Turkcell'den Alınma Samsung Galaxy Note 4 Cihazlara Lollipop Kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

unicornn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler geldimi acaba turkcellden alınanlara ?
Ayrıca olayı anlamadım türkiye de satılanlar cq değilmi niye polonya yüklüyoz

Samsung'un orjinal 4.4.4 romu yuklemek için öncelikle polonya romunu kurmamız gerekiyor yoksa turkcell romlu bir telefona direk 4.4.4 orjinal samsung romu kurmaya kalkarsak telefon izin vermiyor, polonya romunu kurup sonra samsungun 4.4.4 romunu kurunca downgrade olduğundan ve versiyonları farklı romlar olduğundan izin verebiliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
On numara benim guncellemr tamam, turkcell ayda 300 tl almayi biliyor guncelleme yapmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sn. ilgili. Öncelikle metniniz ve eşsiz bilgileriniz için çok teşekkürler. Tüm kurulum uygulamaları tamamladım. Cihazım Polonya Lolipop 5 te kaldı. N910cq 4.4.4 arşivi hasarlı olduğu için TR versiyonuna geri dönüp TR üzerinde günceleme alamıyorum. N910cq Arşivini yeniliyebilirmisiniz veya başka bir link altında ilgili arşivi yeniden verebilirmisiniz. Acil bekliyorum. Cihazım polonya versiyonunda kaldı. Ve böyle kalırsa ne zararı var acaba .?

unicornn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sn. ilgili. Öncelikle metniniz ve eşsiz bilgileriniz için çok teşekkürler. Tüm kurulum uygulamaları tamamladım. Cihazım Polonya Lolipop 5 te kaldı. N910cq 4.4.4 arşivi hasarlı olduğu için TR versiyonuna geri dönüp TR üzerinde günceleme alamıyorum. N910cq Arşivini yeniliyebilirmisiniz veya başka bir link altında ilgili arşivi yeniden verebilirmisiniz. Acil bekliyorum. Cihazım polonya versiyonunda kaldı. Ve böyle kalırsa ne zararı var acaba .?

Merhabalar arşiv dosyası hasarlı değil aslında winrar çıkartamıyor winzip ile denersen çıkartıyor dosyayı bendede aynı sorun oldu winzip ile hallettim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Öncelikle paylaşım için teşekkürler Yazılanları dikkatle okuyunca sorunsuz olarak kurulum yapılıyor.(İndirme ve winrarlı dosyaları açmada sorun yok sorun pc nizde olabilir) Polonya'yı kurunca otomatik olarak güncelledi. Bu arada forum bakıma girdiği için beklemek zorunda kaldım ve neti dolaştım. Bazı yerlerde 5.01 güncellemesinin sorunlu olduğu yönünde çok sayıda yoruma denk geldim. Akabinde Tr romunu yükledim wifiyi açmadım 4.4.4 kitkat kuruldu. Sonrasında ise wipe yapınca qc oldu.Şimdi ben de değerli arkadaşların yorumunu almak istiyorum Kitkat mı lolipop mu? Bu arada ben de Malatya'dayım takılan Malatyalı arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim. Saygılar sevgiler

unicornn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar turkcellin sayfasında dediğine göre turkcell romlarada lollipop gelmiş,

https://forum.turkcell.com.tr/t5/sa...olipop-yazilim-guncellemesi/td-p/25300/page/3

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Öncelikle paylaşım için teşekkürler Yazılanları dikkatle okuyunca sorunsuz olarak kurulum yapılıyor.(İndirme ve winrarlı dosyaları açmada sorun yok sorun pc nizde olabilir) Polonya'yı kurunca otomatik olarak güncelledi. Bu arada forum bakıma girdiği için beklemek zorunda kaldım ve neti dolaştım. Bazı yerlerde 5.01 güncellemesinin sorunlu olduğu yönünde çok sayıda yoruma denk geldim. Akabinde Tr romunu yükledim wifiyi açmadım 4.4.4 kitkat kuruldu. Sonrasında ise wipe yapınca qc oldu.Şimdi ben de değerli arkadaşların yorumunu almak istiyorum Kitkat mı lolipop mu? Bu arada ben de Malatya'dayım takılan Malatyalı arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim. Saygılar sevgiler

