Türknet mi NetSpeed mi?

Bu konuyu okuyanlar

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119
29 Ocak'ta Vodafone internet taahhütüm bitiyor ve farklı bir internet sağlayıcısı almayı düşünüyorum. Altyapım malesef en fazla 21 mbps destekliyor. Fakat Vodafone'da hiçbir zaman 10 mbps geçmedi. Şimdi Türknet ve NetSpeed arasında kaldım. Türknet alabildiğin maksimum hız 85 TL; NetSpeed ise 16 Mbps 66 TL. Benim için hangisi daha iyidir? Veya farklı bir sağlayıcı öneriniz varsa da olabilir.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
En yüksek hangisinde hız veriyorsa onu tercih edin, sonuçta ikiside telekom alt yapısı üzerinden hizmet verecek değişen birşey olmaz o yüzden.

ThunderBeast

Asistan
Reaksiyon puanı
343
Hocam internetten araştırın size en iyi hızı kim veriyorsa onu tercih edin.

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119
En yüksek hangisinde hız veriyorsa onu tercih edin, sonuçta ikiside telekom alt yapısı üzerinden hizmet verecek değişen birşey olmaz o yüzden.
NetSpeed 16 mbps hız veriyor. Türknet ne kadar desteklerse o kadar veriyor fakat 16 mbps'i zaten geçebileceğini sanmıyorum. Geçerse bir kaç mbps geçer ve kopma olur mu onu da bilmiyorum. O yüzden aradaki 20 TL farkı vermeye değer mi türknete?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Peki öneriniz nedir?
Superonline veya Kablonet.

Türknete bulaşmayın.
Ben 5 ay kullandım. Kesilme kopma sorunları oldu.
Tamamen türknet kaynaklı. Altyapıda hiç sorun yok modemi de yeni aldım başka bir yerde gayet güzel kopmadan çalıştı.
Sorununuz olunca muhattap bulamıyorsunuz herkes kopyala yapıştır yapıyor.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
NetSpeed 16 mbps hız veriyor. Türknet ne kadar desteklerse o kadar veriyor fakat 16 mbps'i zaten geçebileceğini sanmıyorum. Geçerse bir kaç mbps geçer ve kopma olur mu onu da bilmiyorum. O yüzden aradaki 20 TL farkı vermeye değer mi türknete?
Çok bir fark yok değmez bence.

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119

Türknete bulaşmayın.
Tamamen türknet kaynaklı. Altyapıda hiç sorun yok modemi de yeni aldım başka bir yerde gayet güzel kopmadan çalıştı.
Superonline'a üniversitedeyken bir kere bulaşmıştım ve bir daha tövbe. Hiçbir zaman dedikleri fatura gelmedi. Her zaman fazla fazla geldi. Ve faturayı bir gün bile geç ödesen anında faiz koyuyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türknete bulaşmayın.
Kablonet malesef altyapı yok

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Superonline'a üniversitedeyken bir kere bulaşmıştım ve bir daha tövbe. Hiçbir zaman dedikleri fatura gelmedi. Her zaman fazla fazla geldi. Ve faturayı bir gün bile geç ödesen anında faiz koyuyorlar.

Kablonet malesef altyapı yok

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Bulunduğun durumu yer değişikliği sağlar.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
29 Ocak'ta Vodafone internet taahhütüm bitiyor ve farklı bir internet sağlayıcısı almayı düşünüyorum. Altyapım malesef en fazla 21 mbps destekliyor. Fakat Vodafone'da hiçbir zaman 10 mbps geçmedi. Şimdi Türknet ve NetSpeed arasında kaldım. Türknet alabildiğin maksimum hız 85 TL; NetSpeed ise 16 Mbps 66 TL. Benim için hangisi daha iyidir? Veya farklı bir sağlayıcı öneriniz varsa da olabilir.
şahsen netspeed hiç duymadım. superonline kullanıyorum memnunum. bundan önce de türk telekom kullanıyordum ondan da memnundum. altyapıya göre değişkenlik gösteriyor tabiki ancak superonline bazı bölgelerde kendi altyapısını kullanıyor sizde de benzer bir durum olabilir. internet sitesinden altyapı sorgulatın belki daha iyi bir altyapı vardır superonlineda. türk telekomun altyapısı aynıdır çünkü bildiğim kadarıyla vodafone ve türknet türk telekom altyapısı kullanıyor pekçok bölgede.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Superonline artık sorunsuz.

