Türk Telekom 100 Megabit ADSL verecek! Kota 2 katına çıkacak!

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Evlere kaç mb olarak ulaşabilecek acaba ?

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Hiç inandırıcı değil. Ben bizim eve bırak 100'ü 10 mb'la bile internet bağlanacağına inanmıyorum.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
ben öyle birşey açıklamadım:) .

şaka bir tarafa bahse konu hızları zaten ikinci sağlayıcılar üzerinden yıllardır veriyordu, neden doğrudan halka sunmuyor diye bende hep merak ederdim. çok iyi bir karar alınmış bugünü Türk internet dünyasında gizli milat olarak değerlendirsek sanırm pek yanılmış olmayız.

Ancak, " Xdsl (var olan bakır kablo kapasitesinin artırılması) max. 900 metre ve max. 8 mb. sağlayabiliyor." daha bu uygulamada müşterilerinin çoğuna uzak kalan santral mesafesini nasıl vdsl ile 500 metreye çekecek bilemiyorum.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Yarın oldu ama açıklamaya da bir şey kalmadı, açıklama yapılır inşAllah, bekleyip görelim.

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
telekom sdn ile işbirliğine gidip bizi kandırmaya çalışıyorlar heralde :D:mrgreen:

SanaLTutsaK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 Megabit sınırsız internetim 1 megabiti zor aşıyorken bunlar nasıl 100 megabit verecek doğrusu merak ediyorum.
Bana pek inandırıcı gelmedi.
Türkiye piyasasında ttnete adam akıllı bir rakip çıkmadığı sürece soyulmaya kazık yemeye devam edecez gibime geliyor.

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Sevgili Troy,
Kim istemez?
Ama ülkemiz şartlarında söylenenler laf salatasından öteye geçemez.
Kadıköy'de oturuyorum, bu akşam belki 10 kez modemi açıp, kapadım hani belki ip değişir artar diye, 8 Mbite dek İnternet diyenlerin hızı 1.5 Mbitten yukarı çıkamadı.
Bunu ilan edeceklere tek bir sözüm olur.
- Cildim nazik, traşa gelmez!

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
halihazırdaki hızları stabil versin ve kopmaların önüne geçsinde sonra hızlanmaya baksın TTnet denen düzenbazlar..

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Türk Telekom tüketicinin en çok şikayet ettiği şirketlerden birisi.
Üç kuruşa birilerine peşkeş çekildi. Gelenler daha ihaleyi almadan TEKEL durumlarını garantiye alacak maddeler koydurdular sözleşmeye.
Bir kere halkı aptal yerine koyacak uygulamaları bir sürü:
Hem LİMİTSİZ diyeceksiniz, tüketiciden bu anlamda fazla ücret alacaksınız. Sonra da 15 GB kullanımdan sonra hızı kağnı hızına düşüreceksiniz. Sırf bu konu bile Cem Yılmaz'ın diline düşesice bir saçmalık ama onu da reklamlarında oynatıp sağlama aldılar..
100 Megabit internet ve 15 GB adil kullanım limiti.. En iyimser ifadeyle bir gece içinde "adil kullanım limiti" sizlere ömür.. Bu denklemde "adil düzen kimdir? bulunuz..." Mübarek gecenin sabaha karşısında sinkafa çeyrek var..

Son manevraların (hız arttırımı, kıl-yün) nedeni belli. YILBAŞINDAN SONRA TTNET ADSL PAZARINDAKİ TEKEL DAVRANIŞLARINDAN BİR KISMINI GEVŞETMEK ZORUNDA KALACAK.
Yılbaşına da birşey kalmadığı için agucuk yapıyorlar akılları sıra.

Hariri ailesi de, Paul Doany'de babamın oğlu değil. Beni, bizi, hepimizi yolunacak kaz olarak görüyorlar; bu da iki kere ikinin eşittiri..
Yılbaşından sonra rekabet biraz daha kızışsın. Süperonline ve hatta Turkcell bile ucundan kenarından çalsın TTNET'in pastasını..

36 ay taksitle laptop satıp ta aboneyi bağlamak kadar kolay olmayacak bazı şeyler artık. Sıkın dişinizi, boşverin "Konya'ya deniz getireceğiz" palavralarını..

turk.u.az

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
100 megabit hızı superonline'da veriyor sadece "sitelere". Ona benzemesinde. Bizi ilgilendiren de 100 megabit değil, 20 liraya sınırsız 8 megabit. Bu bile hayal.

İşte olayın özeti bu. Hep övündüğümüz Avrupa standartlarını niye internet sektöründe de göremiyoruz? Azerbaycan'a bile adsl internet hizmeti daha birkaç yıl önce ateş pahası iken şu an orada bile Türkiye'deki fiyatlardan daha ucuza ya da aynı fiyata daha hızlı ve (kotasız) sınırsız adsl internet hizmeti veriyorlar.

