Türkiyede yaşanan katliamlar ve isyanlar ayıp ve utanç günleri

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Sivas ve Madımak Katliamı 2 Temmuz 1993 de Sivas'ta ki Pir Sultan Şenliklerinde Madımak Oteli'nin Radikal İslamcı bir grup tarafından yakılması olayıdır
Madımak Katliamı 2 Temmuz 1993 de çoğunluğu Alevi 33 yazar, ozan, düşünür ile 2 otel çalışanının yanarak boğularak hayatlarını kaybetmesi ile sonuçlanmıştır .

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Bunları düşünüp tüm insanların utanması lazım evet bosna azerbaycan bunlar kapanmaz yaradır ve birand 3 darbe belgeseli tam arşivliktir

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
@Murataltug, PKK;
24 Mayıs 1993'te usta birliğine giden sivil otobüsteki silahsız ve sivil giyimli 33 askeri şehit etti.
2 Temmuz 1993'te, Cuma namazı sırasında tahrik edilip bu durumu protesto eden Sivas halkının meydanlardan artık dağıldığını gören PKK Madımak otelini yaktı. 33 kişi öldü.
3 gün sonra yine PKK, Erzincan'da sünni köy Başbağlar'da kadın ve çocuk demeden yakarak toplam 33 kişiyi katletti.
33 33 devam etmişler anlayacağın. Temmuz'daki katliamlarda asıl amacın alevi - sünni çatışması çıkarmak olduğu apaçık belliyken, halen islamcı grup yazıyorsunuz. Protesto yapan halk ama oteli ateşe verenin amacı belli..

Maalesef o kadar çok katliam gerçekleşmiş ki foruma sığmaz, ayrı bir site ister..
İlk aklıma gelen utanç ve ayıp günü şu:
Onlar öğrenci değil mi, bizim evlatlarımız değil mi??

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
@Murataltug, PKK;
24 Mayıs 1993'te usta birliğine giden sivil otobüsteki silahsız ve sivil giyimli 33 askeri şehit etti.
2 Temmuz 1993'te, Cuma namazı sırasında tahrik edilip bu durumu protesto eden Sivas halkının meydanlardan artık dağıldığını gören PKK Madımak otelini yaktı. 33 kişi öldü.
3 gün sonra yine PKK, Erzincan'da sünni köy Başbağlar'da kadın ve çocuk demeden yakarak toplam 33 kişiyi katletti.
33 33 devam etmişler anlayacağın. Temmuz'daki katliamlarda asıl amacın alevi - sünni çatışması çıkarmak olduğu apaçık belliyken, halen islamcı grup yazıyorsunuz. Protesto yapan halk ama oteli ateşe verenin amacı belli..

Maalesef o kadar çok katliam gerçekleşmiş ki foruma sığmaz, ayrı bir site ister..
İlk aklıma gelen utanç ve ayıp günü şu:
Onlar öğrenci değil mi, bizim evlatlarımız değil mi??
Pkk yakmadı. Grubun dağıldığı falan yoktu. İşid benzeri kafaya sahip islamcı bir topluluk yaktı. Tabii bu demek değil ki, tüm Müslüman'lar böyle. Pkk'dan farkı yoktu grubun. 32. Gün programı gayet güzel anlatıyor olayı, ihmalleri.

Böyle bir olayda neden suçu başkasına atıyorsunuz, anlamadım. Ne değişti yaani?

Attığınız video da -olayı tam olarak bilmiyorum ama- galiba baş örtüsü yüzünden diploma töreni yapılmamış. Evet çok kötü bir olay ve kınıyorum ama amacınızı merak ettim yaani. Direkt bu işidci kafaya sahip grubu haklı çıkarmaya çalışmışsınız gibi geldi? Neyse, inkâr edersiniz şimdi.

Not: Bu yazdığım siyasete girmiyor diye tahmin ediyorum. Sonuçta teröristlerin siyasette yeri olmaması lazım :) ve ve ve kimseye hakaret ya da suçlama bulunmamaktadır.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Tabii bu demek değil ki, tüm Müslüman'lar böyle
Deyip beni DEAŞ sever yaptın hemen.. ışid derken bile islam hedef gösteriliyor. O kız öğrenciler gibi binlercesi bu ayıbı yaşamak zorunda kaldı. Bunu dile getirmekten korkmayın. Sivas'a da gelin bir tanıyın halkı, alevisi sünnisi nasıl beraber yaşıyor görürsünüz. Birilerini yakacak karakter sadece pkk'da var gördüğün gibi. Açık delile rağmen pkk masum diyorsun.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Deyip beni DEAŞ sever yaptın hemen.. ışid derken bile islam hedef gösteriliyor. O kız öğrenciler gibi binlercesi bu ayıbı yaşamak zorunda kaldı. Bunu dile getirmekten korkmayın. Sivas'a da gelin bir tanıyın halkı, alevisi sünnisi nasıl beraber yaşıyor görürsünüz. Birilerini yakacak karakter sadece pkk'da var gördüğün gibi. Açık delile rağmen pkk masum diyorsun.
Sivaslıyım hocam zaten. Gayet iyi biliyorum halkını.

Dile getirmekten korkmadım zaten, açık açık kınadım olayı.

Bak bakayım ben PKK masum mu demişim? Sadece olayla alakası yok demişim. Olayı yapanlar işidci kafada olan tiplerdir. Bunu inkâr mı ediyorsun? Bu olayın tüm Müslümanları kaplamadığını da söylemişim.

Neyse benim diyeceklerimi anlamak isteyen anladı zaten. Anlamak istemeyen de başka yerlere çekmeye çalıştı :)

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Diyarbakır Cezaevi The Times gazetesine göre "Dünyanın en kötü şöhretli 10 cezaevi" arasında yer almaktadır.

1981 ve 1984 yıllarında diyarbakır cezaevinde 34 kişi hayatını kaybetti ve onlarca kişi sakat kaldı

Son düzenleme:

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
F tipi cezaevleri Yüksek güvenlikli cezaevleridir Türkiye'de devlete karşı işlenen suçlar veya organize suçlardan dolayı tutukluların bulunduğu infaz kurumlarıdır
F tipi cezaevleri mahpusların üç kişilik ya da tek kişilik yaşam sürüp mahpuslar ve memurlarla iletişimlerinin sınırlandırıldığı ceza infaz kurumlarıdır..

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Maraş Katliamı veya Maraş Olayları, 19 Aralık ile 26 Aralık 1978'de Kahramanmaraş'ta meydana gelen Alevilere yönelik katliam. Resmi rakamlara göre yedi gün süren olaylar sırasında 120 insan öldürüldü.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Bir daha yaşanmaması dileğiyle.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
İdamından önce İskilipli Âtıf hoca
26 Aralık 1925'te, Şapka risalesini yayımlayanlarla birlikte, 13 kolluk kuvveti gözetiminde Ankara'ya gönderildi. 26 Ocak 1926 Ankara İstiklâl mahkemesinde yargılandı