TTNET'den Mennun Olanlar

Finch

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Herkes TTNET'ten şikayetçi kendilerine göre haklı sebepleri vardır bunu anlayışla karşılıyorum.
TTNET ile hiç bir bağım olmamasına rağmen gayet mennunum kendilerinden. Herkes diyor ki sözleşme bitsin TTNET'den kurtulacağım benim öyle bir düşüncem yok. Tek dezavantajı fiyatların pahalı olması.
Kullandığım tarife 8 mbps'e kadar. Eğer en seedli torrenti seçersem yada hız sınırlaması olmayan bir upload sitesinden oyun program müzik vs indirirsem tam hızla indiriyor. Zaten o indirmelerdeki yavaşlıkda sağlayıcının değil oyunu indirdiğimiz kaynakların sorunu. Bağlantı sorunum da yok hiç kopma olmuyor. Neyse çok olumlu konuştum Allah nazardan saklasın. Olmayanlara da nasip etsin.

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
İnsanların TTNET den çok büyük beklentileri var önemli olan bu şikayetleri lehine çevirmek,yoksa kaybı çok büyük olur.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Aynen katılıyorum bunca zaman hiç memnun olmayanlar vs işte netlimitsiz paketine geçip 8 değilde 3 gelince dırdır edenler ki sözleşmede 8 megabite kadar diyor. Bende gayet memnunum. Böyle bir konu açtığın için teşekkürler. Sevmeyenler gelipte bu konuyu kirletmesinler...

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Aynen katılıyorum bunca zaman hiç memnun olmayanlar vs işte netlimitsiz paketine geçip 8 değilde 3 gelince dırdır edenler ki sözleşmede 8 megabite kadar diyor. Bende gayet memnunum. Böyle bir konu açtığın için teşekkürler. Sevmeyenler gelipte bu konuyu kirletmesinler...

Aynı apartmanda aynı katta yan yana iki daireyiz.Yandaki arkadaşlar bizden 2 ay önce internet bağlattılar.Onların ki gayet iyi 8 mb ile bağlanıyorlar..Bizde ise bırak 8 i yarısını zor görüyoruz..hattımızda problem vardı kablo 2mb den yukarısını desteklemiyordu.bi süre öyle kullandık..dAha sonra kabloyu düzellttik ve teknik servisi onaylamaları ve hızı artırmaları için eve çağırdık..Adam gelince dediği laf aynen şu..Biz size 4 mb den yukarısını vermeyiz..Evinizde 4 bilgisayar var çok download yaparsınız.Desteklemiğinden vermiyoruz dese yine inanmış rolü yapabilecem ama dediği mazerete bakarmısın.

.yaklaşık 2 ay oldu ve ne zaman hızımızı artırmalarını istesem hep bir bahane buluyorlardı...Bende dayanamayıp dopinge geçiş yaptım..Başvurum daha onaylanmadı ama onaylanınca bakalım nolacak...
Ama şunu biliyorum ki bu ttnet kadar kullanıcıyı umursamayan bir şirket türkiyede daha tanımıyorum... ve bazen türkiyede yaşadığımdan nefret ediyorum..Resmen soyuyorlar bizi.

@samilcan birde diyorsun ki paketin net limitsiz..aldıkları parayla başka yerlerde 32 mb - 100 mb internet kullananlar var..Bize 8 mbe kadar internet veriyorlar (ki onuda tam veremiyorlar buna bile seviniyorsunuz..)bu fiyata olması gerekenin kat kat fazlasını almamız gerekirken 2-3 mb e sevinir olmuşuz..Vay halimize..sana 55 tl o paket için az geliyorsa ve hakkını verdiklerini düşünüyorsan ara genel merkezi faturana zam yapsınlar..

mcht_z

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim tarifem de 8 mbit'e kadar sınırsız tarife. Gayet memnunum kopma falan zaten olmuyor download da 870 kb/sn standart ne artıyor ne azalıyor bu da bana gayet yetiyor :) Biraz daha ucuz olsa daha iyi olur elbette.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ne diyelim renkler ve zevkler tartışılmazmış madem bukadar memnunsunuz allah tamamına erdirsin mutluluklar diliyorum

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Hızım iyi benim...İndirme hızımdanda memnunum....

