Türknet Türk telekom ile yeni bir anlaşmaya gitti! Türknet, Türktelekom alt yapısı üzerinden Fiber internet hizmeti verecek!

Bu konuyu okuyanlar

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Türk telekom ve türknetin yapmış olduğu anlaşma ile türknet müşterileri ve yeni geçiş yapacak müşteriler Türk telekom alt yapısı üzerinden Fiber internet hizmetinden faydalanabilecek.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam Millenicom'a 10TL zam gelmiş sizin sayenizde gördüm. (Benim paketime 10TL en azından)

35Mbit 89TL olmuş. Türk.Net 100Mbit 85TL veiyor. Sonunda daha yüksek seviye internet! :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam şu an Türk.Net'in sık sorulanlar sayfasında yazan "Türk.Net, Türk Telekom'un Altyapısını mı Kullanıyor?" sorusunun cevabı.

Türkiye’de tüm internet servis sağlayıcıları kendi fiber optik şebekeleri dışında ortak altyapı kullanır. Evlerden santrallere kadar ulaşan bakır kablo tesisatın işletmesinden ve bakımından Türk Telekom sorumludur. Bu altyapı 1940’lardan beri milletçe parasını ödediğimiz, değeri 200 Milyar TL’nin üzerinde olan, milli altyapımızdır. Türk Telekom, 2004 yılında özelleştirildiğinde bu altyapıyı işletme ve geliştirme sorumluluğunu almıştır ve bu hizmetleri için alternatif operatörlerden belirli bir ücret alır. Santralden sonrasında alternatif operatörler ya trafiği kendi şebekelerine taşır ya da yine Türk Telekom’un ya da başka operatörlerin altyapılarını kiralarlar. Biz TurkNet olarak santrallerde kendi cihazlarımızı kuruyoruz ve bundan sonra trafiğimizi kendi şebekemize alıyoruz. Türkiye’de 26 ilde ve 200’den fazla santralde bu şekilde hizmet veriyoruz. Bazı bölgelerde ve şehirlerde santral sonrasında Türk Telekom’un şebekesini ve yurtdışı çıkışlarını kiralıyoruz. Ancak birçok şehirde yurtdışı çıkışlarına direkt olarak kendi yedekli bağlantılarımız üzerinden sağlıyoruz. Hatta Google, Facebook gibi internet devlerinin veri merkezlerine direkt doğrudan yurtdışı çıkış bağlantımız var.

Tam olarak kullandıklarını söylememişler galiba tam anlamadım.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968

Ekli dosyalar

• IMG_20200912_113608.jpg
    IMG_20200912_113608.jpg
    84.5 KB · Görüntüleme: 230

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Daha öncesinde ücretsiz modem vermiyorlardı diye biliyorum. Modem vermeyede başladılarsa çok iyi.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Daha öncesinde ücretsiz modem vermiyorlardı diye biliyorum. Modem vermeyede başladılarsa çok iyi.
Evet modem vermeye de başladılar hizmet sonunda teslim edebilirsin etmezsen 205Tl mi ne öyle bir ücreti varmış.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Evet modem vermeye de başladılar hizmet sonunda teslim edebilirsin etmezsen 205Tl mi ne öyle bir ücreti varmış.
Ben bir denemek için başvuru sayfasını görüntüledim hocam ama ücretsiz modem seçeneği vs demedi? Acaba fiber müşterilerine özel mi?

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Nasıl yani, şu anda TT altyapılı mı Turknet?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ben bir denemek için başvuru sayfasını görüntüledim hocam ama ücretsiz modem seçeneği vs demedi? Acaba fiber müşterilerine özel mi?
Bildiğim kadarıyla fiber müşterilerine ama emin değilim bir araştırayım bulursam yazarım. Çünkü ben 2 ay önce başvururken 300 lira modem ücreti istemişlerdi kabul etmedim kendi modemimi kullanıyorum.

