Türkiye, Osmanlı olduğunu hatırlıyor

patrick

Profesör
Emektar
Hadi hadi, dürüst olun, açık konuşun: Başbakan, açık oturumun yöneticisi David Ignatius'a da, Şimon Peres'e de "bozuğunu atıp" toplantıyı terkedince içinizden "ulan helal olsun" demediniz mi?
Peki, gecenin köründe onu karşılamak üzere Yeşilköy'e koşan binlerce kişiyi görünce aklınızdan "hop ninnayı ninnayı, Kılıçdaroğlu aldı havayı" şeklinde bir türkü de mi geçmedi?
Hatta "AKP'ye oy vermeyecektim ama şimdi vereceğim" diye düşünenler de mi çıkmadı aranızdan?
Yalan söylüyorsunuz.
Bu yalan, George Bush'a ayakkabı fırlatan Arap gazeteciyi alkışlayıp şimdi de "Erdoğan yanlış yaptı" edebiyatına yatanların ikiyüzlü çıkarcılığını andırıyor...
Aydın Doğan'a daha iyi uşaklık edebilme kuyruğuna girenlerinki kadar zavallı bir tutum bu.
Türk, efelenmeyi sever. Efelenen başbakan da hoşuna gider.
Daha önce "masaya yumruğunu vurdu kalktı" balonlarını çok dinlemiş ama ilk kez gerçekten kalkıp giden bir başbakan görmüştür canlı yayında canlı canlı.
Çünkü Türk, büyük bir imparatorluk kurmuş ve altı yüz yıl da yönetmiştir.
En "ulusalcı" geçinenlerin bile aklına hemen yeni bir imparatorluk gelmesi, heveslerinin hemen bir Turan İmparatorluğu'na yönelmesi de bundandır. Aşağısı kurtarmaz!
"Misak-ı milli sınırları", herkesin bilinçaltında "geçici bir süre katlanılmak zorunda kalınan bir emrivakidir" bu ülkede...
Çünkü biz İsrail'e de, Irak'a da, Suriye'ye de, Mısır'a da, Lübnan'a da, Arabistan'a da, hatta Yunanistan'a da, Bulgaristan'a da, Kosova'ya da, Bosna'ya da "eski vilayetimiz" gözüyle bakarız... Çünkü öyledir!
İşte bunun için, bilinçaltımızda Kuzey Kıbrıs da "üç yüz yıl süren toprak kaybı sürecinden sonra hiç olmazsa azıcığını geri alabildiğimiz bir parçadır"...
İşte bu nedenle Kıbrıs'tan çekilmek istemeyiz, çünkü bize "vermek" gibi görünür.
İşte bu nedenle "İsrail'e ayar veren" bir başbakan da kahraman gibi karşılanır!
Arap dünyasının takdirleri de gururumuzu fena halde okşayacaktır... Çünkü herkes temelde Osmanlı olduğunu hatırlamaktadır! Biz de, onlar da...
İsrail ile ilişkilerimizin bozulması ya da bozulmaması da, "monşer kılıklı" üç beş emekli memurdan ve onların kafasında giden üç beş karta kaçmış gazeteci eskisinden başka kimsenin umurunda olmayacaktır kamuoyunda...
"İstanbul'u başkent yapmak istiyorlar" diye atıp tutanlar gizlice "ulan fena da olmaz ha" diyeceklerdir kendi kendilerine...
Biz istesek de istemesek de "Kasımpaşalı" gene kazanacaktır. Kılıçdaroğlu'na oy toplamak için takla atanlardan başkası da yırtık pabuçla çamurda gezmek gibi ucuz "popülizm" numaralarını yemeyecektir.
Çünkü burası İstanbul'dur, bozkır değildir. Burada bin çeşit kertenkele vardır ama hiçbirinin ruhu kalorifer dumanı kokmaz.

Engin ARDIÇ-Sabah

(Ya bu adam çok açık sözlü :D )
 

braveheart.fb

Profesör
Biz istesek de istemesek de "Kasımpaşalı" gene kazanacaktır. Kılıçdaroğlu'na oy toplamak için takla atanlardan başkası da yırtık pabuçla çamurda gezmek gibi ucuz "popülizm" numaralarını yemeyecektir.
Çünkü burası İstanbul'dur, bozkır değildir. Burada bin çeşit kertenkele vardır ama hiçbirinin ruhu kalorifer dumanı kokmaz.

yukarı anlatılanların hemen hepsine katılıyorum. hatta ne Yalan söyleyeyim bu gün seçim sonuçları açıklanmamış olsaydı şu alıntı yaptığım pragrafada katılırdım.
Ama gerçek Bu gün farklı. Bu halk çok ilginç bir biçimde Bunu görmedi yada görünmesine engel olundu?


NOT:Kılaçtaroğlunun kazanmadığını biliyorum. Demek isteğim AKP kazanmasına rağmen kaybeden,CHP kaybetmesine rağmen kazan olmasıdır.
 

respector

Asistan
Tüm imparatorluk düşlerinin ardından kendi halkının ceset kokuları yükselir. Anneler, çocuklarıyla o yüce düşlerin savaşlarında ölür.

Japonların imparatorluk hayalleri - Hiroshima - bombadan sonra...



Almanların imparatorluk hayalleri - Berlinden kaçan anne ve çocuğu


Saddam ve Arap İmparatorluğu hayalleri - Iraklı anne ve ölü çocuğu


Hangi imparator bir kadına çocuğunun cesedinin kokusunu unutturabilir?


Atatürk'ün yolunda, ışığında; Çalışkan, ekonomik olarak kalkınmış, komşularıyla barışık, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağından başka bayrak Allah bana göstermesin.

Yurtta sulh, Cihanda Sulh.
 

ds mosx

Profesör
guzel yazı bence ama şu istanbulnasıl olurda yuzde 40 oy verir kılıctarogluna anlamış değilim.bu kadar hizmete nankorluk edilmez.
 
Üst