Turkcell'de Tüm Zamanların Gelir Rekoru

Bu konuyu okuyanlar

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Turkcell'de Tüm Zamanların Gelir Rekoru

turkcell.gif

Turkcell tüm zamanların gelir rekorunu yılın üçüncü çeyreğinde elde ederek grup gelirlerini yüzde 9 artışla bu çeyrekte 2 Milyar 753 milyona ulaştırdı. Abone sayısı da 35.2 milyona ulaştı

Turkcell Grup gelirleri yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 9 artış ile tüm çeyrekler içinde kaydedilen en yüksek gelir rakamı olan 2.753 milyon TL’ye (2.527 milyon TL) ulaştı. Grup AVFÖK’ü yıllık bazda %5 artış ile 912 milyon TL’ye (871 milyon TL) ulaşırken, Grup AVFÖK marjı %33,1 (%34,5) olarak gerçekleşti. Abone sayısını da 442 bin net artıran Turkcell'in toplam abone sayısı 35.2 milyona ulaştı.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv finansal sonuçlarla ilgili şu açıklama mesajını yayımladı

“2012 yılının üçüncü çeyreğinde, Turkcell Grup gelirlerimiz geçen yıla göre %9 artarak 2,8 milyar TL’ye ulaşırken, AVFÖK’ümüz 912 milyon TL ve net karımız 571 milyon TL olarak gerçekleşti.
Turkcell olarak, inovasyon ve müşteri memnuniyeti odaklarımızla müşterilerimizin tercihi olmaya devam ettik. Yılın üçüncü çeyreğinde, Türkiye mobil pazarında 442 bin yeni müşteri kazanarak 35,2 milyon müşteriye ulaştık. Bunun sonucunda, Turkcell Türkiye’nin gelirleri geçen yıla göre %6 artarken, ses gelirlerimiz %4 ve mobil genişbant işimiz %34 büyüdü.

Mobil genişbantı Türkiye’ye yayma vizyonumuz kapsamında uygun fiyatlı yeni Turkcell Maxi serisi telefonlarımız ve “Türkiye’nin Akıllı Telefon Hareketi” kampanyamız ile şebekemizdeki akıllı telefon sayısını 5,5 milyona çıkardık. Ayrıca, mobil iletişim teknolojilerinin avantajlarını sektörel çözümler ile buluşturmayı sürdürdük ve yakın zamanda, alışveriş ve ödeme sistemlerini tek platformda birleştiren ‘’Turkcell Cüzdan’’ı müşterilerimizin kullanımına sunduk.

Turkcell Türkiye’nin başarılı performansına ilave olarak, Grup şirketlerimiz de üçüncü çeyrekte katkılarını artırmaya devam ettiler. Özellikle, Türkiye’de fiber internet sunan Turkcell Superonline geçen yıla göre %51 büyürken, Ukrayna operasyonumuz ABD Doları bazında gelirlerini %7 artırdı.

Turkcell Grup olarak 2012 yılsonu gelir ve AVFÖK beklentilerimizi yükselttik. 2012 yılı için Grup gelirlerimizin 10,3-10,4 milyar TL aralığında, Grup AVFÖK’ümüzün ise 3,1-3,2 milyar TL aralığında gerçekleşmesini bekliyoruz. Grup operasyonel yatırım harcamalarının gelire oranı için %16’lık beklentimizi koruyoruz.
Turkcell ailesini oluşturan ve daima bizimle birlikte olan müşterilerimize, çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve hissedarlarımıza başarılarımıza olan katkılarından dolayı teşekkür ederiz.”

kaynak

legolas4444

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
ben kendi adıma turkcell den çok memnunum..

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Pahalısi pahalısi kalitelı mis .

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Hep benim yüzümden 2 gün önce 100 talik kontor almıştım :)

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
türkcell beni 5 kişi sayıyor abone sayısında 5tane türkcell hattım varya tabiki olur 35 milyon abonesi :)

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Ya bu Turkcell' e herkes kazıkçı der ama gel gör ki herkes bunu kullanır. Nasıl bir iş bu :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
altyapısı en iyisi turkcell avea çekmez vodafone da iyidir ama en iyisi turkcelldir.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
yıllarca Türkcell karşıtı olarak hep başka hatlar kullandım. Pahalı diye hiç geçmek istemedim. Vodafone bizim evin yanındaki baz istasyonunu sökmese idi hala geçmezdim. Yaklaşık 1 yıl kadar avea ve vodafone hattımı birlikte kullandım. Tam facia ile karşı karşıya kaldım. Vodafone önceleri iyi idi ama mahallemdeki sorun nedeni ile mecburen Türkcell e geçtim. Yalan yok avea 500 aramanın 400 ünde kesilirken Türkcell ile yaklaşık 3 aydır konuşuyorum 1 kez kesilmedi. Artık aldığı parayı da hak ettiğini düşünüyorum. Diğer oplara göre pahalı ancak hizmet önemli benim için. Tam konuşurken tak diye kesilirse ve bu konuştuğunuz kişi sizin için çok önemli biri ise. Ve ardından arayıp arayıp hat6 düşüyorsa düşünün bakalım..

Ben artık pahalı da olsa 2 hattımı da Türkcell yaptım. Onda da baz istasyonu sorunu olmadığı müddetçe onda kalacağım.

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Turkcell bu kadar kazanmasi cekiminden dolayidir yoksa vodafone"nin avantaji bence daha cok ama bu benim gorusurum tabi

Son mesajlar