Finch

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Aynı apartmanda aynı katta yan yana iki daireyiz.Yandaki arkadaşlar bizden 2 ay önce internet bağlattılar.Onların ki gayet iyi 8 mb ile bağlanıyorlar..Bizde ise bırak 8 i yarısını zor görüyoruz..hattımızda problem vardı kablo 2mb den yukarısını desteklemiyordu.bi süre öyle kullandık..dAha sonra kabloyu düzellttik ve teknik servisi onaylamaları ve hızı artırmaları için eve çağırdık..Adam gelince dediği laf aynen şu..Biz size 4 mb den yukarısını vermeyiz..Evinizde 4 bilgisayar var çok download yaparsınız.Desteklemiğinden vermiyoruz dese yine inanmış rolü yapabilecem ama dediği mazerete bakarmısın.

.yaklaşık 2 ay oldu ve ne zaman hızımızı artırmalarını istesem hep bir bahane buluyorlardı...Bende dayanamayıp dopinge geçiş yaptım..Başvurum daha onaylanmadı ama onaylanınca bakalım nolacak...
Ama şunu biliyorum ki bu ttnet kadar kullanıcıyı umursamayan bir şirket türkiyede daha tanımıyorum... ve bazen türkiyede yaşadığımdan nefret ediyorum..Resmen soyuyorlar bizi.

@samilcan birde diyorsun ki paketin net limitsiz..aldıkları parayla başka yerlerde 32 mb - 100 mb internet kullananlar var..Bize 8 mbe kadar internet veriyorlar (ki onuda tam veremiyorlar buna bile seviniyorsunuz..)bu fiyata olması gerekenin kat kat fazlasını almamız gerekirken 2-3 mb e sevinir olmuşuz..Vay halimize..sana 55 tl o paket için az geliyorsa ve hakkını verdiklerini düşünüyorsan ara genel merkezi faturana zam yapsınlar..

Ama dostum hepimizin yanıldığı bir nokta var; İnternet pahalılığı tek değil, biz dünyanın en pahalı benzini, etini, elektiriğini vs kullanıyoruz. Maalesef bu halk olarak kaderimiz. :/

TTnet eğer ücretlerde en azından bir %25 indirime giderse gayet iyi olur. Şu an iyi gidiyorlar bence.

haykıran adalet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
<script language="javascript" src="http://shiftdelete.net/video/show/3234"></script> bende memnunun bu videoyu izledim 5.866 olan kotam 5.885 oldu diyeceğiniz tek kelime var sınırsıza geç nasıl memnun olabilirim ben eskiden ttnette defalarca filim izliyordum şimdi 2 dakikalık bir video izledim kotam cort dedi tam 19 mb attı lütfen yaa buna bir çözüm bulsunlar tamam hız iyi internet erişimide iyi ama çoook pahalı çooooook

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benim tarifem de 8 mbit'e kadar sınırsız tarife. Gayet memnunum kopma falan zaten olmuyor download da 870 kb/sn standart ne artıyor ne azalıyor bu da bana gayet yetiyor :) Biraz daha ucuz olsa daha iyi olur elbette.

Bağlantı hızın 8 mbit deyip 870 kb'e gayet yetiyor diyorsun :) Hiç içinde kandırılmış hissi yok mu :)

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
2mbite sınırsız internete 64 tl veriyoken 70 vermeye başladım ve taahhüt yüzünden çıkamıyorum. bumudur adalet.

bulgaristanda 15mbit "sınırsız" internet aylık 11TL
güney korede 100mbit "sınırsız" internet 45TL
Panama adalarında kablosuz 2mbit "sınırsız" internet 35TL

diyecek birşey yok :D

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Bazıları şanslı bazıları değil.Bizde de 8Mbit'e kadar paketi var ama 6Mbit'de sabit duruyor.O da apartmanın altyapısından kaynaklı bir sorun. :)

