TTNET Yandex Reklamı

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar son bi kaç gündür internete bağlandığım an şu ttnet reklamı çıkıyor ve sonra internet felç oluyor.. Bıktım artık bu ttnet in sorunlarından..

Reklamın adresi bu..

http://ttnet.yandex.com.tr/?aspxerrorpath=/reklam/Reklam.aspx

1WZxC1t.png

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
TTNET Dns Poisoning yapıyor böylece sana istediği siteyi açtırıyor

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
TTnet in bu reklamlarından kurtulabilme imkanı var mı peki arkadaşlar??. Reklamdan sonra internet felç oluyor.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
BTK niye dur demiyor bunlara? Ya da dur diyebilecek başka bir kurum yok mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de neredeyse hergün çıkıyor. Bunun kesin bir çözümü yok mu? Olmadı en sonra çare toplu mail atalım diyorum.

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Facebook'a tıklıyorum yer imlerinden ve arada bu lanet sayfa çıkıyor karşıma

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bu da Yandex'le aramızdaki bir diyalog. Belki başkları da yüklenirse bir şeylerin farkında olurlar.

Kaybolan url adresi için herhangi bir açıklama yapmamış. Benimde bu yönlendirmeden dolayı adres kaybettiğim zamanlar oldu. Sorgusuz sualsiz kendi reklam sayfalarına yönlendiriyorlar ve üzerine bir de para ödüyoruz. Bu yaptıkları yasa dışı reklama karşılık interneti bedava yapmaları lazım.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Benimde başıma epey süre önce geldi. Çok sinir bir durum. Bununla karşılaşanlar mutlaka yandexe yazsın. Çözüm yoksa btk ya. Oda olmadı servis sağlayıcı değişimi.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Bende de sayfa görüntülenemiyor yazması gerekirken, Yandex'e yönlendiriyordu...

CemTnTn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rezillik. Müşteri hizmetlerini aradım, "arıza kaydı" bırakabildik.
Ben bu reklamları görmek zorunda değilim deyince öyle sustu kadın.

Oyunun launcher'ini açıyorum yandex geliyor arkadaş bu nedir ya

bkz. launcher
fhrpldn7.png

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Benim yaptığım doğru mudur bilmiyorum ama reklam engelleme eklentisi kullanıyorum daha da çıkmadı. Siz de bi deneyin.

arkee911

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de vardı, Mozilla kullanıyorsanız aşağıdaki eklentiden kurup kurtulabilirsiniz.Bende işe yaradı.
Mozilla Firefox ta istenmeyen siteleri engellemek için çok küçük bir eklenti olan blocksite eklentisini kullanabilirsiniz.Bu sayede istemediğiniz siteleri rahatlıkla engelleyebildiğiniz gibi ;koyacağınız şifre ile engellediğiniz siteleri sadece sizin görmesini sağlayabilirsiniz.Kendinize güzel bir kara liste hazırlayabilirsiniz.Gelelim nasıl yapılacağına:
  • Blocksite Eklentisini ister eklenti bölümünde bulunan araç çubuğuna blocksite yazarak bulun veya BURAYA tıklayarak eklentinin kurulumuna izin veriniz.
  • Kurulum sonunda mozilla Firefoxu tekrar başlatınız.
  • Araçlar menüsündeki eklentilere gelerek Blocksite Eklentisi seçeneklerinde ki eklenti edinin yazısına tıklayınız.
  • Araçlar bölümünden tekrar eklentilere gelin BlockSite eklentisine ait olan Seçenekler yazısına tıklayarak
-Blacdisk
-Enable Block Site
-Enable warning mesages
-Enable link removal
yazılarını seçiniz.

• Enable authendikation seçeneğine ise bir şifre oluşturunuz.Böylece sizi kimse takip edemeyecektir.
  • Add yazısına tıklayarak istenmeyen URL‘yi(site adresini) yazınız veya kopyalayarak yapıştırınız.Ok diyerek onaylayınız.Vazeçmek veya düzeltmek için Clear düğmesine basınız.
  • Eğer şifre vermişseniz ilk açılan pencere şifre kısmıdır.Şifrenizi girdiktikten sonra blocksite
    ayar veya engellemeleri yapabilirsiniz.
  • "ALINTIDIR"

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bu ttnet ceza almamış mıydı? Hala niye görüyorum? :cursing:

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Bende hiç çıkmadı bu reklamlar. :dil: (TTNet kullanıyoruz.)

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Bence internetin gittiği için size reklam gösteriyor bakın orada ne yazıyor internetin geri geldiğinde buradan arama yapabilirsin diye yazıyor :)

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Diyorum ki bi kesinti oluyor ardından bu reklam geliyor yani kesinti reklamdan dolayı değil , reklam kesintiden dolayı (off bu daha karışık oldu)

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
host dosyasına şunları ekle olay tamam
bilgi.ttnet.com.tr 127.0.0.1
ttnet.yandex.com.tr 127.0.0.1

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bence yanlış düşünüyorsunuz.. İster reklam blocklayıcı kurun isterseniz hosts dosyasına o ıp adreslerini ekleyin.. Bu yaptıklarınız ttnet in sizin hattınıza yani bizim hattımıza reklam sokuşturduğu ve internet hızını etkilemediği anlamına gelmiyor.. O reklamı blocklasanızda size sokulmuş olan şey yine de sokulmuş demektir..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Diyorum ki bi kesinti oluyor ardından bu reklam geliyor yani kesinti reklamdan dolayı değil , reklam kesintiden dolayı (off bu daha karışık oldu)
İnternet kesintisiyle alakası yok bu ttnet in kasten yaptığı bişey.... Reklam alıyor ve müşterilerini reklama yönlendiriyor.

Ayrıca üstteki o eposta olayında da Yandex yalan söylüyor.. Baya baya reklam işte bu ne kıvırıyon??. İnternet kesintisi yok direk yönlendiriliyor. Tabi bu işten hem Yandex hem de ttnet karlı neden doğruyu söylesinki değil mi?.

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnternet kesiliyor sonra reklam çıkıyor, bari bi önce özür dile. Hatasının üstüne utanmadan para alıyor, böyle reklam gösterecekse TTNET bilerek interneti kesip durur :D

rawkid

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,317
Bi ara steam'e girdim. bi baktım bu yandex reklamı var. Noluyo lan dedim :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
url engelleyen modeme geçin yada Superonline sizi çağırıyor...