Turkcell'den TürkTelekom'a Geçmek

Bu konuyu okuyanlar

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Yakın bir zamanda Turkcell'den TürkTelekoma geçeceğim yorumlarınızı bekliyorum. Evet Turkcell 4,5G ile hız olarak gayet iyi ama fiyatlar çok yüksek. Durum böyle olunca zaten ben YouTube'da 1080p izleyemediğim için hızdan ödün verip daha fazla kota için TürkTelekomu tercih edeceğim.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
eee peki hızdan ödün verince bu sefer nasıl 1080p izleyeceksin turk telekomda?

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
En azıdan 720p izleyebileceğim. Ailede TürkTelekom kullanan var ve çok kötü değil. Turkcell çok pahalı!

D.Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Yakın bir zamanda Turkcell'den TürkTelekoma geçeceğim yorumlarınızı bekliyorum. Evet Turkcell 4,5G ile hız olarak gayet iyi ama fiyatlar çok yüksek. Durum böyle olunca zaten ben YouTube'da 1080p izleyemediğim için hızdan ödün verip daha fazla kota için TürkTelekomu tercih edeceğim.

türk telekom'a bende geçiş yaptım sakın deneme çıkar aklından bunu, internetimi kullanamıyorum değil video izlemek sayfayı bile zor yüklüyor .

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Yaşadığın yere göre değişir ama ben geçtim zamanında Turkcell den Aveaya.Mamafih Aveanın ucuz ve kullanışlı kampanyalarından faydalandım.Hiç bir sorun yaşamıyorum.Sizede tavsiye ederim fakat belirttiğim gibi yaşadığınız yer önemli.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Yaşadığın yere göre değişir ama ben geçtim zamanında Turkcell den Aveaya.Mamafih Aveanın ucuz ve kullanışlı kampanyalarından faydalandım.Hiç bir sorun yaşamıyorum.Sizede tavsiye ederim fakat belirttiğim gibi yaşadığınız yer önemli.

Nerede yaşıyorsunuz? TürkTelekom kullanalar yaşadığı yere göre performansı yazabilir mi?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
yerine göre değişiyor hocam. mesela bende telekom, babamda turkcell var. babamlarda yani şişlideki evde turkcell 70 mb çekerken telekom 3mb çekiyor ve adamı hasta ediyor. kendi evimde ise (sultangazi) telekom 60 mb çekiyor ve turkcell 50 mb civarı.

telekomun 4gb kotalı tarifesi 25 tl iken turkcell in 3gb kotalı tarifesi 35 tl.

evinizde ve çevrenizde telekom kullanan birinin telefonuyla bir test yapın ve iyi çekiyorsa hemen geçiş yapın, boşuna 2 katı para vermeyin. gerçi ailede kullanan var demişsiniz. hemen geçin derim.

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Nerede yaşıyorsunuz? TürkTelekom kullanalar yaşadığı yere göre performansı yazabilir mi?
Ben Elazığ merkezde yaşıyorum ve merkezden pek çıkmıyorum.Herhangi bir çekmeme sorunuyla karşılaşmadım fakat bazı ilçelerde veya köylerde internette sıkıntı olabiliyor ki bu diğer operatörlerde de olabilecek bir şey.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Antalya, Ermenek'te yaşıyorum, sanki TT bütün antenleri bizim evin etrafına dizmiş. Zeminde, 3MB/sn (yaklaşık 30 Mbps) hız alıyorum H+ bağlantı ile. 4.5G zeminde iyi çekmiyor (sadece pencere yakınlarında 2 diş çekiyor) ama üst kattan sonrası full çekiyor. Ev interneti olarak 16 Mbps bile desteklemeyen bir bölgedeyim halbuki.
Bu arada fena fırsat yakaladım, 8GB tarifem var 29₺. :)

MydVDZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
İntihardan farksız. Turkcell'in 1GB paketini TT'nin 5GB paketine tercih ederim. Attan düşüp arkanın üstüne çakılmış gibi hissedersin. Vodafone da eşek oluyor bu durumda.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061

türk telekom kullanıyorum, 1080p'de izliyorum herhangi bi internet hızında düşüş, videolarda donma gibi sorunlar yaşamıyorum fakat yer'den yere görede değişiklik gsöterebilir tabi ki bu durum fakat yinede öneririm, tarifeleride uygun :)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bende düşünmüştüm ama İzmir'de pek iyi değil. Ve eğer paraya biraz kıyarsan 150 mbit üstü alınabilir[emoji6] . Tt de bu çok zor alınır bence.

