Türkiye Filistin'e 5 milyon dolar hibe edecek

Bu konuyu okuyanlar

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Hiç kimsenin iyi gün dostuna ihtiyacı yok. Filistin'in şu an kötü gün dostuna ihtiyacı var.

Bazı arkadaşlar ısrarla bizim halkımızın daha çok ihtiyacı olduğunu söylemiş. Bu arkadaşlar kendisini az daha acındırsalar millet zekâtını ve sadakasını da bu arkadaşlara verecek neredeyse. Yazık ya. Bu kadar aç gözlülük olmaz. Bu kafadaki birisinin (Müslüman) Amazon'un sahibi kadar zengin olsa bile zekât vereceğini düşünmüyorum. Adamda yardımlaşma duygusu ölmüş. Hep kendi milletim diyen bu zihniyetin Müslümanlığına yazık.

Ağızlarını açsalar tüm Müslümanlar kardeş derler. İcraate gelince yok Yahudilere toprak satmış falan filan. O toprak satanlar öldü artık. Onların çocuklarının suçu ne?

Zamanında Hint Müslümanları (muhtemelen şimdiki Pakistanlılardır diye düşünüyorum) kurtuluş savaşında bize yardım göndermişler. Hatta o paranın bir kısmı savaşta vs. kullanılıp kalanı ile İş Bankası'na hissedar olunuyor.

Şimdi o zamandaki Hint Müslümanları, Osmanlı 1.Dünya Savaşı'na girmeseydi ya ne para yardımı yapacağız falan deseydi kötü gün değil iyi gün dostu olurdu. Bizim iyi gün dostuna ihtiyacımız yok. Gerçek dost kötü gün dostudur.

patates2006

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Resmî Gazete'de yayımlanan kararla Türkiye, koronavirüsle mücadele için Filistin Devleti'ne 5 milyon dolar hibe edecek.
Ekli dosyayı görüntüle 106237
Müslüman mazluma yardım etmelidir. Hepimiz bu konuda elimizi taşın altına koymalıyız. Peygamber efendimiz tek hurma ile iftar yaptığı dönemlerde bile eline geçen para ile mazluma, fakire yardım etmiştir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
toprakları sattılar diyonuz da satanlar öldü geride kalanlar mağdur oldular bu aileden zenginken dedelerinin parayı har vurup svurması durumuna benzer çünkü bugün mağdurlar o paraları savuranlar değil hainlik yapanlar da değil...

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Bunu da görmek kısmet oldu. Şükür diyorum.
Çaktım duvara bir çivi! :D

Vay, sen hadis de biliyormuşsun!
Senin yaşındaki çocukların, bebelerin orada neler çektiğini, hangi şartlarda yaşadığını bilmezsin tabii.
Ne kadar isterdim ki sana süt emziren anne yüreğine de zerre kadar merhamet ve diğergâmlık nakşedebilseydi. Sahi, diğergâmlık ne demek, tabi onu da bilmezsin. Ama burada racon kesersin. Rabbim senin gibi düşünen hiç kimseye bu ülkede yöneticilik nasip etmesin.
Senin düşüncen bu saygı duyuyorum. Benim düşüncem ise dışarıya 5 veriyorsa *aynı zamanda* bizede vericek para bulundursun ve yapsın benim dediğimde ileriye dönük birşey aslında şuan ekonomiyi geliştirmek için birşey yapcaklar ileride de 1 verip 1.5-2 kazanacağı için daha çok yardım veya daha fazla yatırım yapabilirler.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Yazık ya. Bu kadar aç gözlülük olmaz. Bu kafadaki birisinin (Müslüman) Amazon'un sahibi kadar zengin olsa bile zekât vereceğini düşünmüyorum. Adamda yardımlaşma duygusu ölmüş. Hep kendi milletim diyen bu zihniyetin Müslümanlığına yazık.
O zaman hep kendi din kardeşim diyen zihniyetin de insanlığına mı yazık diyoruz?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
O zaman hep kendi din kardeşim diyen zihniyetin de insanlığına mı yazık diyoruz?
Ne diyorsun sen ya?
Müslüman olarak Müslümanlara yardım etmekten bahsediyoruz.
Geçen ABD'ye, İngiltere'ye sağlık malzemesi yardımı yaptı Türkiye. Vay efendim Türkiye düşmanlarına yardım yapılıyor diye eleştirildi. Şimdi Müslümanlara yardım yapıyoruz yine aynı kafa.
Bu kafayla olmaz. Zihniyet bozuk.

