Türk Telekom'un Avantajlı(!) İnternet Paketleri

Bu konuyu okuyanlar

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Az önce Türk Telekomdan sms aldım. "ERKEN GELIN AVANTAJI YAKALAYIN! Degerli musterimiz, evde internet kampanya yenileme isleminizi Online Islemler ile evinizin rahatliginda hizlica gerceklestirebilirsiniz. Siz de hemen Online Islemlere ozel "Yuksek Hizda Avantaj Kampanyasina" katilin, avantajli fiyatlari yakalayin! Kampanyanizi yenilemek icin hemen tiklayin!" Mesaj aynen bu şekilde. Merak edip girdim kaç paraya kaç hız veriyormuş benim gibi on yıllardır türk telekom internet kullanıcısına. 100mbps interneti 24 ay taahhütle 185tl'ye verecekmiş! Bu fiyata zaten kötü olan hizmetini kime nasıl satmayı planlıyor aklım almıyor doğrusu. Şu anda hali hazırda superonline 200mbps fiber kullanıcısıyım ve bu internete 150tl veriyorum ben. Zaten kurtulacaktım Türk Telekomdan ancak yine de şu mesaja bir şans vereyim demiştim. Artık bedava verseler de kullanmaya devam etmem... Tavsiye de etmem kimseye. Tüm paket fiyatlarını incelemek isteyen varsa: Online İşlemlere Özel 1 Ay Ücretsiz Kampanyası > Kampanyalar > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Evet yüksek hızlı ama Rüyanda...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kablonet daha yavaştı ama hemen kesilmiyordu.

Bu fiyata zaten kötü olan hizmetini kime nasıl satmayı planlıyor
Alnında "Enayi" yazanlara ve bu konuda bilgisi olmayanlara.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Az önce Türk Telekomdan sms aldım. "ERKEN GELIN AVANTAJI YAKALAYIN! Degerli musterimiz, evde internet kampanya yenileme isleminizi Online Islemler ile evinizin rahatliginda hizlica gerceklestirebilirsiniz. Siz de hemen Online Islemlere ozel "Yuksek Hizda Avantaj Kampanyasina" katilin, avantajli fiyatlari yakalayin! Kampanyanizi yenilemek icin hemen tiklayin!" Mesaj aynen bu şekilde. Merak edip girdim kaç paraya kaç hız veriyormuş benim gibi on yıllardır türk telekom internet kullanıcısına. 100mbps interneti 24 ay taahhütle 185tl'ye verecekmiş! Bu fiyata zaten kötü olan hizmetini kime nasıl satmayı planlıyor aklım almıyor doğrusu. Şu anda hali hazırda superonline 200mbps fiber kullanıcısıyım ve bu internete 150tl veriyorum ben. Zaten kurtulacaktım Türk Telekomdan ancak yine de şu mesaja bir şans vereyim demiştim. Artık bedava verseler de kullanmaya devam etmem... Tavsiye de etmem kimseye. Tüm paket fiyatlarını incelemek isteyen varsa: Online İşlemlere Özel 1 Ay Ücretsiz Kampanyası > Kampanyalar > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom
şimdi gelip te size daha iyi hizmet verebilmek için bu ücretlerı alıyoruz der :D

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Türk telekom internetinde yaklaşık 12 yıl abone olarak kullandım. 1 yıl önce taahhütsüz Turknet internetine geçerek hem maddi kar elde ettim hem de manevi olarak kafam rahatladı. Düşük hız, yüksek fiyat, günün bazı saatlerinde verilen hızın azaltılması gibi can sıkıcı durumlardan kurtuldum. İyi ki bırakmışım.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Türk telekoma asla bulaşmayın eğer internet sağlayıcısı arıyorsanız TurkNet doğru bir tercih 1 senedir TurkNet kullanıyorum şu ana kadar hiç problem yaşamadım

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
Ben de hattımı turk Telekom’a taşıyacaktım yeni hattınız 5 gün içinde gelecek dediler. 13 gün sonra geldi. Geldiğinde evde değildim aradılar. İstemiyorum geri gönderin dedim. Bugün yine aradılar işlemlerinizi iptal mi edelim diye. Evet dedim. Daha başta verdiği sözleri tutmayan bir firmayla çalışamam dedim. İyiki de yol vermişim

sergenica

Asistan
Reaksiyon puanı
23
bilmiyorum ama her yerde hızlı değil sanırım internet olarak