Lollipop dostum heryönü ile daha hızlı

fikrethoca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çoğu arkadaş ısındığından şarjın çabuk bittiğinden cihazın sapıttığından şikayetçi
yükleyenler yorum yaparsa daha iyi bilgileniriz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
allah razı olsun sizden teknik servise gönderdim bi bok yapamadılar bu site sayesinde çözüm buldum.
mucir bunlar mucit:D müthişsiniz.

musekkin

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Benim bir sorum olacak:
Ben de Turkcell'den aldım. Turkcell logolu 5.0.1 güncelleme yaptım ve bu güncellemenin üzerine ilk mesajdaki Lollipop sürümünü anlatılan yöntemle kurdum. Şimdi de yanılmıyorsam 190.75 MB boyutunda bir güncelleme daha aldı.
Tekrar 4.4.4'e dönmeye ve oradan Lollipop'a geçmeye gerek var mı yoksa bu şekilde devam etmek normal midir?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

emingunes44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ben bugün yeni bir note 4 aldım Turkcell`den aldığım gibi direk içinden güncelleme yaparak 5.0.1 geçtim tabi içinde Turkcell romu var.İlerde güncelleştirmeleri daha hızlı alabilmek için ve Turkcell uygulamalarından kurtulabilmek için orjinal note 4 romuna bu makalede anlattığınız gibi geçebilir miyim?

musekkin

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
emingunes44
burada anlatıldığı gibi Lollipop'a geçebilirsin. Çok kısa sürüyor zaten.
Ben anlatılanları uyguladım ve geçtim.
Lollipop'tan hız olarak çok memnun kalmadım desem yeridir.
Lollipop'un KitKat'tan çok fazla bir artısı yok. Biraz görsel değişim vs.
4.4.4'ten 5.0.1'e geçtiğini bile fark etmiyor insan.
Şu an tekrar 4.4.4 e geçtim. tekrar biraz daha böyle deneyeceğim.
Özellikle pil ve hız farkını gözlemleyeceğim.
Gözlemlediklerim:
Daha çok ram yiyor
4.4.4'e göre pili daha çabuk tüketiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu olaydan sonra benim ımeıl numaram görünmez oldu bu konuda yardımcı olurmusunuz...*#06# yaptıgımda malesef null/01 çıkıyor..yardımlarınızı beklıyorum...

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
arkadaşlar bu olaydan sonra benim ımeıl numaram görünmez oldu bu konuda yardımcı olurmusunuz...*#06# yaptıgımda malesef null/01 çıkıyor..yardımlarınızı beklıyorum...
Odin ile rom atmaya çalıştın ve imei kayıp oldu ben böyle anladım bunun çözümü bilgisayarına kies indir. Kies ten acil yazılım kurtarma seçeneğini seçin ardından modelinizin kodunu girin ardından cihazın seri numarasını girin kies otomatik yazılımı indirip yükleyecek. İmei geri gelecektir.

byyousiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bir sorum olacak ben samsung galaxy note 4 alacam büyük ihtimalle mediamark , vatan bilgisayar , gold ,teknosa , bimeks gibi mağzalardan alıcam acaba hangısınden almalıyım bana hangısı türkcell uygulamalarını istemiyorum bana orjinal olarak gelmesini istiyorum ve telefonun türkiye de satılan olanı yani n910CQ olanını istiyorum hangı mağaza bana turkcell uygulaması olmayan bir telefon satar orjınal samsung olmasını istiyorum. CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

scekcen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CSC kodunu tekrar nasıl TRC yapabiliriz? Orijinal Turkcell romuna geri dönmek istiyorum, yardımlarınızı bekliyorum...

skyterefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
polonya romu linki sıkıntılı yardımcı olurmusunuz lütfen?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar mega daki iki dosya inmiyor yardımcı olabilir misiniz? Acil lazım...:drool:

CaglarOzy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar konu çok eski biliyorum ancak artık polonya romu mevcut değil diyor,link kırık.ben polonya romunu nereden indirebilirim ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
arkadaşlar konu çok eski biliyorum ancak artık polonya romu mevcut değil diyor,link kırık.ben polonya romunu nereden indirebilirim ?
Benim bilgisayarda olması lazımdı hala duruyorsa akk ya dolmadiysa upload edebilirim.

S

SDN Okurudf

SDN Okuru
Bende suanda 5.0.1 yüklü buradakileri yapıp turkcell romdan kurtulmam mümkünmü?

mehmet932

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orijinal 4.4.4 veya 5.0.1 Türkiye romu olan varsa upload edip link yollayabilir mi?