Aquamenti

Asistan
Reaksiyon puanı
2
TTnet ile ilgili tek sıkıntım fiyatlar, biraz daha makul bir seviyeye indirilse hiçbir sıkıntım olmaz.
Konu ile alakalı olmayabilir belki ama bir soru sormak istiyorum. Ben de bir iki hafta önce 8 Mbit'e kadar limitsiz tarifesine geçtim. Zamunda gibi torrent sitelerinden indirme yaptığımda bağlantıyı son hızına kadar kullanıyor, ama Youtube gibi video sitelerinde videolar sürekli takılıyor, en düşük kalitede bile takılma yapıyor. Normalde su gibi akması gerekmez mi videonun? Yeni başlık açmak istemedim, burada bu kadar kullanan varken sorayım dedim.:)

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ttnet bu kazık fiyatlarla işi götürebildiği yere kadar götürecektir. Hepsini geçtim, adsl kullanan kişiye hat zorunluluğunu kaldırmadıktan sonra milletin gözündeki Wampir Telekom yaftası hiç gitmeyecektir.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Firefox ile en az 850 kb/s (sabit) iken IDM ile 930 kb/s ~ 1024 kb/s indirme hızı yakalıyorum. Çok memnun olduğumu zannedeceğinizi tahmin ediyorum. Hayır çok memnun değilim. Zaman zaman öyle bir sapıtıyorki o hız ne işe yarıyor diye soruyorsunuz :rolleyes: Evet bazı sorunlar nedeniyle bazen bu kadar hızın bile hiçbir işe yaramadığı oluyor...

TTnet ile ilgili tek sıkıntım fiyatlar, biraz daha makul bir seviyeye indirilse hiçbir sıkıntım olmaz.
Konu ile alakalı olmayabilir belki ama bir soru sormak istiyorum. Ben de bir iki hafta önce 8 Mbit'e kadar limitsiz tarifesine geçtim. Zamunda gibi torrent sitelerinden indirme yaptığımda bağlantıyı son hızına kadar kullanıyor, ama Youtube gibi video sitelerinde videolar sürekli takılıyor, en düşük kalitede bile takılma yapıyor. Normalde su gibi akması gerekmez mi videonun? Yeni başlık açmak istemedim, burada bu kadar kullanan varken sorayım dedim.:)

Normal. Bana da oluyor aynısı. Sabırsızım diyorsan Turbointernet var. İndir kullan :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bağlantı hızın 8 mbit deyip 870 kb'e gayet yetiyor diyorsun :) Hiç içinde kandırılmış hissi yok mu :)
8mbite kadar internet ile kaç ile indirmesini bekliyodun 8 mb/s falanmı yoksa?
arkadaşın dediği 870kb/s gayet iyi

Not:TTNET hızım iyi fakat parası çok

Dogukan Kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle %100 memnunum TTnet'ten 8mb paketi kullanıyorum şuana kadar 700kb altında download yapmadım. Fiyatıda bana uygun geliyor hiç bir problemim yok. Teşekkür ederim TTnet.

Finch

Asistan
Reaksiyon puanı
3
<script language="javascript" src="http://shiftdelete.net/video/show/3234"></script> bende memnunun bu videoyu izledim 5.866 olan kotam 5.885 oldu diyeceğiniz tek kelime var sınırsıza geç nasıl memnun olabilirim ben eskiden ttnette defalarca filim izliyordum şimdi 2 dakikalık bir video izledim kotam cort dedi tam 19 mb attı lütfen yaa buna bir çözüm bulsunlar tamam hız iyi internet erişimide iyi ama çoook pahalı çooooook

Videonun boyutuna göre kotandan düşer. Kotalıysan izleyeceğin videoları doğru seçmelisin. Burada adamların yapabileceği bir şey yok.

Ama şurada haklısın keşke kota olayları olmasa da yada minimum 10 gb olsa. O zaman kotalı kullanıcılarımız rahat ederlerdi..

solarcoaster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
45 tl ödüyorduk 49 a geri yükselttiler şimdi de 55 tl yapmışlar 10 tl fazla vereceğim artık. nasıl memnun olabilirimki en ufak bir hız artışı bile yok kaç yıldır. bizi koyun bellediler iyice. sömür bakalım sömür elbet bir gün sana bi güzellik yapıcam

Reaksiyon puanı
188
Bulgaristan'da 30 TL'ye 45 Mbit internet kullanıyorum :) Türk Telekomun'un şuncacik 6 milyon nufuslu ülkedeki ISP'lerden neyi eksik çok merak ediyorum...

