Türk Hackerlarının Çin İstilası

yengec

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ayyıldız Tim, Çin'in vahşetine tepki için binlerce siteyi çökertti.

Dünyanın ilk siber savunma ordusu olarak bilenen ve bu zamana kadar çökerttiği sitelerle adından sıkça söz ettiren Ayyıldız Tim Türk internet korsanları, Çin'de Uygur Türkleri'ne uygulanan vahşete tepki göstermek amacıyla Çin'den yayın yapan binlerce siteyi çökertti. Çin'in bazı kamu kurum ve kuruluşlarının internet sitelerini de çökerten Ayyıldız Tim üyeleri, çökerttikleri internet sitesine "Uygur Türkleri yalnız değil" ve "Bu vahşete bir son verin" şeklinde sloganlar yazdılar. Ayyıldız Tim üyeleri, Uygur Türkleri'nin vahşice katledilmesine göz yummayacaklarına ve Çin'in askeri ve bankaların internet sitelerini çökerterek milyon dolarlarca zarar açacaklarını söylediler. Şu ana kadar 2 bini aşkın sitenin çökertildiğini belirten Ayyıldız Tim üyeleri, Çin'den yayın yaptığı tespit edilen bütün sitelerin çökertileceğini duyurdular.:yes::yes:

Kaynak

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Çin mallarını da almamak lazım :yes:

ds mosx

Profesör
Reaksiyon puanı
14
ben bu ayyıldız time hiç güvenmiyorum.bi ara kapandılar sonra yeniden acıldılar,maddi sıkıntılar yüzünden ama o zamanlar adminlerinin durumu açıklamak için yazdıgı yazı bile çok saçmaydı.

MuratSelim

Doçent
Reaksiyon puanı
15
ben bu ayyıldız time hiç güvenmiyorum.bi ara kapandılar sonra yeniden acıldılar,maddi sıkıntılar yüzünden ama o zamanlar adminlerinin durumu açıklamak için yazdıgı yazı bile çok saçmaydı.
cyber-warrior.org bence içlerinde en iyisi.

kortoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
eğer olursa isterlerse bizde destek verebiliriz bende bu gruba katılmak istiyorum helal size

Ugur.pc

Profesör
Reaksiyon puanı
5
İyi yapmış gençlerimiz devam yola ...

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Çin malını almayalım arkadaşlar. Bu sadece bu olaylartdan dolayı değil. Çin malları ile yapacağınız hiç bir iş kaliteli olmayacaktır, sağlığınız tehlikeye girecek ve paranız Çin'e küçük! parçalar halinde transfer edilecek. Ucuz diye yola çıkıp en pahalı ürünleri bile zaman içinde geride bırakıyoruz..
Çin'e zaten bir şey satamayacağız. Mesut Yılmaz'ın attığı imza ile zaten Doğu Türkistan hareketini terörist diye tanımışız, üstüne Varyak adlı uçak gemisini turist gelecek diye boğazdan motorsuz dümensiz geçirmişiz ve turist geleceğine pinti Çinli satıcıları ithal etmişiz. Kendimize gelelim...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Uygur Türkleri benim Atalarım Ettiğin Kelama Dikkat Et garfi

Bilmediğin bir Şey içinde Uzaktan yorum yapma

RTC50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence çin'in pkk'sı bunlar.500 yıldır ekmek yedikleri yerden toprak istiyorlar.bizde nasıl apo dallamasına sahip çıkan hollanda belçika gibi ülkelere kin duyuyorsak şimdi aynısını çin bize duyacak.

Her kez yemek yediği tasa saygı duyacak
bilmediğin konuda yorum yapma git araştir ondan sonra konuş.

yuhatu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
garfi´isimli üyeden Alıntı
Bence Çin'in Pkk'sı Bunlar.500 Yıldır ekmek yedikleri yerden toprak istiyorlar.bizde nasıl apo dallamasına sahip çıkan hollanda belçika gibi ülkelere kin duyuyorsak şimdi aynısını çin bize duyacak.

her kez yemek yediği tasa saygı duyacak

bence tam bi faşist düşünce bu !!

bence zırcahil bir arkadaş ile karşı karşıyayız. Önce oku sonra konuş, okumadan yazarsan böyle rezil bir duruma düşersin :w00t::)

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yaw askeri alanlarına bi saldırada bulunun bankaları bi halledin bi zarara sokun ondan sonra tehdit edin şuan pek bişiye benzemedi

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bir kaç bankanın hesablarıı bi kurutun ondan sonra bakalım durduruyorlarmı yoksa durdurmuyorlarmı

stttntnzn

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence Çin'in Pkk'sı Bunlar.500 Yıldır ekmek yedikleri yerden toprak istiyorlar.bizde nasıl apo dallamasına sahip çıkan hollanda belçika gibi ülkelere kin duyuyorsak şimdi aynısını çin bize duyacak.