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Ne diyorsun sen ya?
Müslüman olarak Müslümanlara yardım etmekten bahsediyoruz.
Geçen ABD'ye, İngiltere'ye sağlık malzemesi yardımı yaptı Türkiye. Vay efendim Türkiye düşmanlarına yardım yapılıyor diye eleştirildi. Şimdi Müslümanlara yardım yapıyoruz yine aynı kafa.
Bu kafayla olmaz. Zihniyet bozuk.
Bunun gibi zihniyetlere anlatsanda anlamaz kardeş

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Burada ne anlatmak istiyorsunuz ? Çok tehlikeli ve yanlış bir cümle gibi geldi bana...

İlerde Hükümet değişir iktidar değişir sizde müslümanlara yardım yapmazsınız olur biter.
(O zaman ki Hükümet YPG'ye PYD'ye mi yardım eder Ermeniye Yahudiye mi Yunan'a mi yardım eder Allah bilir sizde Müslümanlara gitmiyor ya sonuçta iyi oldu diyerek en önde alkışlayın ne diyek. )

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Burada ne anlatmak istiyorsunuz ? Çok tehlikeli ve yanlış bir cümle gibi geldi bana...

İlerde Hükümet değişir iktidar değişir sizde müslümanlara yardım yapmazsınız olur biter.
(O zaman ki Hükümet YPG'ye PYD'ye mi yardım eder Ermeniye Yahudiye mi Yunan'a mi yardım eder Allah bilir sizde Müslümanlara gitmiyor ya sonuçta iyi oldu diyerek en önde alkışlayın ne diyek. )
Yani biraz söylediğim cümlenin anlamını amacını anlasanız keşke, kendi milletim diyor ya arkadaş ben de diyorum ki din millet farketmez insanlık önemli olan yani onun dediği şekilde ya da anlayacağı şekilde anlatmaya çalıştım ama yine anlamadı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunun gibi zihniyetlere anlatsanda anlamaz kardeş
Sen anladığını da yanlış anlıyorsun kardeş :(

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Yani biraz söylediğim cümlenin anlamını amacını anlasanız keşke, kendi milletim diyor ya arkadaş ben de diyorum ki din millet farketmez insanlık önemli olan yani onun dediği şekilde ya da anlayacağı şekilde anlatmaya çalıştım ama yine anlamadı?
He he. Anlamayan benim(!)
Şu Müslümanların yakasını bırakın artık.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Hangi AÇIDAN bakarsak bakalım söyleminiz SAÇMA...
Bakın orada Zulüm gören insanlar var. Abluka altında 5 milyon insa var. ( Sizin burada rahatsız eden oranın Müslüman bir ülke olması ise açık açık söyleyin. )
Şurada kedi köpek hakkı dense binlerce konu açar destek verirsiniz İNSAN HAKKI ve Müslüman dendi mi. Kem küm bize verilseydi daha iyidi şu yapılsa daha iyidir diyorsunuz.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Hangi AÇIDAN bakarsak bakalım söyleminiz SAÇMA...
Bakın orada Zulüm gören insanlar var. Abluka altında 5 milyon insa var. ( Sizin burada rahatsız eden oranın Müslüman bir ülke olması ise açık açık söyleyin. )
Şurada kedi köpek hakkı dense binlerce konu açar destek verirsiniz İNSAN HAKKI ve Müslüman dendi mi. Kem küm bize verilseydi daha iyidi şu yapılsa daha iyidir diyorsunuz.
Şimdi de müslümanlık mı yarıştırıyoruz kem küm??

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Benim şahsi fikrim şu anda şu vaziyette hala bu kadar işsiz kalmış, yoksul, daha yardım edilmemiş insanlarımız varken a,b,c ülkesi fark etmeksizin hiç bir ülkeye böyle bir para verilmemesi gerekir. Bu para öncelikli olarak mağdur, ağır durumda vatandaşlarımıza verilmeli. 2010lar gibi ekonomimizin iyi olduğu zamanlarda olsak tabi ki zorda bulunan ülkelere yardımcı olmalıyız.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Farkındaysanız son 10-15 mesajdır biz GÜLMÜYOZ...
Dini konularda böyle saçma sapan ve alaycı üslüp ile yazma hakkınız yok İçerik Ekibi olsanız bile. Lütfen sözcükleri seçerek ve anlamına uygun kullanın.
Size göre karşıt görüşte olduğunuz herkes saçma sapan konuşuyor en doğru sizsiniz. Burada müslümanlara yapılan haksızlıklara her zaman karşı durdum paylaştım işinize geleni görmüyorsunuz demek ki. Bu arada GÜLMÜYOZ değil GÜLMÜYORUZ, siz de Türkçemizi doğru kullanın lütfen????