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
memnun olan arkadaşlara fatura az gelmiş benim faturayı da ödesinler bari.boşta duran telefon faturasını ben öderim sorun değil

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bende 8Mbit sınırsız kullanıyorum Mayıs başlarında sözleşmem bitiyor. Biri biriye geçmeyi düşünüyorum.
Beni aradılar ve dedikleri şöyle; 2 yıllık sözleşme 10 Ay boyunca 36 TL kalanı 49 TL ve 8Mbit sınırsız 6Mbit dowload garanti veriyorlar. Ayrıca ADSL 2 imiş ve kendi portlarını kullanıyorlarmış. Mış diyorum çünkü öyle dediler. :D
TTNET ten memnun muyum ? Tabi değil en çokta teknik desteklerine sinir oluyorum.
klasik cümleleri şu : Hata kaydı alıyoruz arkadaşlar gelecektir.

Not: 3,4 Mbitten yukarısını görmedim.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
TTnet benim için sınırsız paketlerini kaldırınca gözümde bitti. İnternet hızınız isterse 100mbit olsun online izlediğiniz videolarda streamler sürekli donuyor fark etmiyor. Yurt dışı bağlantıları felaket zaten, lagsız pingsiz oyun oynamak imkansız. Fiyatları deseniz o da aşırı pahalı.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Ben TTNET abonesi değilim ama şunu derim. Önce 100 Mbit üniversite kampüs bağlantısı sonra 10 Mbit süperonline fiber bağlantı hızlarını gören birisi olarak ve yurt dışında 40 mgbitlik 100 bgbitlik hızların olduğunu duyup bir de 1gbit denemeleri yapıldığını duyunca memnuniyetinizin farklı hızları görmemenizden olduğunu düşünüyorum. Yakın gelecekte IPTV gibi hizmetlerin artacağı ve evime onca para verip alacağım FullHD TV ile HD IPTV yayınlarından faydalanamayacağımı bilmek (Bu operatörlerin davranışları böyle devam ederse evet böyle olacak) kötü bir şey.

Arkadaşlar vizyonunuzu geniş tutun. Biz dar tuttukça ve taleplerimizi belirtmedikçe hangi servis sağlayıcı olursa olsun, halk memnun biz paramızı alalım diye düşünmekten başka bir şey yapmayacaktır.

mcht_z

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Tabii ki yok :) Ne kadar indirmeliydim sence :lol:

Bu da modem arayüzü:

8xvq5x.png

Bu da resmi upload ederken karçıma çıkan Captcha görüntüsü :biggrin:

2rqmt7d.png

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Fiyatının pahalı olması dışında bende ttnet'tin hızından gayet memnunum.

yedionbir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 aydır uydunet kullanıyorum çok pişmanımttnet te çalışan varsa ettiğim her küfür için af diliyorum değerinizi bilemedim :(

surmelim37

Profesör
Reaksiyon puanı
7
TTNET konusu hiç açılmasın bence buraya :D yoksa işler çığrından çıkıyor :D

asder55

Asistan
Reaksiyon puanı
2
TTnet abonesi olmayan biri telefonla müşteri hizmetlerine ulaşabiliyor mu?Bi deneyin bakalım...Ha ne işi var abone değilse demeyin aboneliğimi iptal etirdim.Bana borç çıkarttılar fatura yı görmek için müşteri hizmetlerini arayım dedim abone no su geçerli değil diyor.Ayrıca kimseye ulaşılamıyor.Benim de hız 8 mb idi.1 mb ti geçmiyor du.Müşteri hizmetlerini aradım bana internet varsa arıza kaydı alamayız diyolar.Smile adsl geçtim en az 6mb hız alıyorum.Şimdi hizmet bu ise ben almayım....Ayrıca bir kurumun abone sayısı fazlalaşınca o kurum müşteriyi önemsemiyor...Biraz azaltmak lazım:)))

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:13 ----------

Su gibi akması gerekmez o
sitenin sunucu hızı ve yoğunluğuna bağlı bir durum.