arkadaşın orada da kablonet kötü, o zaman artık her yere yazalım kablonet alınmaz diye doğru olur mu sizce bu?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Tamam işte yine aynı yola geliyoruz, sizin orada türknet kötü olduğu için çok kötü alınmaz diyorsunuz, bu arkadaşın orada da kablonet kötü, o zaman artık her yere yazalım kablonet alınmaz diye doğru olur mu sizce bu?
Ben bizim burada kötü diye demedim. Kullanan istanbulun iki yakasında da tanıdıklarım var. Onlarda da kesilme oluyor kendim tanık oldum. Altyapı çalışmasından dolayı 1 hafta internetsiz kalmaktan tutun da arıza kayıtlarına cevap vermemeye kadar hepsini gördü bu gözler.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ben bizim burada kötü diye demedim. Kullanan istanbulun iki yakasında da tanıdıklarım var. Onlarda da kesilme oluyor kendim tanık oldum. Altyapı çalışmasından dolayı 1 hafta internetsiz kalmaktan tutun da arıza kayıtlarına cevap vermemeye kadar hepsini gördü bu gözler.
Peki, dediğiniz gibi olsun. Şahsen bana fanboyluk yapıyorsunuz gibi geliyor da neyse dediğiniz gibi olsun.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Peki, dediğiniz gibi olsun. Şahsen bana fanboyluk yapıyorsunuz gibi geliyor da neyse dediğiniz gibi olsun.
Dediğim gibi olacaksa forumun ne anlamı var. Buyrun siz de düşüncenizi belirtin. Öyle fanboyluk yapıyorsun diyip de çıkmayın konudan ben de yanlışım varsa öğreneyim.
Neden fanboyluk yapayım ki Superonline'a kablonet e? Ben superonline kullanmadım bile. Kablonet i sevmemin nedeni ise şu: 1 günde kurulum,kesintisiz ve sorunsuz internet.
Mesela bugün bir türlü ebadaki derse giremedim. Bir hız testi yaptım sonuç rezalet 3.4 mpbs. Bir elledim modemi 1 ayır çalışıyormuş garibim. Bir kapatıp açtım. Sonra düzelmedi sanıp müşteri hizmetini aradım beklerken bir test yaptım direkt 90 çıktı. Sonra dedim çoktaan düzelmiş.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Dediğim gibi olacaksa forumun ne anlamı var. Buyrun siz de düşüncenizi belirtin. Öyle fanboyluk yapıyorsun diyip de çıkmayın konudan ben de yanlışım varsa öğreneyim.
Neden fanboyluk yapayım ki Superonline'a kablonet e? Ben superonline kullanmadım bile. Kablonet i sevmemin nedeni ise şu: 1 günde kurulum,kesintisiz ve sorunsuz internet.
Mesela bugün bir türlü ebadaki derse giremedim. Bir hız testi yaptım sonuç rezalet 3.4 mpbs. Bir elledim modemi 1 ayır çalışıyormuş garibim. Bir kapatıp açtım. Sonra düzelmedi sanıp müşteri hizmetini aradım beklerken bir test yaptım direkt 90 çıktı. Sonra dedim çoktaan düzelmiş.
İki saattir söylüyorum anlatıyorum açıklıyorum siz, aynı şeyleri tekrar edip duruyorsunuz kablonet kablonet kablonet superonline superonline.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Size daha fazla birşey söylemeyeceğim, @Airbus @AMC siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında fikrinizi merak ettim.
TürkNet kendi fiber kablosu olan yerde 1000Mbps'e kadar en az 750mbps garantili hizmet veriyor bunun fiyatı 270₺.
1608584291079.png
Hadi Süperonline'daki fiyatlara bakalım
1608583895497.png

Şimdi taahütsüz fiyattan alacağım çünkü TürkNette taahhüt yok. En az 750 mbps download garantili 1000mbps indirme ve - ki bakın garantili daha altına inmeme taahüdü var- 150mbps uploadlı olanı almak. her türlü daha karlı neden mi? Alırsın bir iki ay kullanırsın hatta bulabilirsen davet kodu kullanırsın 3 ay dener 2 ay fatura ödersin memnun kalmadın mı direkt süperonline gibi bir firmaya geçersin çünkü seni bağlayan bir taahüt yok. Süperonline ise öyle değil her türlü 1 yıl taahüte bağlıyor. @Umut Çelik'e anlatamadığımız nokta ise kendisi TürkNette sorun yaşamışken ben yaşamadım, o süperonline'da sorun yaşamamışken ben yaşadım. Sonuçta iki firmada da sorun yaşayanlar ve yaşamayanlar var. Özele bakıp genele yargılama yapmak yanlış. Bu sektörde en uygun fiyata en hızlı hizmeti kim veriyorsa ondan alınmalı ki bu iş tekele düşmesin fiyatlar makul seviyelere insin.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
TürkNet kendi fiber kablosu olan yerde 1000Mbps'e kadar en az 750mbps garantili hizmet veriyor bunun fiyatı 270₺ civarıydı hadi süperonline fiyatındakilere bakalım
Ekli dosyayı görüntüle 129960

