Turkcell'den Alınma Samsung Galaxy Note 4 Cihazlara Lollipop Kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocaM rarda sıkıntı oldu ındırmeme ragmen arsıv hasarlı dıyor

ChaosLord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam benlik bir şey yok :) Ben sadece deneyimledim Teşekkürü mmrtylmz Hocama yapmalısınız :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada şu bataryadan nasıl en yüksek şekilde performans alabileceğimi deneyimliyorum şuan pili tamamiyle bitirdim ama şuan yanlış örnek olmamak veya belki de daha kötü sonuç alabileceğim için tam olarak paylaşmıyorum bugün yaptığım denemede 4 saat 22 dakika ekran performansı ve 11 saat çalışma performansı aldım bataryada iyileştirme yapılmış . Su gibi gidiyor diyen arkadaşlar 1. Sayfanın en sonundaki paylaşıma baksınlar ve söylenileni yapsınlar :) Yarın tekrar bir deneme yapacağım ve sonuçları eğer olumlu olursa sizinle paylaşacağım :)

Yeni android yükleyebilmenin sevinciyle minik bir hata yapmışım tabiki çok teşekkür ediyorum mmrtylmz a Turkcelin gereksiz uygulamalarından kurtulduk ama şimdide samsugun hiç kullanmadığım sineme digiturk play gibi gereksizler geldi olsun buna da şükür emeginize sağlık.

sonertoker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle bu güzel bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Harfi harfiyen okudum. Uygulamaya geçmeden önce bir şey sormak istiyorum. Belki gözümden kaçtı. Özür diliyorum, ... bu yöntemle sayaç artmıyor değil mi.. ? Bazı forumlarda diyorlar ki; Lollipoptan tekrar 4.4.4 e dönüş yapınca sayaç artıyormuş.. İkilemde kaldım...

Çok teşekkür eder saygılarımı sunarım...

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Öncelikle bu güzel bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Harfi harfiyen okudum. Uygulamaya geçmeden önce bir şey sormak istiyorum. Belki gözümden kaçtı. Özür diliyorum, ... bu yöntemle sayaç artmıyor değil mi.. ? Bazı forumlarda diyorlar ki; Lollipoptan tekrar 4.4.4 e dönüş yapınca sayaç artıyormuş.. İkilemde kaldım...

Çok teşekkür eder saygılarımı sunarım...

Hayır. Telefonunuzun modeli CQ ise orjinal CQ Rom yüklediğiniz için sayaçta oynama olmaz. Zaten 4.4.4'e geri dönüldüğünde güncellemeyi OTA ile yüklüyorsunuz. Bu da sayacın oynamayıp orjinal ROM kullandığınızın belirtisidir.

sonertoker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır. Telefonunuzun modeli CQ ise orjinal CQ Rom yüklediğiniz için sayaçta oynama olmaz. Zaten 4.4.4'e geri dönüldüğünde güncellemeyi OTA ile yüklüyorsunuz. Bu da sayacın oynamayıp orjinal ROM kullandığınızın belirtisidir.

Çok teşekkür ediyorum. Uygulamaya geçiyorum...

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Ben telefonu internet üzerinden satın aldım ama gelen cihaz turkcell rom'lu çıktı. Garanti ve sayaç olayını biraz daha araştırayım doğruysa uygulayabilirim.

sonertoker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu hakkında bir şey daha danışmak istiyorum.
Yazınızda telefonun özellikle 9100cq olması gerektiğini belirtmişsiniz.
Ben ayarlarımdan telefon modelime baktığım zaman 910cq olarak gözüküyor. Acaba bir sorun çıkarır mı?

Teşekkür ederim.

meliherd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler benim Samsung Note 4 cihazımın model numarası SM-910CQ. 9100cq ile aynı mıdır? teşekkürler

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Konu hakkında bir şey daha danışmak istiyorum.
Yazınızda telefonun özellikle 9100cq olması gerektiğini belirtmişsiniz.
Ben ayarlarımdan telefon modelime baktığım zaman 910cq olarak gözüküyor. Acaba bir sorun çıkarır mı?

Teşekkür ederim.

1 Sıfır fazla koymuşum :) Sonunca CQ olması yeterli :)

iyi günler benim Samsung Note 4 cihazımın model numarası SM-910CQ. 9100cq ile aynı mıdır? teşekkürler

Evet aynı :)

Ben telefonu internet üzerinden satın aldım ama gelen cihaz turkcell rom'lu çıktı. Garanti ve sayaç olayını biraz daha araştırayım doğruysa uygulayabilirim.

Dediğim gibi güncellemeyi OTA'dan alıyorsunuz. Sayaçlık bir durum yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam ben şuan yapmaya çalışıyorum ama beceremedim kardeşim birazda çömezlik var cihazı dediğiniz gibi açtım bağladım odin açtım ap seçtim dosyayıda seçtim start diyorum All threads completed. (succeed 0 / failed 0) şeklinde yazıyor birkaç defa denedim olmadı sebebi ne

Ares2006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ares2006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardım edecek var mı samsungun cable driverınıda kurdum neden roomu yüklemiyor cihazda root mu olması lazım succesed0/failed0 diyor hiç yüklemiyor

sonertoker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunsuz yükledim. Herşey normal gibi gözüküyor.