Nasıl yani, şu anda TT altyapılı mı Turknet?
Evet. SAYE alt yapısı altında artık fiber hizmeti de vermeye başladı.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Aklıma @Görkem Say'ın interneti geldi:D Maşallah dedirtebilecek bir internet.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Fiber kullanıcılarına modem Türk telekom tarafından veriliyormuş. Hizmet sonunda 1 ay içinde teslim edilmezse 250TL modem ücreti varmış. @The Commander

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Altyapımda en fazla 12 mbps internet alabiliyorum. Tek rakibim...

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Fiber kullanıcılarına modem Türk telekom tarafından veriliyormuş. Hizmet sonunda 1 ay içinde teslim edilmezse 250TL modem ücreti varmış. @The Commander
Eyvallah hocam bilgi için. Ben de Türknet kullanıyorum, kendim modem almıştım ondan merak ettim.
Fiber altyapısı olanlar için güzel haber oldu.

Reaksiyon puanı
3,027
Ben Türknet'e geçecektim fakat daha önce 35Mbps hız alırsınız yazarken şuan 16 yazıyor sebebi nedir?

Reaksiyon puanı
3,027
Altyapında teknik bir soru olabilir mi ttden falan sorgulamayı denermisin birde?
Hipernet desteklediği yazıyor. Ben zaten şuan Türk Telekom'da 35Mbps alıyorum. Türknet daha önce 35Mbps gösteriyordu ama bu hafta tekrar baktığımda 16Mbps destekliyor yazıyor.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Yaani ana hattan fiber hat mı döşeyecek?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Yaani ana hattan fiber hat mı döşeyecek?
Türk telekomun fiber desteklediği yerlerde fiber getirdiği yerlerde türknet müşterileri de faydalanabilecek.

Hipernet desteklediği yazıyor. Ben zaten şuan Türk Telekom'da 35Mbps alıyorum. Türknet daha önce 35Mbps gösteriyordu ama bu hafta tekrar baktığımda 16Mbps destekliyor yazıyor.
Allah Allah, isterseniz bir türknet müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın ilk defa böyle birşey duydum.

Reaksiyon puanı
3,027
Türk telekomun fiber desteklediği yerlerde fiber getirdiği yerlerde türknet müşterileri de faydalanabilecek.

Allah Allah, isterseniz bir türknet müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın ilk defa böyle birşey duydum.
Aynen arayıp soracağım aklıma başka çözüm gelmedi. Teşekürler.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357

Zaten hizmet veriyordu diye hatırlıyordum.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Arkadaşlar emin olamayıp üstte sormuşlar ben cevap vereyim. TT altyapısını destekliyorlar, şöyle anladım.
İki gün önce bu konuyu gördüm ve başvurdum. :) 100Mpbs internet için gerekli belgeleri dün kargo ile gönderdik. Eğer desteklemeseydi hesabımız açılmazdı değil mi? Onaylanmasını ve bize teknik kişinin gönderilmesini bekliyoruz. Ayrıca paketleri çok ucuz şu an diğerlerine göre, öneririm.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Zaten hizmet veriyordu diye hatırlıyordum.
Kendi alt yapısı yapa alt yapısında ve vae olarak iki alt yapı da hizmet veriyorlardı. Fiber hizmeti ile saye alt yapısı adı altında Türk telekoma ait olan bir yapıda da hizmet vermeye başladılar.

Arkadaşlar emin olamayıp üstte sormuşlar ben cevap vereyim. TT altyapısını destekliyorlar, şöyle anladım.
İki gün önce bu konuyu gördüm ve başvurdum. :) 100Mpbs internet için gerekli belgeleri dün kargo ile gönderdik. Eğer desteklemeseydi hesabımız açılmazdı değil mi? Onaylanmasını ve bize teknik kişinin gönderilmesini bekliyoruz. Ayrıca paketleri çok ucuz şu an diğerlerine göre, öneririm.
Size Alabileceğiniz hızda paket önerisi yapıyorlar ve ona göre geçiş yapıyorsunuz altyapınız desteklemese size o paketi önerip hizmet açmazlar diye biliyorum.