Son olarak ise en yükseği daha yükseğe taşımaktansa (o da iyi bir şey ama...) en alt seviyedeki ve TTNET in parayı götürdüğü standart internet hızlarını yükseltip, kotayı kaldırsın...

teknologs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
100 megabite kadardır o ya:D
Süperonline giresuna da geliyo heralde fiberleri döşüyolar sağda solda, yoksa vardı da altyapıyı mı güçlendiriyolardı acep.

hocam giresunlusun heralde...superonline yeni geldi..ben konuştum yapanlar ile..belediyeden izni almışlar.yavaş yavaş alt yapıyı yapıyorlar..

eskibirkullanici

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
adil den sonrasını okumadım :D

Adil kullanım hakkı olduktan sonra 100Terabit olsa ne yazar.

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
bugün görücez neler açıklanacağını.

Ketumm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
benzin 1 lira olacak
Fenerbahçe Türkiye kupasını alacak
Galatasaray Kadıköyde Fenerbahçe yi yenecek

ne oluyo ya türk telekomun basına cem uzan filan mı geçti =)

gurhan36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben herzaman söylerim Türkiyenin yüzkarası Türk telekom. Allah 1 dediklerinden başkasına inanmam

prens18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
halihazırdaki hızları stabil versin ve kopmaların önüne geçsinde sonra hızlanmaya baksın TTnet denen düzenbazlar..

aynen kardeşim sana katılıyorum 1 aydır eziyet çekiyorum netten sürekli kopuyor hız yavaşlıyor modeme reset atmaktan cihaz bozulacak ondan korkuyorum :( sana katılıyorum varolan bağlantıların hızlarını stabil yapsınlar ve kopmaları düzeltsinler bana da yeter :(

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
TTnet şu an sözleşmeli kullanıcıların hızlarını da artırıp paket fiyatlarını düşürecek mi?:confused1: Eğer bunu yapmazsa hiç de adil bir kullanım grafiği çıkmaz karşımıza. TTnet her anlamda kullanıcıyı düşünmeli:yes:

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Ben 2 yıllık sözleşme imzaladım Smile ile, TTNet beni elinden kaçırdı o üzülsün. :D

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Geçen ay sınırsız 8mbit'e geçtim çünkü bana hız lazım ve öyle 15gb vs. adil kullanım limiti veya kotaya gelemem. Ve büyük ihtimal ile TTNET bugünkü açıklamasından sonra yeni yıl itibariyle sınırsız paket satışını durduracaktır. Onun için paket satışları durdurulmadan ben paketimi yükselttim ve bu pakette kalabileceğimi umuyorum. 100mbit internet hızım bile olsa bir kotaya bağlı olduktan sonra açıkçası çok cazip birşey değil. TTNET peki bu 100mbit hızı sağlayabilir mi? Bence birçok şehirde bunu mahallelere yerleştireceği paneller ile sağlayabilecektir.

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Sayın evowinds smile ile sözleşme imzalaman ttnet ile imzalamandan ne avantaj sağladı sorabilirmiyim acaba? Kullanılan sistemler ttnet sistemleri, hatlar turktelekomun un, arızasını yapan yine turktelekom personeli. Tek fark smile domainı ile çıkmanız ve farklı ip almanız. Herhangi bir arızanız olduğunda smile ile görüşüp onlarda telekoma gönderiyorlar silsile yolu ile hepsi bu :)

Evet Türk Telekom ve TTNet yenilenen sistemin getirdiği üstünlüklerden dolayı 100mbit interneti son kullanıcıya en az kayıpla verecek. Bunu nereden biliyorum diye sorarsanız İstanbul ilinin saha dolaplarına neredeyse hepsine fiber götürüldü ve bu yeni yılda geçtiğimiz yıllara göre bakır devreye çok fazla yatırım yapılmayacak. Saha dolapları ortalama 1km lik bir yarıçaptaki tüm abonelerin interneti sorunsuz bir şekilde verebilir 500metre civarına 100mbit kesinlikle verilebilir herhangi bir sıkıntı olmadan, 500-1000 metre ve üzeri mesafelerde 100 mbit ve alt hızları herhangi bir sıkıntı olmaksızın verilebilecek kapasitededir.

Bu yazdıklarım ilk 5 yıl içerisinde tüm Türkiye çapında yaygınlaşmaya başlayacak. Bu arada boş durmak yok tabi. Bu aşamalar yapılırken bu sefer apartmanlara fiber çekmeye başlayıp sistemleri apartmanlara koyarak isteyene direk apartmandaki sistemden fiber, isteyene yine dsl ile hizmet vermek var ilerleyen aşamalarda...

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen olursa mesaj göndebilir.

Saygılarımla...

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Şu ttnet ile ilgili haberlerde klişe yorumlar görmekten bıktım valla:)

TTNEt ne yapsa da umrumda değil diyen mi dersin..TTneti sevmiyorum diyen mi dersin.TTNEt in ALlah belasını versin.. diyen mi dersin ne ararsan var.

Belki bazen ben de modaya uyup benzer cümleler söylemişimdir..Ama sonuçta bir firma ve hizmet sunmaya çalışıyor.ben kaç yıllık abonesiyim ttnetin bugüne akdar hızmda düşme bağlntıda kopma yaşamadım.yani sürekli olarak yaşamadım.

