Türkiye'den 2 kişiye özel Ferrari

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
ferrari_63_milyon_tllik_modeli_icin_iki_alici_secti13593484640_h982661.jpg

İtalyan süper spor otomobil üreticisi Ferrari, bu yıl piyasaya çıkacak ve sınırlı sayıda üretilecek çok özel modeli için Türkiye'den iki kişi seçti.

Üretim adedi 500 adetle sınırlanacak "çok özel seri" (Special Limited Edition) F150'nin Türkiye fiyatı, vergilerle yaklaşık 6.3 milyon TL'yi buluyor. Ferrari'nin 1984'ten bu yana 10 yılda bir, sınırlı sayıda üretim için geliştirdiği modellere bir yenisi daha eklenecek. Adının, henüz resmi olarak açıklanmasa da, F150 veya F70 olması beklenen yeni model, F50 ve Enzo gibi çok özel olacak. Daha önceki özel modellerde olduğu gibi Ferrari, bu araç için de dünya çapında titiz bir araştırma yaparak "satın almasını uygun bulduğu" yaklaşık 500 kişi seçti. Kurallarsa çok katı. Alıcının sadece yüklü miktarda serveti olması yetmiyor. Garajında 3 ya da 5 tane Ferrari bulunan sadık müşteri olması, bu işi ticarete dönüştürmemesi gibi kriterler var. Kısacası otomobil, sahibini kendisi seçiyor. Adları açıklanmamakla birlikte Ferrari, "bu otomobili satın almayı hak eden" Türkiye'den de iki kişi belirledi. Bu alıcılar, önümüzdeki günlerde aracı görmek üzere özel lansmana gidecek ve beğenirlerse alacak.

En ileri teknoloji

F150'nin Avrupa'daki fiyatının yaklaşık 1 milyon euro civarında olması bekleniyor. Bu fiyata yaklaşık 1.7 milyon euro'luk (4 milyon TL) vergi ve masraflar eklendiğinde, Türkiye'deki karşılığı ise yaklaşık 2.7 milyon euro (yaklaşık 6.3 milyon TL) olacak. Enzo modelinin yerini alacak F150 kodlu araç, Ferrari tarihinde üretilen en ileri teknolojili otomobil olacak. Firma tarafından şimdiye kadar açıklanan bilgilere göre F150'de çift kavramalı otomatik şanzımanla donatılmış 740 HP'lik 6.3 lt V12 motor görev yapacak. İlk kez hibrid sistemin kullanıldığı bir Ferrari olacak F150'de "HY-KERS" adlı elektrikli bir motor yer alıyor. Yaklaşık 40 kg ağırlığındaki kompakt yapılı elektrik motor, ürettiği 100 beygirlik güçle otomobilin performansına katkıda bulunuyor. Ferrari'nin F1 otomobillerinde de kullandığı HY-KERS sayesinde, aracın 0-200 km/s hızlanma süresi yüzde 10 kısalarken, bu süreçte emisyon yüzde 40 azalıyor.

Bunlar da Spy fotolar :)

244362.jpg

244364.jpg

244365.jpg

244366.jpg

kaynak

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Biri kesin A. A. söyledim oldu görürsünüz :D

angel75