+1

aynen bizim kürt-türk meselesi.
sen kalk ortaasyadan mezopotamyaya gel sonra bura benim de :D fark nerde? (kürt yada pkk sempatizanı deilim, objektif düşününce böle bi sonuç çıkıyo)
ama bi fark var ; biz aynı islam bayrağının altındayız. çin-uygurda hiçbir alaka yok

zaten boşa tartışıyos çine ne biz ne ordu ne abd ne de bm hiçbirşey yapamaz yaptıramaz kimse de ambargo koyamaz :) doğanın kanunu işte güçlü olan istediğini yapar

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1

+1

aynen bizim kürt-türk meselesi.
sen kalk ortaasyadan mezopotamyaya gel sonra bura benim de :D fark nerde? (kürt yada pkk sempatizanı deilim, objektif düşününce böle bi sonuç çıkıyo)
ama bi fark var ; biz aynı islam bayrağının altındayız. çin-uygurda hiçbir alaka yok

zaten boşa tartışıyos çine ne biz ne ordu ne abd ne de bm hiçbirşey yapamaz yaptıramaz kimse de ambargo koyamaz :) doğanın kanunu işte güçlü olan istediğini yapar
Siz ikiniz de tarih bilmiyorsunuz.Binlerce yıldır Uygur Türkleri orada yaşıyorlar.Bir zamanlar bizlerin ataları oralardan çıkıp Anadolu'ya geldiler,Uygur Türkleri geride kaldı.Tarihin birçok döneminde devletleri vardı.Hatta Osmanlı padişahları dönem dönem onlara yardım gönderdi.Ama maalesef günümüzde ekonomik güç olmaktan çıktık,şu an sadece protesto edebiliyoruz.Eğer bize yardım edemiyorsanız,birliğimizi bozmayın ve çenenizi kapatın.

MuratSelim

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Ordan ekmekmi yiyolar katiammı görüyoruz Uygur topraklarında çin nüfusu arttırarak tamamen çine bağlayacaklar. Ayrıca pkk ile ne alakası var Kürtlerde Türk kökenli ve özerk değiller. Hem Türk hümeti ayrımcılık yapmıyor eşit davranıyor hatta bazı durumlarda daha iyi davranıyor.

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Olaya teknolojik açıdan bakıpta, Çin'e boykot koyarsak en çok etkilenen casper olur herhalde.

QaFeİN

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Garfi Sen Türklerin Orta Asyadan Geldiğini Bilmiyorsun Galiba Sen Nasıl Türksün

tanık

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Uygurlar (Uygurca: ئۇيغۇر Uyghur), çoğunluğu Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan Türk halkıdır. Dilleri Türk dillerinden Uygurca'dır.
Uygurlar, geçmişde Çin ile dostça ilişkiler kurmuş, ticareti geliştirmiştir. Böylece, köyler ve kasabalar gelişerek kalabalık şehirler haline gelmiştir ve bu nedenle ilk yerleşik hayata geçen Türk devleti, Uygur Devleti olmuştur. Bunun sonucunda tarım ve mimari gelişmiştir. Tahta harflerle matbaacılık yapan Uygurlar, kağıdı da kullanmışlardır. Bu sayede yeni bir alfabe oluşturmuşlardır. Bu alfabe 14 ila 18 harften oluşur. Uygurlar, kendi dinleri dışında diğer dinlere de hoşgörülü davranmıştır.
Uygur halkı iki defa, 1933 ve 1944 yıllında, kendi otonom cumhuriyetini kurmuşdur. Çin Halk Cumhuriyeti 1949 da Doğu Türkistanı işgal ederek, Uygurların 1944 den beri var olan 2. Doğu Türkistan Cumhuriyetini yok etmiştir. Uygur halkı, Çin içerisinde kendi geleneklerini ve kültürlerini sürdüremediklerinden yakınmaktadır. Uygurlar, her ne kadar sözde özerk bir cumhuriyete sahip olsalar da, Çin egemenliğine girdiklerinden beri bağımsızlıkları için mücadele etmektedirler. Uygurlar, Mani dininin terimlerini Türkçe'ye çevirerek ulusal kimliklerini koruma uğraşısı içinde olduklarını göstermişlerdir.
11 Eylül 2001 olaylarından sonra Çin hükümeti her türlü Uygur direnişini islamist terör diye adlandırıp, yasa dışı göstermek için çaba sarf etmektedir. Bazı insan hakları örgütlerine göre, Doğu Türkistanda 1990 den bu yana 700 Uygur Türkü idam edilmistir. [4]

uygur türklerini terörle bir tutan arkadaşlar bi okusun bakalım
daha da saçmalama zahmetinde bulunacaklarmı acaba..

alp061

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
-Yok bizdeki kürtlerle aynı
-Yok bunlar terorist
- Yok almanya yok Hollanda
..................
1. Biz Türküz ve Uygurlarda Türk
2. Biz Müslümanız ******** Uygurlar da Müslüman
3. Biz Türkçe Konuşuyoruz Uygurlarda Türkçe Konuşuyor (Lehçe farkı var sadece)