Linki kısa değil uzun yapar mısınız?
Ya sen sorun yaşadın diye herkes sorun yaşamak zorunda mı? Şu saçmalıktan artık vazgeç. Türknet leş türknet şöyle türknet böyle. Senin alt yapın kötüyse her yerin alt yapısı kötü olacak diye birşey mi var? Ben 5 aydır kullanıyorum bir tek abonelik geçişinde sorun yaşadım oda telekom yüzünden. Bana göre de diğer bütün issler kötü kimse kullanmasın o zaman diğer bütün issleri. Kimin bulunduğu konumda hangi alt yapı iyiyse onu tercih etmeli.

Türkneti öneririm.

Son düzenleme:

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Ya sen sorun yaşadın diye herkes sorun yaşamak zorunda mı? Şu saçmalıktan artık vazgeç. Türknet leş türknet şöyle türknet böyle. Senin alt yapın kötüyse her yerin alt yapısı kötü olacak diye birşey mi var? Ben 5 aydır kullanıyorum bir tek abonelik geçişinde sorun yaşadım oda telekom üzerinden. Bana göre de superonline kötü kimse kullanmasın o zaman superonlineyi.
Alt yapım kötü değil bu 1
2. si sen sorun yaşamadın diye kimse yaşamayacak değil.
Bilmesem konuşmazdım ;)
Superonline Türknetle kapışamaz ki zaten kapışma imkanı yok.
Superonline en iyi İSS.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Alt yapım kötü değil bu 1
2. si sen sorun yaşamadın diye kimse yaşamayacak değil.
Bilmesem konuşmazdım ;)
Superonline Türknetle kapışamaz ki zaten kapışma imkanı yok.
Superonline en iyi İSS.
O zaman şöyle düşün, türknetin fiberi var burda ama türknet kötü gideyim superonline yada diğer isslerin vdsl alt yapısını alayım, çok mantıklı değil mi? Niye çünkü türknet kötü türknet alınmaz.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Size daha fazla birşey söylemeyeceğim, @Airbus @AMC siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında fikrinizi merak ettim.
Türknetin fiberini kesile kesile hız düşüklüğü ola ola almaktansa 75 mpbs superonline alırım sorunsuz sıkıntısız.
Hemen arkadaşlarını çağırmana gerek yok fikir belirtiyoruz.
Benim fikrim bu. Çürütmek istersen buyur.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Türknetin fiberini kesile kesile hız düşüklüğü ola ola almaktansa 75 mpbs superonline alırım sorunsuz sıkıntısız.
Hemen arkadaşlarını çağırmana gerek yok fikir belirtiyoruz.
Benim fikrim bu. Çürütmek istersen buyur.
Fiber bakır kablo üzerinden gelmediği için arıza yapma ihtimali çok düşük ve zaten fiber için ayrı bir hat bulunuyor türknet üzerinde. Hiçbirşey bilmeyip sırf mesaj kasmak için o iyi bu kötü demenizi yanlış buluyorum.

Adam kafaya takmış superonline kablonet.
Tek bildiği laf her iss önerisine superonline kablonet, bende de superonline adsl alt yapısı var 100 megabit dururken 16lık adsle mi geçeyim şimdi?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Fiber bakır kablo üzerinden gelmediği için arıza yapma ihtimali çok düşük ve zaten fiber için ayrı bir hat bulunuyor türknet üzerinde. Hiçbirşey bilmeyip sırf mesaj kasmak için o iyi bu kötü demenizi yanlış buluyorum.
Neden mesaj kasayım ben dekan olmuşum.
Türknetin sistemi sorunlu sistemi. Müşteri hizmeti bile yok. Milletten 5 kuruş koparabilmek için her şeyi yapan bir firma.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Neden mesaj kasayım ben dekan olmuşum.
Türknetin sistemi sorunlu sistemi. Müşteri hizmeti bile yok. Milletten 5 kuruş koparabilmek için her şeyi yapan bir firma.
Müşteri hizmeti olmadığı belli birşey zaten, fiber müşterilerine müşteri hizmetleri var, siz her yere alt yapı nasıl bilmeden kablonet superonline yazmaya devam edin.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Müşteri hizmeti olmadığı belli birşey zaten, fiber müşterilerine müşteri hizmetleri var, siz her yere alt yapı nasıl bilmeden kablonet superonline yazmaya devam edin.
Altyapı varsa direkt Kablonet Superonline tabii ki. Altyapıyı sorgular yazarlar bu kadar zor değil.
Yoksa da Millenicom.