ABD'den İBB'ye 5 milyon Dolar Hibe.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bir vatandaş olarak ben bu haberden pek bir şey anlayamadım. Bayram değil seyran değil ABD Ticaret ve Kalkınma Ajansı neden İBB'ye 5 milyon Dolar şuan ki kur ile nereden baksan 40 milyon TL'ye yakın parayı neden hibe ediyor Tören ile imzalar atıyor birde ben anlayamadım. ABD'nin bu işten ne çıkarı olacak ? Her platforda hükümete ters giden hükümeti ve devletin zararına hamleler yapan Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters davranan hatta Suriye'de YPG-PYD'yi destekleyen ABD'nin durup duruken İBB'ye HİBE para açıklaması bana saçma geldi sizin yorumunuz nedir ?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Belediye meclisinde bu proje için borçlanma yetkisi istese onaylanmayacak adam da parayı dışarda arıyor bunda anlamayacak ne var? İstanbul'u amerikalılara satmış gibi algı konusu açmaz mı bir de.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aaa bak ne buldum Gaziantep de Abd'den hibe almış

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İstanbul'u amerikalılara satmış gibi algı konusu açmaz mı bir de.

Amerikaya satmış gibi bir şey yazmıyor konu içerisinde.
Ama Amerikalı bir kurumun durup dururken bazı Türkiye'deki belediyelere HİBE bak kredi veya borç ta değil HİBE para vermesini soruyorum. Amacı nedir ? Belediyelerden ne çıkarı olacak bu firmanın. Reklam desen değil İhale mi alacak altyapısına mı sızacak. Bİlgi mi çalacak olay nedir ne değildir ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Sadece 40 milyona bunu (veya büyük bir kısmını) çözebilirse iyi anlamda şaşırırım. 40 milyon’un bu işler için yeterli olacağını sanmıyorum.

Gaziantep te olsa,Istanbul da olsa bence ABD’nin bundan bir çıkarı olacaktır.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
İllaki bir çıkarı vardır, ne çıkarı var bilmiyoruz yapacak birşey yok, üzümü yiyip bağını sormayacağız.