Sonuç:
1-Hangi Alman, Hollandalı Kürt?
2-Hangi Alman, Hollandalı Kürtler gibi müslüman?
3-Hangi Alman, hollandalı Kürtçe konuşuyor?
(Alman Hollanda Örnektir)

Bu ülkede kimin ibadetine yasak getirilmiş(Müslüman hariç)?
Çin camileri Kapatmiş cumayı yasaklamış (inönü dönemi gibi, biz onuda lanetliyoruz).
Kaç Yahudi Sinagoga
Kaç Ermeni Kilisesine
Kaç Suryani Kilisesine
Kaç Alevi Cemevine
...
Gidemiyor Bugün Bu ülkede?
Ben gidemiyorum biri beni durduruyor diyebilen varmı?

Uzatmayayım...........Sinirlendim...

Sorun Uygurlar filan değil..
Sorun Çin ekonomisinin Kaynağı madenler
Ülkedeki ana 38 madenin En Önemli ilk beşi Uygur bölgesinde
Ve Doğu Türkistanı daha 60 yıl olmadı Çin istila edip topraklarına katalı.
60 yıl önce Özgür UYGUR devleti vardı. Bugün nerde?
Bu arada Kürt kardeşlerim yanlış anlamasınlar ama Bana bir tane bağımsız Kürt devleti Gösterebilirlermi 60 değil 600 yılda geriye gidebilirler..

Biz çinin uygurlara yaptığı gibi Kürtleri istila edip bağısızlığımız altına almadık onlarla bu topraklar için kurtuluş savaşı verdik.
Ben sütçü imamı bababdan çok seviyorum oda kürt değilmiydi.

*******hangi benzerlikten bahsediyor bi açıklasınlarda bende anlayayım

Bu arda uygur filanda değilim :)cool:61)

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
-Yok bizdeki kürtlerle aynı
-Yok bunlar terorist
- Yok almanya yok Hollanda
..................
1. Biz Türküz ve Uygurlarda Türk
2. Biz Müslümanız ******** Uygurlar da Müslüman
3. Biz Türkçe Konuşuyoruz Uygurlarda Türkçe Konuşuyor (Lehçe farkı var sadece)

Sonuç:
1-Hangi Alman, Hollandalı Kürt?
2-Hangi Alman, Hollandalı Kürtler gibi müslüman?
3-Hangi Alman, hollandalı Kürtçe konuşuyor?
(Alman Hollanda Örnektir)

Bu ülkede kimin ibadetine yasak getirilmiş(Müslüman hariç)?
Çin camileri Kapatmiş cumayı yasaklamış (inönü dönemi gibi, biz onuda lanetliyoruz).
Kaç Yahudi Sinagoga
Kaç Ermeni Kilisesine
Kaç Suryani Kilisesine
Kaç Alevi Cemevine
...
Gidemiyor Bugün Bu ülkede?
Ben gidemiyorum biri beni durduruyor diyebilen varmı?

Uzatmayayım...........Sinirlendim...

Sorun Uygurlar filan değil..
Sorun Çin ekonomisinin Kaynağı madenler
Ülkedeki ana 38 madenin En Önemli ilk beşi Uygur bölgesinde
Ve Doğu Türkistanı daha 60 yıl olmadı Çin istila edip topraklarına katalı.
60 yıl önce Özgür UYGUR devleti vardı. Bugün nerde?
Bu arada Kürt kardeşlerim yanlış anlamasınlar ama Bana bir tane bağımsız Kürt devleti Gösterebilirlermi 60 değil 600 yılda geriye gidebilirler..

Biz çinin uygurlara yaptığı gibi Kürtleri istila edip bağısızlığımız altına almadık onlarla bu topraklar için kurtuluş savaşı verdik.
Ben sütçü imamı bababdan çok seviyorum oda kürt değilmiydi.

*******hangi benzerlikten bahsediyor bi açıklasınlarda bende anlayayım

Bu arda uygur filanda değilim :)cool:61)

Helal kardeşim çok güzel yazmışın :)yes:16)

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
En büyük tepkiyi bunlar vermişler. iyi olmuş.

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
Uygur Türklerine çinin pkk sı diyenlerin zakasından ciddi ciddi şüphe ediyoru..
açın biraz kitap okuyun , tarih okuyun..
çin orda var olan Türk devletini işgal etti , sözde özerk bölge dedi ama en faşist baskıları uyguladılar..

onu geçtim
filistinde olanlarda elin arapları için insanlığımızı gösterdik..
yardımlar ettik protestolar düzenledik.. van münits dedik..
Ama bizim özümüz olan Uygur Türklerine karşı resmi bir tavır yok.. halkın protestoları var sadece..
meclis acilen bölgeye bir heyet yolamalı..
akpli mhpli chp li farketmez
yüreği olan vekillerin oraya acilen gitmesi lazım..