Ayrıca bir arıza oldugunda ttnet hemen ekip yolluyor zaten.

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
ZorhaK evet sana katılıyorum. İstanbul genelinde normal şartlarda arızaya müdehale etme süresi 2ila 4 arasında bir sorun olmazsa gerçekleşiyor. Bildiğim için söylüyorum daha arıza kaydı bırakıldığı anda ikiye ayrılıyor şifre veya kullanıcı adındanmı v.s. arızasımı yoksa hat ile alakalı fiziki arızamı diye. Fiziki arıza olarak tespit edildiğinde emin olun yarım saat içerisinde santralden deneme yapılıarak arıza ekiplere veriliyor.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
TTnet kazığına son diyenlerdensin galiba mod um hayırlısı olsun. :)

Teşekkürler. Darısı diğerlerinin başına.

Sayın evowinds smile ile sözleşme imzalaman ttnet ile imzalamandan ne avantaj sağladı sorabilirmiyim acaba? Kullanılan sistemler ttnet sistemleri, hatlar turktelekomun un, arızasını yapan yine turktelekom personeli. Tek fark smile domainı ile çıkmanız ve farklı ip almanız. Herhangi bir arızanız olduğunda smile ile görüşüp onlarda telekoma gönderiyorlar silsile yolu ile hepsi bu :)

Saygılarımla...
Smile ADLS'in %50 indirim kampanyasından faydalandım ve 9 ay yarı fiyatına 8 Mbite kadar sınırsız pakete geçtim. 9 ay 24.5 TL ödeyeceğim sonra 49 TL.
4GB kotalı 1Mbit TTNet tarifem vardı ve 50-60 TL ödüyordum. Şimdi 6.5 Mbit hızım ve sınırsız internetim var. TTNet sözleşmem bittikten sonra bir gün bile beni arayıp halimi hatırımı sormadı. iki hafta önce Cumartesi başvuru yaptım Çarşamba gününe sistem açıldı. Şu ana kadar da bir problemim yok.
Torrent indirmeye bile başladım. Avantajım bu oldu. TTnet aynı tarife daha pahalı.

NETLİMİTSİZ* 8 Mbps'ye kadar / Limitsiz 15 TLx 5 ay 49 TL

Bir hesap yapalım :
Smile ile aynı tarife 24.5 X 9 + 49X15 = 955 TL
TTnet Tarifesi 15 X 5 + 49X19 = 1006 TL
Arada 55 TL gibi de bir fark var.

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
evowinds evet fiyat yönünden olumsuz düşündüğün için sevmiyorsan sana hak veriyorum. Bunu daha öncede açıklamıştım forumda ttnetin fiyatlarını belirleyen kendisi değil btk dır. Diğer firmalar ezilmesin rekabette kalabilsin diye ttnet hariç firmalar en az şu fiyat üzerinden satış yapabilirler diye geçen benzer bir madde var.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
evowinds evet fiyat yönünden olumsuz düşündüğün için sevmiyorsan sana hak veriyorum. Bunu daha öncede açıklamıştım forumda ttnetin fiyatlarını belirleyen kendisi değil btk dır. Diğer firmalar ezilmesin rekabette kalabilsin diye ttnet hariç firmalar en az şu fiyat üzerinden satış yapabilirler diye geçen benzer bir madde var.

Promet TTNet bayisi gibi çalışıyorsun bakıyorum. Diğer arkadaşlar da fikirlerini dile getirdiler sonuçta. Hangi firma olursa olsun temennimiz daha hızlı ve her yönden kullanıcıyı mağdur etmeden hizmet verebilmesi. Çünkü internet ülkemizde çok pahalı yine birinciyiz bu sahada. Övünülecek birşey değil bu.

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
banada inandırıcı gelmedi ama bekliyoruz
100 mb de verirler ama sadece en zenginlerin oturdugu sosyete mekankara olur bize ugramaz
benim kota sorunumu halletsinler oda yeter

Toughwolf

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arada ne fark var merak ettim. :)

Turk telekom bir altyapı şirketidir. İletişim altyapısı sağlar. TTNET ise internet paketlerinin satışını yapan bir şirkettir. TTNET, Avea gibi Türk Telekomun sahip olduğu bir şirkettir.
Smile, Doping vs., ttnet eş değeri şirketlerdir. Türk telekomdan hat kiralar, paket satışı yaparlar.
Turk telekom gibi örnek verilebilecek altyapı şirketleri Borusan Telekom (Vodafone satın aldı) ve Superonline(Turkcell)dır.
100 Mbit hızı Türktelekom 150 den biraz altında satacak ise, bunun üzerine TTNETin karıda eklenecektir. Fiyat yine 150 civarı olacaktır.

apieiron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bayi değilim merak etmeyin arkadaşlar...

Bırak kardeşim yeme bizi bayi değilsindir zaten olsan olsan bu bilgilerle telekom arıza ekibi çalışanı olursun hatta boş zamanlarında harita da çiziyorsundur,şebeke yerlerini ...

Son mesajlar