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Yeni Slogan Hayırlı Olsun Türk Telekom
Çok boşluğuma denk geldi acayip güldüm :D
Altyapımız sadece TürkTelekom desteklediği için yıllardır bu eziyeti çekiyoruz :triumph:
Türk telekom varsa muhtemelen türknet gibi sağlayıcılar da vardır. Çoğu yerde türk telekom altyapısını kullanıyorlar çünkü.
bilmiyorum ama her yerde hızlı değil sanırım internet olarak
Ya aslında benim oturduğum yerde yine iyi. Çok kopmalar yaşamadım ve sabit 100mbps alabiliyordum. Ancak fahiş fiyat uygulamasından dolayı bıraktım türk telekomu.

Kampanya diyor ki "1 ay bedava". O 1 ay bedavanın parasını misli misli alıyor zaten kalan 23 ayda...

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
656
3 yil kablonet 2 yil d smart 1 yil tt kullandim ve sonuc: turk telekom pismanliktir

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bu arada televizyon için kablonet kullanan varmı? Eğer varsa memnunmusunuz? Bende geçmeyi düşünüyorum

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Turk Telekom pişmanlıktır.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Demek ki Türk Telekom da Vodafone gibi kötüymüş. Bu yıl son zaten. Bitince tamamen kapatılacak ya da devam ederim, ama hiç istemiyorum. Çok pişmanım yaptırdığıma. Belki Turkcell'e geçebilirim.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Dün Türk Telekom'dan arandım. Var olan internet hattımın taahhüt bitimine 6 ay kaldığı için yeni taahhüt yaptırmak istediler. Merak ettiğim için tekliflerini dinlemek istedim. Şu anda ödemekte olduğum tarife 100mbps 300gb kotalı internet ayda 107tl. "Sizin bu kotanızı kaldıralım, limitsiz 100mbps yapalım. Ayda 190tl karşılığında" dediler. Ben zaten iptal ettirmeyi düşünüyordum, bu fiyatı duyunca kararımın ne kadar doğru olduğunu anladım. İptal ettirmek istediğimi ve yeni taahhüt almayacağımı söyledim. Bunun üzerine iptal nedenimi sordular. Fahiş fiyat politikanız ve kötü internet kaliteniz diye sebeplerimi sıraladım. Bunun üzerine "Size daha uygun bir paket önerelim. 100mbps 200gb kotalı aylık 110tl" dediler. Benim şu anda aylık ortalama internet kullanımım 1TB üstünde zaten. Bana limitsiz şart dedim. Ancak benim gibi çok uzun yıllardır (belki 10 yılın üstünde) türk telekom internet kullanıcısı olan birine bile fahiş fiyatlar sunuyorsunuz dedim. Bunun üzerine "Evet siz değerli müşterimize 100mbps limitsiz interneti 160tlye verelim o halde" dediler. Yani az önce 190tl dediği paketi çok kolay bir şekilde 160'a düşürdü. Tabiki yine kabul etmedim ve örnek sıraladım 2 tane. Aynen şu cümleleri sıraladım: "Ben şu anda superonline kullanıyorum. Bana 200mbps interneti 150tlye veriyorlar. Ben 2 kat hızlı interneti daha ucuza almak varken neden sizi tercih edeyim? Veya türknet, benim bulunduğum bölgede sizin altyapınız üstünden 100mbps limitsiz ve taahhütsüz interneti 100tlye veriyor. Ben neden aynı altyapıyı kullanan yani aynı kaliteyi ve hızı alacağım internete yarı fiyatını vermek varken neden sizi tercih edeyim?" dedim. Bunun üzerine pek bir şey söyleyemediler zaten doğal olarak. İptal kararımın kesin olduğunu, taahhüt bitiminde iptal edeceğimi beyan edip kapattım. Burada dikkatimi çeken birkaç nokta var.

1- Benim bu işlerden pek haberim olmasa ve 190tl paketi direkt kabul etsem 2 yıl taahhütle 190tl ödeteceklerdi bana. Ancak "iptal ettireceğim, benim gibi sadık müşterilerinize bile fahiş fiyat sunuyorsunuz" gibi laflar edince aynı paketi anında 160tlye düşürebiliyorlar. Demekki 160tlden bile rahat kar edebiliyorlar.

2- Türknet, türk telekom altyapısına kira verdiği halde 100tlye sunabiliyor aynı interneti. Demekki mal sahibi olan türk telekom istese 100tlnin altında da kar ile satabilecek bu hizmeti.