D.Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
samsun atakum'da yaşıyorum kötülemek için demiyorum ama gerçekten rezalet mesela sabah 5 dakika şebeke gelmedi. Konuşmayı sevenler geçebilir ama internet hızı rezalet avea iken bu kadar değildi. Ve müşteri hizmetleri gerçekten amatörce.

ahmetckr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Eğer böyle bir şey yaparsanız, ileriki günlerde forumda böyle başlıklar açıldığında size gelen cevaplara benzerini siz yapacaksınız. İntihar diyemem ama sakat bırakır, intihardan daha kötü yani.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
samsun atakum'da yaşıyorum kötülemek için demiyorum ama gerçekten rezalet mesela sabah 5 dakika şebeke gelmedi. Konuşmayı sevenler geçebilir ama internet hızı rezalet avea iken bu kadar değildi. Ve müşteri hizmetleri gerçekten amatörce.
Demekki herkese farklı muamele yapıyorlar(!) Nedense hiç böyle şikayetlerim yok. Ne zaman bir şikayet yazsam, Genel Müdürlükten arayıp önce halimi hatrımı soruyorlar, sonra sorunumu çözüyorlar, sonra da bana teşekkür edip kapatıyorlar.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. TürkTelekomu birkaç gün birkaç şehirde deneyimleyeceğim. Sonuçları yazarım.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Turkcell derim 11 senedir rahatım :D

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Hizmette ve kalitede 6 yıldır bende Turkcell derim ama biraz pahalı[emoji4]
Valla uzun yıllar müşterisi olanlara özel tarifeler var benim avantaj29 tarifem 4 gb tarifede var 2 gb da hediye geliyor. 5 gb dergilik uygulaması için ayrı 1 gb bip için ayrı :D

hi-guys

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Türk Telekom'un üç ay taahütsüz deneme paketi olduğunu görmüştüm. Denemekten zarar gelmez.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Turkcell derim 11 senedir rahatım :D
Valla uzun yıllar müşterisi olanlara özel tarifeler var benim avantaj29 tarifem 4 gb tarifede var 2 gb da hediye geliyor. 5 gb dergilik uygulaması için ayrı 1 gb bip için ayrı :D
Babam 20 yıldır kullanıyor en az ama hiçbir ayrıcalık vermiyorlar. İndirim bile yok. Sürekli bindirim, sürekli bindirim. Babam bile TT'ye geçmeyi düşünüyor, var sen düşün gerisini. :)

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Babam 20 yıldır kullanıyor en az ama hiçbir ayrıcalık vermiyorlar. İndirim bile yok. Sürekli bindirim, sürekli bindirim. Babam bile TT'ye geçmeyi düşünüyor, var sen düşün gerisini. :)
Size yanlis yapmislar

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Bizim evde G çekiyor casper sağolsun açmadan bile yazıyor nasıl çektiği :D.Disarda 4.5G okulda da adana da yaşıyorum.150 download hızı var ama 83 falan çıkıyor testte 720p izletiyor rahat.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Pardon 52 mbps mis kb
Telefondan telefona fark eder ama ben okuldayken 4.5G cekerken yaptığım bir test bunu şimdi yapamadim haberiniz olsun.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-11-03-00-12-19.png
    Screenshot_2016-11-03-00-12-19.png
    348.8 KB · Görüntüleme: 953

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Ben de Turkcell kullandım bir süre.Çekim gücü iyiydi ama gerçekten fiyatlar beni bıktırdı.Vf fena değil bazen cebime atınca servis yok diyor ama sonra düzeliyor.İnternet hızı daha kötü ama hiç olmasa kotam çok ve rahatım.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
12 yıl avea kullandım kafam rahattı, 1 buçuk yıldır türkcell kullanıyorum ama çok sıkıntı yaşadım. Çekim gücü iyi olabilir ama her şey çekim gücü değilmiş onu anladım.

Verim kapalı olduğu halde tl'lerde düşüş yaşandı. Müşteri hizmetlerini aradım telefonunuzda sorun vardır dediler. Halbuki avea'de niye aynı telefonda düşüş yaşanmadı dediğimde bana açıklayıcı bir yanıt vermediler. Her ay 5 tl gerçirdiler :)

Sırf köye gittiğimde 3g çekiyor diye Turkcell'de duruyorum. Yoksa Ankara'da hiçbir sorun yaşamamıştım avea ile.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
12 yıl avea kullandım kafam rahattı, 1 buçuk yıldır türkcell kullanıyorum ama çok sıkıntı yaşadım. Çekim gücü iyi olabilir ama her şey çekim gücü değilmiş onu anladım.

Verim kapalı olduğu halde tl'lerde düşüş yaşandı. Müşteri hizmetlerini aradım telefonunuzda sorun vardır dediler. Halbuki avea'de niye aynı telefonda düşüş yaşanmadı dediğimde bana açıklayıcı bir yanıt vermediler. Her ay 5 tl gerçirdiler :)

Sırf köye gittiğimde 3g çekiyor diye Turkcell'de duruyorum. Yoksa Ankara'da hiçbir sorun yaşamamıştım avea ile.
Ben de 10 yıl AVEA kullandım, bu yılın başında (yeni tarifeler için) 3 aylığına Turkcell'e geçtim ama o 3 ay nasıl geçti? ne sen sor, ne ben söyleyeyim.. Şu anda tekrar Türk Telekom'dayım. Rahatım, huzurluyum.. :)

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Türk Telekom un bazen öyle çekmediği yerler oluyor ki tam ihtiyacın olduğun sıralarda işte ozaman içinden keşke 3-5 lira fazla verseydimde Turkcell alaydım diyorsun

barney

Asistan
Reaksiyon puanı
93
izmirdeyim bende türkcell'den telekoma geçtim 10gb internetli tarifem var, ben memnunum hız olarakta turkcell kadar olmasada fena değil. Bu tarife turkcellde en az 3 katı fiyatıdır