Türk Telekom ADSL2+

Bu konuyu okuyanlar

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Arkadaşlar merhaba,
Türk telekom dan internet tarifesi kullanmaktayım.Modem arayüzüne girdiğimde modemimin ADSL2+ modunda çalıştığını gördüm. Müşteri hizmetlerini aradağımda VDSL e geçiş 2 ila 14 gün arasında sürdüğünü , şuan ki süreç dolayısıyla bu sürenin artabileceği söylendi.Sizin daha önce ADSL den VDSL geçiş deneyiminiz oldu mu ? Kaç gün sürdü?
Ayrıca Modem arayüzünde ulaşabileceğim maksimum hız 25 mbps görünüyor.Bunun sebebi sanıyorum modemin ADSL modunda çalışıyor olması.VDSL geçiş durumunda alabileceğim hızı nereden öğrenebilirim? İnternet altyapı sorgulama sitelerinde lokasyona ait bilgi bulunamadı diyor çünkü.Eğer isterseniz Modem değerlerimi paylaşabilirim (SNR Margin vb. gibi)

enesdegirmenci

Asistan
Reaksiyon puanı
252
Merhaba
Geçiş süreci genel olarak tam da belirttiğiniz sürelerde gerçekleşiyor. Zamanında bu işlemi 2 gün içerisinde gerçekleştirmişlerdi. Yeni modem alman gerekebilir. Modem modelin nedir?

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Merhaba
Geçiş süreci genel olarak tam da belirttiğiniz sürelerde gerçekleşiyor. Zamanında bu işlemi 2 gün içerisinde gerçekleştirmişlerdi. Yeni modem alman gerekebilir. Modem modelin nedir?
Modem Türk telekom vermiş olduğu " ZyXEL VMG3312-B10B"

enesdegirmenci

Asistan
Reaksiyon puanı
252
Modeminiz VDSL bağlantı destekliyor. İnternet taşıması gerçekleştikten sonra hızda eğer bir yükselme olmaz ise modeminizi yeniden kurun.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Modeminiz VDSL bağlantı destekliyor. İnternet taşıması gerçekleştikten sonra hızda eğer bir yükselme olmaz ise modeminizi yeniden kurun.
peki VDSL geçmeden önce , eğer geçersem ne kadar hız alırımın bir farazi cevabı olabilir mi hat değerlerine bakarak ?Şöyle söyliyim müstakil bir bahçe içinde 2 bitiş nizam bina var . Diğer banadaki internet kullanıcıları 50 mbps internete sahip bizim evimizde sanıyorum Vdsl başvurusu olmadığında 16 mbps ADSL2+ modunda kalınmış