Şimdi taahütsüz fiyattan alacağım çünkü TürkNette taahhüt yok. En az 750 mbps download garantili - ki bakın garantili daha altına inmeme taahüdü var- 150mbps uploadlı olanı almak. her türlü daha karlı neden mi? Alırsın bir iki ay kullanırsın hatta bulabilirsen davet kodu kullanırsın 3 ay dener 2 ay fatura ödersin memnun kalmadın mı direkt süperonline gibi bir firmaya geçersin çünkü seni bağlayan bir taahüt yok. Süperonline ise öyle değil her türlü 1 yıl taahüte bağlıyor. @Umut Çelik'e anlatamadığımız nokta ise kendisi TürkNette sorun yaşamışken ben yaşamadım, o süperonline'da sorun yaşamamışken ben yaşadım. Sonuçta iki firmada da sorun yaşayanlar ve yaşamayanlar var. Özele bakıp genele yargılama yapmak yanlış. Bu sektörde en uygun fiyata en hızlı hizmeti kim veriyorsa ondan alınmalı ki bu iş tekele düşmesin fiyatlar makul seviyelere insin.
Turkcell Superonline müşteri hizmetleri 50 mpbs e kadar limitsiz internet ve tablete 100 tl istedi telefonda.
O 750 down alacak altyapı çoğu yerde yok.
Genel olarak baktığımızda Türknette çok daha fazla şikayet ve sorun var.

grand_master

Profesör
Reaksiyon puanı
707
29 Ocak'ta Vodafone internet taahhütüm bitiyor ve farklı bir internet sağlayıcısı almayı düşünüyorum. Altyapım malesef en fazla 21 mbps destekliyor. Fakat Vodafone'da hiçbir zaman 10 mbps geçmedi. Şimdi Türknet ve NetSpeed arasında kaldım. Türknet alabildiğin maksimum hız 85 TL; NetSpeed ise 16 Mbps 66 TL. Benim için hangisi daha iyidir? Veya farklı bir sağlayıcı öneriniz varsa da olabilir.
Turk net kullan derim

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Turkcell Superonline müşteri hizmetleri 50 mpbs e kadar limitsiz internet ve tablete 100 tl istedi telefonda.
O 750 down alacak altyapı çoğu yerde yok.
Genel olarak baktığımızda Türknette çok daha fazla şikayet ve sorun var.
Benim bulunduğum semtte birkaç mahalle yukarısında var. Aslında her yerde yok evet fakat bir şekilde bu adamlar da alt yapı kurup rekabet oluşturmaya çalışıyorlar. Mesajda da Yasin türknetin kendi fiber alt yapısı olan yerde Superonline VDSL almak daha mantıklı mı diye sormuş ve evet demişsiniz o yüzden bu açıklamayı yaptım.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
TürkNet kendi fiber kablosu olan yerde 1000Mbps'e kadar en az 750mbps garantili hizmet veriyor bunun fiyatı 270₺.
Ekli dosyayı görüntüle 129962 Hadi Süperonline'daki fiyatlara bakalım
Ekli dosyayı görüntüle 129960