Tüm bunları düşündüğümüzde artık türk telekom internet kullanmak ne kadar mantıklı? Bence hiç mantıklı bir iş değil. Bu yaşadığımı da sizlerle paylaşmak istedim. İyi forumlar.

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
Dün Türk Telekom'dan arandım. Var olan internet hattımın taahhüt bitimine 6 ay kaldığı için yeni taahhüt yaptırmak istediler. Merak ettiğim için tekliflerini dinlemek istedim. Şu anda ödemekte olduğum tarife 100mbps 300gb kotalı internet ayda 107tl. "Sizin bu kotanızı kaldıralım, limitsiz 100mbps yapalım. Ayda 190tl karşılığında" dediler. Ben zaten iptal ettirmeyi düşünüyordum, bu fiyatı duyunca kararımın ne kadar doğru olduğunu anladım. İptal ettirmek istediğimi ve yeni taahhüt almayacağımı söyledim. Bunun üzerine iptal nedenimi sordular. Fahiş fiyat politikanız ve kötü internet kaliteniz diye sebeplerimi sıraladım. Bunun üzerine "Size daha uygun bir paket önerelim. 100mbps 200gb kotalı aylık 110tl" dediler. Benim şu anda aylık ortalama internet kullanımım 1TB üstünde zaten. Bana limitsiz şart dedim. Ancak benim gibi çok uzun yıllardır (belki 10 yılın üstünde) türk telekom internet kullanıcısı olan birine bile fahiş fiyatlar sunuyorsunuz dedim. Bunun üzerine "Evet siz değerli müşterimize 100mbps limitsiz interneti 160tlye verelim o halde" dediler. Yani az önce 190tl dediği paketi çok kolay bir şekilde 160'a düşürdü. Tabiki yine kabul etmedim ve örnek sıraladım 2 tane. Aynen şu cümleleri sıraladım: "Ben şu anda superonline kullanıyorum. Bana 200mbps interneti 150tlye veriyorlar. Ben 2 kat hızlı interneti daha ucuza almak varken neden sizi tercih edeyim? Veya türknet, benim bulunduğum bölgede sizin altyapınız üstünden 100mbps limitsiz ve taahhütsüz interneti 100tlye veriyor. Ben neden aynı altyapıyı kullanan yani aynı kaliteyi ve hızı alacağım internete yarı fiyatını vermek varken sizi tercih edeyim?" dedim. Bunun üzerine pek bir şey söyleyemediler zaten doğal olarak. İptal kararımın kesin olduğunu, taahhüt bitiminde iptal edeceğimi beyan edip kapattım. Burada dikkatimi çeken birkaç nokta var.

1- Benim bu işlerden pek haberim olmasa ve 190tl paketi direkt kabul etsem 2 yıl taahhütle 190tl ödeteceklerdi bana. Ancak "iptal ettireceğim, benim gibi sadık müşterilerinize bile fahiş fiyat sunuyorsunuz" gibi laflar edince aynı paketi anında 160tlye düşürebiliyorlar. Demekki 160tlden bile rahat kar edebiliyorlar.

2- Türknet, türk telekom altyapısına kira verdiği halde 100tlye sunabiliyor aynı interneti. Demekki mal sahibi olan türk telekom istese 100tlnin altında da kar ile satabilecek bu hizmeti.

Tüm bunları düşündüğümüzde artık türk telekom internet kullanmak ne kadar mantıklı? Bence hiç mantıklı bir iş değil. Bu yaşadığımı da sizlerle paylaşmak istedim. İyi forumlar.
Bence de turk Telekom ev interneti mantıklı değil hocam. En az 2-3 tane daha iyi firma vardır ev interneti konusunda. Ama mobil hat konusunda bir şey diyemem. En azından bimcell den iyidir ?

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Bence de turk Telekom ev interneti mantıklı değil hocam. En az 2-3 tane daha iyi firma vardır ev interneti konusunda. Ama mobil hat konusunda bir şey diyemem. En azından bimcell den iyidir ?
Bimcell de zaten bildiğim kadarıyla türk telekom altyapısını kullanmakta. O yüzden kaliteleri benzerdir :) Ben mobil tarafta yıllardır turkcell kullanıyorum memnuniyetle.

Mr. Alova

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gerçekten. 16 mbps download, 4 mbps upload (ki buna ek hızlandırıldı dediler.) internetimden 4 mbps d, 0,3 up alıyorum

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Son mesajlar