Türkiye'mizden; Güler misin ? Ağlar mısın?

Bu konuyu okuyanlar

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
Kalp ameliyatı oldum. 4 ay rapor aldim ve bu 4 ayin sonunda rapor paramı almak icin Fatih SSK'ya gittim.
Klasik bir sekilde eksik evraklari parti parti soyledikleri icin 3 gun ugrastim ve buyuk gun geldi.
Param hesaplaniyor. Bankodayım, sorular geldi.

-Hastanede yattın mi?
-Herhalde abi, dedim, henuz evlerde kalp ameliyatı yapamiyorlarmiş. Hic yorum yapmadi ve 2. soruya gecti.

- Ciktin mı peki? Ve ben dumur...
- Hayir, hala aksamlari isten sonra yatmaya hastaneye gidiyorum. Ve kafami duvarlara vurduracak soru geldi. Espri bile anlamaktan aciz bu adam sordu:

- Istanbul'da kimsen yok mu yav. Niye hastanede kaliyorsun ki hala?

----------------------

Gecen gun aksam vakti dolmusta gidiyorum, arkadan teyzenin biri bagirdi:
-"Evladım su sari kamyonetin yaninda
indiriver."Dolmus soforu dumur olmus bir vaziyette:
- Iyi de teyz! e, o kamyonet hareket halinde, nerde duracagini nerden bileyim...

------------------------

Gecen sene Hava Harb Okulunun Sinavi'na gitmek icin Bursa Terminali'nde otobusumu bekliyodum. Bu arada ilginc bi olaya tanik oldum. Adamin teki karisini Istanbul'a yollamak icin bi otobus firmasindan bilet
almisti.Fakatotobus firmasi adama ayirdigi bileti baskasina satmis. Adamda bu sinirle gisede gorevli olan memura su sekilde bagiriyodu:

-"Hepinizi sikayet ederim ben onu bunu anlamam. Karimi .ike .ike
gotureceksiniz Istanbulaaaaa..."

------------------------

Simdi arkadasimla Taksim'de takiliyoruz. Bi adam aglayan cocugunu susturmaya calisiyor. Yaninda da bi polis var; sonra adam cocuga dedi ki:

-"Sus yoksa seni polise veririm." Yandaki polis de bi dellendi:
-"Lan gerizekali, biz adam mi yiyoruz da bize veriyon cocugu?

------------------------

Bir gun Izmir' de belediye otobusunde gidiyoruz arkadaslarla. Bizim arkadas bos yer buldu ve oturdu.
Sonraki durakta da eli bastonlu yasli bi amca geldi. Arkadas da killigina adama yer vermedi. Adam o arkadasin oturdugu koltugun yanina geldi ve ayakta arkadasin yer vermesini bekliyor. Fakat arkadas
yerini vermedi. Neyse adamcagiza da yazik, bastonu otobus hareket ettikce bi o tarafa bi bu tarafa kayiyo.
Arkadas dayanamadi ve yasli amcaya:

-'Amca bastonun ucuna lastik takarsan kaymaz'dedi. Adam soyle bakti, sonra;
-'O lastigi zamaninda baban taksaydi simdi sen olmazdin, ben de orda oturuyo olurdum' deyince butun otobus koptu. Arkadas o gun bu gundur belediye otobusune binmez.

------------------------

Bi gun arkadasla dolmus bekliyoruz. Ust gecit var ama kendi halinde bir kadincagiz yayaya kirmizi yanarken caddeden gecmeye calisiyo. Ust gecitin altinda beklemekte olan polis otosundan soyl! e bir anons yapiliyo:

- Hanim nireeee, hanim nireee? Teyzeden cevap:
- Eltimgileee, beyimin haberi var. Sana ne kiii