Şimdi taahütsüz fiyattan alacağım çünkü TürkNette taahhüt yok. En az 750 mbps download garantili 1000mbps indirme ve - ki bakın garantili daha altına inmeme taahüdü var- 150mbps uploadlı olanı almak. her türlü daha karlı neden mi? Alırsın bir iki ay kullanırsın hatta bulabilirsen davet kodu kullanırsın 3 ay dener 2 ay fatura ödersin memnun kalmadın mı direkt süperonline gibi bir firmaya geçersin çünkü seni bağlayan bir taahüt yok. Süperonline ise öyle değil her türlü 1 yıl taahüte bağlıyor. @Umut Çelik'e anlatamadığımız nokta ise kendisi TürkNette sorun yaşamışken ben yaşamadım, o süperonline'da sorun yaşamamışken ben yaşadım. Sonuçta iki firmada da sorun yaşayanlar ve yaşamayanlar var. Özele bakıp genele yargılama yapmak yanlış. Bu sektörde en uygun fiyata en hızlı hizmeti kim veriyorsa ondan alınmalı ki bu iş tekele düşmesin fiyatlar makul seviyelere insin.
Ne kadar açıklasan da, superonline kablonet diyor başka birşey demiyor. ?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Benim bulunduğum semtte birkaç mahalle yukarısında var. Aslında her yerde yok evet fakat bir şekilde bu adamlar da alt yapı kurup rekabet oluşturmaya çalışıyorlar. Mesajda da Yasin türknetin kendi fiber alt yapısı olan yerde Superonline VDSL almak daha mantıklı mı diye sormuş ve evet demişsiniz o yüzden bu açıklamayı yaptım.
Kendi demedi kendiyse Türknet düşünülebilir.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Yani ben TürkNet'e bu AKK kalkma olayları zamanında geçtim. Ondan önce TürkTelekom 24 mbps paketini mi ne kullanıyordum ve AKK vardı. AKK'nin kalkmasına neredeyse 5-6 ay mı ne varken AKK'yi kaldırdık hız düşümü yok dediler diye taahütüm bitince geçtim. sabit 35 mbps hızı da aldım. Arada hızın satürasyon sorunlarından dolayı 5 mbps'lere düşüp beni sinir ettiği oldu mu bakın evet oldu. Genel bir sorundu hatta birçok kişi yaşadı, onun dışında bir ara da sistemler çökmüştü 1 güne yakın hizmet alamamıştım ama tüm bu sorunlar dışında öyle büyük sayılır bir sorunum olmadı. Şu sorunların total süresine maksimum süreden baksam 2 hafta anca sürmüştür. Firmayı neredeyse 3 yıldır kullanıyorum. Kendi alt yapılarında da hizmetim var mesela 30 mbps indirme 20 yükleme hızı veriyorlar- 85₺'ye bu hızı veren firma yok arkadaşlar adamlar AKK'yi de ilk kaldırdı kendi alt yapılarında 4 mbps gibi saçma upload hızlarını da kaldırdı- ve onda 1 yıl olmasına rağmen hiç sorun yaşamadım. Özel pencereden bakarsam büyük sorunlar yaşadım mı? evet yaşadım ama genel pencereden bakarsam 3 yılda sorun yaşadığım süre sayısı önemsenecek bir süre değil.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kendi demedi kendiyse Türknet düşünülebilir.
Yani marka fanboyluğu yapmaya gerek yok, senin oturduğun yerde kablonet müthiştir efsanedir ama başkasının oturduğu yarda türknet telekom müthiştir. Alt yapısının iyi olduğu bir yerde kötü alt yapısı olan birşeyi almaya gerek yok. Sürekli her girdiğiniz yere kablonet superonline yazmak yerine alt yapı olarak hangisi daha iyi destekliyor hangisi daha yüksek hızlar ve fiyat/performans olarak hangisi daha iyi hizmet veriyor ona bakılmalı.

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
TTNET, Turkcell falan zaten en az 3 yıl taahhüt koyuyorlar sonra memnun kalmazsanız bile çıkamıyorsunuz. Taahhüt olmayan internet servis sağlayıcılarından birine geçin. Beğenmezseniz bile iptal ettirme şansınız olur.

Yemuraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hocam türknet kullanıyorum. yeni geçtim 2 aydır kullanıyorum 0 sorun. sadece sorun olursa arayarak değil online sistemden veya twitter üzerinden sorun bildiriyorsunuz. türknete geçecek olursanız davet kodumu verebilirim. sizede bana da 1 ay bedava internet oluyor. bana türk telekom 50mb hız veriyor lakin türknet 100 mb hız verdi. şaşırtıcı fakat oldu 2 aydır tek bir sorun yaşamadım. instagram: @nzmonline soracaklarınızı buradan iletebilirsiniz.
29 Ocak'ta Vodafone internet taahhütüm bitiyor ve farklı bir internet sağlayıcısı almayı düşünüyorum. Altyapım malesef en fazla 21 mbps destekliyor. Fakat Vodafone'da hiçbir zaman 10 mbps geçmedi. Şimdi Türknet ve NetSpeed arasında kaldım. Türknet alabildiğin maksimum hız 85 TL; NetSpeed ise 16 Mbps 66 TL. Benim için hangisi daha iyidir? Veya farklı bir sağlayıcı öneriniz varsa da olabilir.

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Superonline veya Kablonet.

