Türk Yapımı Kısa Aksiyon Filmi - Lütfen İzleyin

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Çatılardan atlama sahnelerini görünce Kaplan ve Ejderha filmi geldi aklıma. Hoplama zıplama sahnelerini abartı olsada doğal gibi duruyor. Diğer Çin filmleri gibi çok yapay değil. Bu konuda başarılı.
İkili döğüş sahneleri biraz daha gerçekçi ve kurgusu daha iyi olabilirmiş ama bu zamana kadar izlediğimiz yerli yapımlardan daha başarılı.
Yerli yapım olarak düşünürsek beğendim ve ekibiniz daha iyilerinide yapabilecek kapasitede olduğunu düşünüyorum.Devamını bekliyoruz. Birde film konuda içerirse daha sıkılmadan izleriz diye düşünüyorum.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bu güne kadar 1453 ile beraber izlediğim en iyi dövüş sahneleri bunda sonra çıkacak türk filimleri siz yapın hani o derece başarılı.

samaha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kısa film amatör ruhlu güzel bir filmdi

eddie dean

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Epik çin filmlerinin türkiye kısa film versiyonu. İyi ama o duvara tırmanma, çatıdan aşağı atlamalar, duvarda yürüme değilde daha çok havada durdum şahidim var diye bağırıyor sanki. Bunlar olmasa daha sadece daha gerçekçi olarak bizde dövüşebiliyoruz diyen bir kısa film olsa daha iyi olurmuş.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bence çalışmalarınıza devam edin gelecek vaat ediyor .

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gayet güzel olmuş arkadaşlar. Kimse hevesinizi kırmasın. Ne saçma filmler gördük biz. Saçmanında saçmasını gördük. Çoğu türk filmine taş çıkartır. Detaylara inmediğimiz zaman izlediğimizde gayet başarılı fakat detaylara indiğimizde tabiki kusurlar var. Bunu zaten sizde söylemişsiniz. Fakat profosyenellik çok uzakda değil sanırım size.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
İlk kısa filminiz olduğu için geçer not veriyorum lakin hatalara gelirsek;

1 - Senaryo yok bir daha ki kısa filme senaryo eklemeyi unutmayın.
2 - Kavgaya geçiş sahneleri bana dövüş oyunlarını hatırlattı sankim üst tarafta 100'den geriye sayan bir bar çıkacak. :)
3 - Evden eve atlama ve duvardan yürüme sahneleri biraz daha gerçekci olabilirdi.
4 - Demirlerle dövüşeceği zaman herifin kendini koruyacağı bir şey olsun elinde sankim adamın vücudu demirden.
5 - Niye kan yok :p

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
DİKKAT GİRİLMEZ

Valla adam hem girdi,hem dövdü,hem de kaçtı.Bir senaryo şart.
Teke tek dövüşler her zaman ilgimi çeker,beğendim.

Kan olmalı ve birazda şöyle kemik kırma falan olayları olsa :D Vurunca çatt :p

amatör filmi aşmaya çalışıpta bütçeden dolayı aşılamamış diyebilirim bir film bu zaten çok belli o kamera haraketlerini detaylandırabilirdi hızlı ve yavaş çekimler dövüş sahnelerinde yüze alınan darbelerde slow motion ve kan efektiyle daha ilgi çekici olup dişlerimizi sıkarak izlerdik ama ayağının ucuyla vurupta 2 metre geri yatması olmamış duvarda yürüme sahnelerini yine slow motionla yapılsaydı inanın daha ilgi çekici olurdu o kadar dövüş var kimsenin burnu bile kanamıyor bakıyorumda özel efektli ahımlı şahımlı bi sahne yok

buda amatör bir film bizde böyle bi şey yapamazmıyız he

Ben de denk geldikçe bakarım ve bu video da süper.

[video=youtube;71YsRO6G7Ks]http://www.youtube.com/watch?v=71YsRO6G7Ks&feature=related[/video]

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
amatör dalda güzel ama arkadaşımızın dediği gibi kısa film ler insanlara o süre içersinde olabildiğince çok şey anlatmalı diye düşünüyorum birde sahnelerde gerçekçilik payı düşmüş yani kafaya darbe yemesi levyelerle sırtına vurulması bunlar adamda biraz daha çöküntü yaşatmalı o kadar kavgada ağzının burnunun şişmesi kanaması ve morarması daha etkileyici olur abartıya kaçmadan olursa tabiki birde zıplama zahneleri veya adama tekme attığında adamın uçma sahnesi abartlı o uçuşlar kısaltılırsa zıplamalar o efekler iyi bir iş çıkar şuan da izlenebilir amatör bir çekim yapım ise iyi iş çıkmış :)

teammax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yorumlar için çok teşekkür ederim arkadaşlar

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
çok güzel olmuş tebrikler. izlediğim en iyi Türk yapımı aksiyon sahneleriydi.

