Türk Telekom alt yapısı ile alakalı

Bu konuyu okuyanlar

Ben efe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar 1.5 yıl önce bir internet başvurusu yapmıştık müstakil evde oturuyoruz ana caddeye hat cekildi fakat bize verebilecekler max internet 12 mps imiş internetten pek anlayan birisi olmadığım için türk telekom çalışanı bu interneti kullanamazsınız donar boşa fatura ödersiniz dedi evde 6 kişiyiz hepimiz bağlanacağız bize taşınabilir wifi almamızı önerdiler fakat onlarda sınırsız yok yani kısacası 12mps internet ile ben evimde netflixden donmadan film izleyebilir miyim veya herkes bağlı olduğu zaman bizi çok etkiler mi bi akıl verin allah aşkına 1.5 yıldır kafayı yiyeceğiz ailecek bu konuda

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
12 mbps 6 kişi için çok az. Zaten kişi başına herkes eşit miktarda internet kullanırsa kişi başına 2 mbps düşüyor. Ve bu hız çok çok çok ama çok yavaş. İnternet bence en az 50mbps olmalı. Superbox alabilirsiniz aylık 150 - 160 TL. Hızıda 100mbps. Siz türk telekomu dinlemeyin onların hepsi dolandırıcı bizde konuşmuştuk çok boş konuşuyorlar. Siz Turkcell superbox alın. Prize takınca direkt çalışıyor.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Merhabalar 1.5 yıl önce bir internet başvurusu yapmıştık müstakil evde oturuyoruz ana caddeye hat cekildi fakat bize verebilecekler max internet 12 mps imiş internetten pek anlayan birisi olmadığım için türk telekom çalışanı bu interneti kullanamazsınız donar boşa fatura ödersiniz dedi evde 6 kişiyiz hepimiz bağlanacağız bize taşınabilir wifi almamızı önerdiler fakat onlarda sınırsız yok yani kısacası 12mps internet ile ben evimde netflixden donmadan film izleyebilir miyim veya herkes bağlı olduğu zaman bizi çok etkiler mi bi akıl verin allah aşkına 1.5 yıldır kafayı yiyeceğiz ailecek bu konuda
35mbps kullanıyorum herkes internete girince(4 kişi) sıkıntı çıkabilir o internetle 6 kişi girmeye çalışırsanız netflixi açabilirseniz dua edin :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

12 mbps 6 kişi için çok az. Zaten kişi başına herkes eşit miktarda internet kullanırsa kişi başına 2 mbps düşüyor. Ve bu hız çok çok çok ama çok yavaş. İnternet bence en az 50mbps olmalı. Superbox alabilirsiniz aylık 150 - 160 TL. Hızıda 100mbps. Siz türk telekomu dinlemeyin onların hepsi dolandırıcı bizde konuşmuştuk çok boş konuşuyorlar. Siz Turkcell superbox alın. Prize takınca direkt çalışıyor.
evet ama superbox sınırsız değil kotalı bu sizi yorabilir.

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
35mbps kullanıyorum herkes internete girince(4 kişi) sıkıntı çıkabilir o internetle 6 kişi girmeye çalışırsanız netflixi açabilirseniz dua edin :D

evet ama superbox sınırsız değil kotalı bu sizi yorabilir.
Nasıl ya o kotasiz değilmiydi?

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
turknet kablonet millenicom dan altyapı testi yapın belki bir şirketin sizin orada kendi fiber altyapısı vardır varsa o şirketten alın

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
500gb kotalı olanı var o 300tl. 500gb lik alabilirsiniz 6 kişi için çok yeterli.

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
Nasıl ya o kotasiz değilmiydi?
1613559247235.png

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
turknet kablonet millenicom dan altyapı testi yapın belki bir şirketin sizin orada kendi fiber altyapısı vardır varsa o şirketten alın
Evet ben şuan 35 mbps türknet kullanıyorum en çok verebilen türknet. Türk telekomda yaptığım zaman 16 mbps gözüküyor.

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
Biz mesela netmaster Uydunet kullanıyoruz 25mbps. Limitsiz ve sadece 69tl. 4 kişiyiz bu arada yetiyor.

Ben efe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok iyi diyorsunuz ama onada başvurduk bize daha önce hiç bulunmadığımız bi adresi verip cihazınızı oraya bırakacağız gidip alabilirsiniz dedi evimizden oldukca uzakta bir yerdi bizde kabul etmedik çünkü eve getirdiğimiz zaman cekmesze yine boşuna fatura ödeyecektik bu arada cevredeki her evin interteti var bu sorun bizde bir tek

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Çok iyi diyorsunuz ama onada başvurduk bize daha önce hiç bulunmadığımız bi adresi verip cihazınızı oraya bırakacağız gidip alabilirsiniz dedi evimizden oldukca uzakta bir yerdi bizde kabul etmedik çünkü eve getirdiğimiz zaman cekmesze yine boşuna fatura ödeyecektik bu arada cevredeki her evin interteti var bu sorun bizde bir tek
Onların interneti ne kadar hızlı? belki sizinkiler kadar yavaş onlarin ki de.

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
Kusura bakma ama tek çözüm taşının bence :)

Yani böyle bir evde ilk defa goruyom bu nasıl ev internet sıkıntısı var.

kirmiziamayesil

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Eğer memnun kalmazsanız birkaç ay içinde para olmadan iptal etme gibi bir kampanyası yok muydu? Ayrıca başlıktaki "yardım" kelimesini kaldırırsanız daha iyi olur, kurallarda başlığa "yardım" gibi şeyler yazmak yasak. Konu kilitlenebilir.

Ben efe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Yani böyle bir evde ilk defa goruyom bu nasıl ev internet sıkıntısı var.
Şehir merkezine yürüme 15 dakikalık mesafe yeni ev olduğu için telefon hattı veya evde telefon yeri yok cadde üzerine yeni alt yapı cekildi fiber altyapıymış birde bize düşen yine 12mps

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Şehir merkezine yürüme 15 dakikalık mesafe yeni ev olduğu için telefon hattı veya evde telefon yeri yok cadde üzerine yeni alt yapı cekildi fiber altyapıymış birde bize düşen yine 12mps
Fiber altyapı geldiyse fiber talep edebilirsiniz diye biliyorum.

Son mesajlar