Türknete bulaşmayın.
Ben 5 ay kullandım. Kesilme kopma sorunları oldu.
Tamamen türknet kaynaklı. Altyapıda hiç sorun yok modemi de yeni aldım başka bir yerde gayet güzel kopmadan çalıştı.
Sorununuz olunca muhattap bulamıyorsunuz herkes kopyala yapıştır yapıyor.
Katılıyorum 1 günde 5 kere kesinti yaşadım

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
TTNET, Turkcell falan zaten en az 3 yıl taahhüt koyuyorlar sonra memnun kalmazsanız bile çıkamıyorsunuz. Taahhüt olmayan internet servis sağlayıcılarından birine geçin. Beğenmezseniz bile iptal ettirme şansınız olur.
3 değil 1 yıl. 3 yıl taahhüt veren iss mi olur?
hocam türknet kullanıyorum. yeni geçtim 2 aydır kullanıyorum 0 sorun. sadece sorun olursa arayarak değil online sistemden veya twitter üzerinden sorun bildiriyorsunuz. türknete geçecek olursanız davet kodumu verebilirim. sizede bana da 1 ay bedava internet oluyor. bana türk telekom 50mb hız veriyor lakin türknet 100 mb hız verdi. şaşırtıcı fakat oldu 2 aydır tek bir sorun yaşamadım. instagram: @nzmonline soracaklarınızı buradan iletebilirsiniz.
Sadece bedava kullanmak için yazdığınıza yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
Katılıyorum 1 günde 5 kere kesinti yaşadım
Evet doğru zaten. @Yasiin

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968

Mümkünse beni konularına etiketleme, saçma sapan işler yapıyorsun ben sorunsuz bir sağlayıcı demiyorum hala aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun.

Yemuraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

O zaman günaha girdiğine bende yemin ederim. Konuşmak için konuşmayınız yanlış bilgilendirme yapmayınız. sizin başınızdan problem geçti diye herkeste problem yaşıyacak diye bir şey yok. Ben hiç bir olumsuzluk yaşamadım evrak teslimi hariç onda da kargo firması yüzünden aksaklık oldu. Başımdan geçenleri anlattım konuyu açan arkadaşa yardım etmek için yazdım sizin gibi boş konuşup konuyu gürültüleme yapmıyorum.

GemaR

Asistan
Reaksiyon puanı
21
2 yıl Türknet kullandım sonra aynı binada 2 kişi Millenicoma geçtik geçme sebebi ping ve kopmalardı.Millenide 3.yılımız böyle sorunlar yaşamadık.
35mbs için şu an 75 tl ödüyorum gayet iyi.canavar gibi çalışıyor Allaha şükür.
Dsmart ttnet,türknet hepsini kullandım.

Milleniye geçecekler 1 ay bedava kod ile kullanabilirz bana ulaşın yardımcı olurum.
En güzel tarafı tahhüt yok bişi yok.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
O zaman günaha girdiğine bende yemin ederim. Konuşmak için konuşmayınız yanlış bilgilendirme yapmayınız. sizin başınızdan problem geçti diye herkeste problem yaşıyacak diye bir şey yok. Ben hiç bir olumsuzluk yaşamadım evrak teslimi hariç onda da kargo firması yüzünden aksaklık oldu. Başımdan geçenleri anlattım konuyu açan arkadaşa yardım etmek için yazdım sizin gibi boş konuşup konuyu gürültüleme yapmıyorum.
2 yıl Türknet kullandım sonra aynı binada 2 kişi Millenicoma geçtik geçme sebebi ping ve kopmalardı.Millenide 3.yılımız böyle sorunlar yaşamadık.
35mbs için şu an 75 tl ödüyorum gayet iyi.canavar gibi çalışıyor Allaha şükür.
Dsmart ttnet,türknet hepsini kullandım.

Milleniye geçecekler 1 ay bedava kod ile kullanabilirz bana ulaşın yardımcı olurum.
En güzel tarafı tahhüt yok bişi yok.

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Netspeed kullanıyorum, VDSL Speed Pro 75 paketindeyim ve memnunum referans kodu isteyenler kullanabilir, dilediğiniz pakette karşılıklı 5 lira indirim verir, faturalar düzenli ödenmektedir. Sorusu olan pm atabilir.

Referans kodu 6CY6AC

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a4/9c/34/a49c34e51fee0029b81ae5dca1fc78eb.png&t=0&width=480&text=1

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/65/96/cf/6596cfbb15fd0c562e6a4d32e9e16759.png&t=0&width=480&text=1
Ben almayı düşünüyorum. Senin referans kodunla alsam bana da 5 TL indirim sağlıyor mu?