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Size göre karşıt görüşte olduğunuz herkes saçma sapan konuşuyor en doğru sizsiniz. Burada müslümanlara yapılan haksızlıklara her zaman karşı durdum paylaştım işinize geleni görmüyorsunuz demek ki. Bu arada GÜLMÜYOZ değil GÜLMÜYORUZ, siz de Türkçemizi doğru kullanın lütfen????

LÜTFEN birazcık SAYGI... İçerik Ekibi olarak bu kadar zor olamalı ? ( Halen işin Goygoyundasınız. )

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
LÜTFEN birazcık SAYGI... İçerik Ekibi olarak bu kadar zor olamalı ? ( Halen işin Goygoyundasınız. )
Kardeşim başlık çok da taraflı değil bence. ' Resmî Gazete'de yayımlanan kararla Türkiye, koronavirüsle mücadele için Filistin Devleti'ne 5 milyon dolar hibe edecek.' şeklinde atılmış ve kaynak gazete olarak en ortada duran habertürk seçilmiş. Örnek veriyorum, eğer başlık 'paramız yine ziyan ediliyor 5 milyon dolar Filistin'e verilmiş' veya 'hükümetten yine israf' gibi atılmış olsa anlayabilirdim. Bence tarafsız olmuş. Elbette ki başlığın altındaki yorumlarda sizle konuşurken bence içerik ekibinin de kendi görüşlerini bildirme hakları olmalı ama bence başlık tarafsız.

Son düzenleme:

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Kardeşim bence başlık çok da taraflı değil bence. ' Resmî Gazete'de yayımlanan kararla Türkiye, koronavirüsle mücadele için Filistin Devleti'ne 5 milyon dolar hibe edecek.' şeklinde atılmış ve kaynak gazete olarak en ortada duran habertürk seçilmiş. Örnek veriyorum, eğer başlık 'paramız yine ziyan ediliyor 5 milyon dolar Filistin'e verilmiş' veya 'hükümetten yine israf' gibi atılmış olsa anlayabilirdim. Bence tarafsız olmuş. Elbette ki başlığın altındaki yorumlarda sizle konuşurken bence içerik ekibinin de kendi görüşlerini bildirme hakları olmalı ama bence başlık tarafsız.
Çoook teşekkür ederim?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ağanın lafının üzerine laf olmaz derler bilirsin (şener şenin kemal sunal ile çektiği filmdeki lafı yazacaktım daha anlaşılır olsun diye ama sırf o ifade için pireyi deve yapıp ban atarlar diye yazmadım, anlayan anladı) , senin söz söyleme hakkın ancak bi yere kadardır, esas olan mekanın sahipleridir... Onlar paralarına bakarlar, çıkarlarına bakarlar veya şahsi düşünce ve fikirlerini asla ama asla ezdirmezler :) Sen şimdi az daha laf söylemeye kalksan on tane belki ban gelir ama biz savunduğumuzda kendimizi hakkımız olmaz. ADALETİNE BAZEN TÜKÜRMEM GELİYOR forumun :mad: Özellikle içerik oluşturma ekibine açık açık ADALETSİZSİNİZ diyorum!

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277

Sen anladığını da yanlış anlıyorsun kardeş :(
Sen hiç anlamıyon veya anlamak istemiyon çünkü işinize gelmez zihniyetiniz iğrenç

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Görende devlet 5 milyar dolar hibe etti sanacak. 5 milyon dolar alt tarafı. Bu tür hareketler aslında birer yatırımdır. Türkiye'nin dişinin kovuğunu doldurmaz 5 milyon dolar ama sırf bununla bile bir çok ülkede itibar kazanabilir. Özellikle de müslüman ülkeler ve oraların vatandaşları arasında. Siz çok küçük ve menfi düşünüyorsunuz.

Mesela Libya'da olduğu gibi. Libyalılar artık Erdoğan patron diyor patron.

Resmî Gazete'de yayımlanan kararla Türkiye, koronavirüsle mücadele için Filistin Devleti'ne 5 milyon dolar hibe edecek.
Ekli dosyayı görüntüle 106237

Osmanlı Devleti zamanında İngilizlerin köpekleriydiler. Hatta bir ara Osmanlı Devleti'nin kurduğu ray sistemini sökmüşler. Şimdide yardıma muhtaçlar. Yardım Allahtandır. Yardımı biz ediyoruz ama ettiren Allahtır. O yüzden yardım edilmesi büyük sevap. Müslüman müslümana yardım eder

Son düzenleme:

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Reis benim lirayı vermesen de olur ama şu iş bankası hisselerimi bi versen diyorum artık.