Sormak istediğim şu: Tümü bittikten sonra ayarlar menü, cihaz hakkında kısmında N910cq olarak gözüküyor. Amma velakin download menüde 910c olarak gözüküyor. Bir tek bende mi oluyor.

İyi çalışmalar...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Türkiye 4.4.4 romu winrar hatası veriyor bir çözümünüz varmıdır acaba?

Ares2006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim sonunda oldu kabloda sorun varmış teşekkür ederim paylaşım için

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu odin programı görmüyor ne yapmam lazım usb ile bağlıyorum power + ses açma + tuşu + menü tuşuna basılı tutuyorum açıyorum yine görmüyor samsung driverı yükledim yenide başlattım pcyi ne yapmam gerekiyor nerde yalnış yaptım acaba yardımcı olurmusunuz lütfen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4.4.4 arşiv bozuk dio indirince 2 defa indirdim. sağlam türkiye romunu nerden temin edebiliriz polonya romu yükledik kaldı öyle telefon yardımcı olursanız çok sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Neden polonya kurup türkiyeye dönüyoruz? direk tr kursak ne olur?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sonertoker sizin yorumunuzu gördükten sonra bu işlemleri yapmadan önce telefonu download moduna alıp baktım işlemleri yapmadan öncede 910c olarak gözüküyor telefon işlemleri yaptıktan sonrada aynı şekilde için rahat olsun

morkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merak ettiğim tek bir şey var neden önce polonya romunu yülüyoruz. direkt türkiye 4.4.4 romunu yüklesek olmazmı

ahmetking-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonu odin programı görmüyor ne yapmam lazım usb ile bağlıyorum power + ses açma + tuşu + menü tuşuna basılı tutuyorum açıyorum yine görmüyor samsung driverı yükledim yenide başlattım pcyi ne yapmam gerekiyor nerde yalnış yaptım acaba yardımcı olurmusunuz lütfen.

2g7nGd.jpg

Hocam Böyle menüler geliyor soldaki gibiyken ses açma tuşuna basın sağdaki menüye girer ve odin öyle tanır :) tahmin edebildiğim hata bu. Değil ise kablo değişmenizi ve tekrar denemenizi tavsiye ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaptıktan sonra işlemi telde cq gözüküyor fakat google playde c olara gözüküyor neden acaba

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Selam ben şuan yapmaya çalışıyorum ama beceremedim kardeşim birazda çömezlik var cihazı dediğiniz gibi açtım bağladım odin açtım ap seçtim dosyayıda seçtim start diyorum All threads completed. (succeed 0 / failed 0) şeklinde yazıyor birkaç defa denedim olmadı sebebi ne

Muhtemelen cihaz ile bilgisayar arası bağlantı sorunu var. Driverlarınızı kontrol edin. İşlemlere başlamadan önce driverları kurup telefonu açık halde bağlayıp bilgisayara tanıttınız mı ?

merak ettiğim tek bir şey var neden önce polonya romunu yülüyoruz. direkt türkiye 4.4.4 romunu yüklesek olmazmı

Direk olarak 4.4.4 yüklersen Turkcell Stock romu kalıyor. Polonyayı yüklememizin sebebi Turkcell'den kurtulmak.

* Turkiye 4.4.4 CQ Romu İndir 3 kere indirdim winrar hatası veriyor bende mi problem var acaba?

Hata Winrar'dan kaynaklanıyor. Farklı bir arşiv programı kullanmayı deneyin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

2g7nGd.jpg

Hocam Böyle menüler geliyor soldaki gibiyken ses açma tuşuna basın sağdaki menüye girer ve odin öyle tanır :) tahmin edebildiğim hata bu. Değil ise kablo değişmenizi ve tekrar denemenizi tavsiye ederim

O kadar teferruata gerek yok :) Ses Kısma + Home + Power yapınca direk odin mode giriyor zaten :p Driver ile yada usb kablosu ile ilgili sorun vardır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende öyle düşünüyorum o kadar teferruata.. kablomda sorun oldğunu sanmıyorum samsungun kendı drıverını ındirdim verdiğiniz linkten kurdum sorunsuz hayret ettim açıkcası o kadar istiyorum kurmak ama türkcell güncellemesini bekliyecez anlaşılan yada başka bi bilgisayarda denemem gerekecek winrarıda tanımadı tamindirden indirdim winrar kurdum açıldı açılmayan dosya yardım için teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hiçde bişi olmadı telefon çatır çatır :) Ve Hala da TRC sürümünde garantide hiç problem çıkacağını sanmıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar polonya romunu indiremiyorum. başka alternatif varmı aceba. birde indirdiğimiz polonya romu kitkatmı lollipop mu?

Son mesajlar