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aksiyon sahneleri amatör için gayet güzel lakin küçükte olsa bir senaryo bir kurgu bir şeyler olsa güzel olurdu. güzel olmuş başarılarınızın devamını dilerim

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
güzeldi ama o çatıda sanki uçuyorlar bi burun kanaması yok senin suçun değil ama klasik türk sinema mantığı maalesef

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
konu güzel olmuş efeklerde iyi yalnız dayak yerken tekmeler yumruklar degsiin cok mesafe var ha birde elinde sopalı adamlara karsı gömlegini cıkarıp koluna sarması daha mantıklı olurdu filmin başında herifin karizma aynı dayak yerrkende aynı yani hiç bozulma yok 1 de koşma sahnesi kacıyor dayagı yiyor aynı hızda gene kacıyor :D
makina mı buu ama güzel konu begendim gülmekten öldümm

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sahneler çok güzeldi ama keşke senaryoda olsaydı. Sadece dikkat girilmez yazısı var

teammax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu güzel olmuş efeklerde iyi yalnız dayak yerken tekmeler yumruklar degsiin cok mesafe var ha birde elinde sopalı adamlara karsı gömlegini cıkarıp koluna sarması daha mantıklı olurdu filmin başında herifin karizma aynı dayak yerrkende aynı yani hiç bozulma yok 1 de koşma sahnesi kacıyor dayagı yiyor aynı hızda gene kacıyor :D
makina mı buu ama güzel konu begendim gülmekten öldümm

boşa giden yumruk tekme görmedim ben filmde ama yine de sizin görüşünüzdür saygı duyarım :)

Komedi filmi çektiğimizi bilmiyordum bu arada iyi oldu öğrendik :D :D

teammax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;sSuYTbPlgPQ]http://www.youtube.com/watch?v=sSuYTbPlgPQ[/video]

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
arkadaşlar bu zaten bi kısa film.ne konusundan bahsediyorsunuz.bu tür kısa filmler daha çok ses duyurmak amaçlıdır.kısa film konuluda olur konusuzda.herhangi bir mesajda verir vermeyebilirde.eğitici kısa filmler vardır. fikrimi sorarasanız genelde türk filmi izlemem ama bana hani desenki abd-avrupa çekimi bir kısa filmdir bu.inanırım o derece başarılı olmuş.en azından batman yükseliyor filmindeki dövüş sahnesinden daha başarılı hani robin i kurtardığı sahne. izleyin o sahneyi tam bi rezalet.arkadaşın dediği gibi kanda olabilirdi.baskın-ong bak bu filmleri büyük ihtimalle izlemişsinizdir ama bu filmlerdende yararlanın derim.ama jason statham ve scott adkins tende vazgeçmeyin :D

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
emeğinize sağlık inşallah istediğiniz gibi olur.

sinanb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şahane!
saçma yorumları değil, gerçekten eleştirel yorumları dikkate almanızı tavsiye ederim.
söylenmesi gerekenler zaten söylenmiş.
bana da tebrik etmek kalmış, ellerinize sağlık..

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tamam bu bir amatör film ama şu her düştügünüz yere kutu koyma sevdasından vazgeçin ya sahneye baktımmı şöyle adamın nereye düşecegini zaten biliyosun, ayrıntılara dikkat edin ilk duvara çıkma sahnesinde 2-3 kere denemissiniz ayak izleri duruyor. çok gözüme çarpan birşey yok, başarılarınızın devamını dilerim.

muhendisbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
6 dk lık videoyu film statüsünde yargılanması bence yanlış. Bu eleştirilerin pek çoğu senaryo ve oyunculuk kaynaklı olduğunu zannediyorum ama burada gerçek film eleştirirken ki gibi senaryosu, kurgusu, oyunculuk vb. gibi değil, bütünü ele alıp genel bir yorum daha iyi olacaktır. Genele bakınca kötü bir çalışma olmamış bence, demek ki bu işlerin teknolojik taraflarından anlayan birileri var arka planda. Teknik ekibi tebrik ederim.

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Birden Kurtlar vadisindeki Kazım geldi aklıma çekimi hakikaten harika olmuş, hemen paylaşıyorum yakında bir filminizi izleriz artık korsan olarak tabi :D şaka şaka. Gerçekten çok beğendim.

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Çok güzel olmuş.İlk başları Mirorr's Edge'i hatırlattı.O duvarda yürümeler atlamalar felan.Başarılanızın devamı dileğiyle :)

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Sizin yeteneklerinizi değerlendiren firmalar olmalı. Araştırın hatta gerekirse kapısında yatın ama bir film koparın. Türkiye bu tür filmlere aç. Saçma sapan Muhteşem yüzyıl, veda bilmem ne izleyeceğime, bu tür ;Türk yapımı aksiyon izlerim çok daha iyi. Kısa gösteriniz çok iyi olmuş. Tebrikler ve başarılar..

Not: Yorumlara bak, herkes yönetmen olmuş arkadaş!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence yapılan türk yapımı filmlerdeki aksiyon sahnelerine 10 basar :D

GridLuck

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Oldukça güzel bir işe benziyor. Tebrikler. Bir kaç eleştiri yapmak gerekirse kurgulanmadan kaynaklanan vuruşlarda çok hata var. Tekme geliyor suratına ama hafif olduğunu o kadar bariz ki yanak zerre sallanmıyor sadece kafa dönüyor. Ayrıca kamera konusunda daha profesyonel olabilseniz bence bir sinema filmi bile çıkabilir ortaya. Tabii bunun için iyi bir konu ve profesyonel bir ekip şart. Başarılar :)