Soru ttnet den türknet'e geçiş

Bu konuyu okuyanlar

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhabalar. Yanlış hatırlamıyorsam 5-6 yıldır TTENT kullanıyorum ve şu ana kadar 1-2 sorun yaşamışımdır. Hiç sıkıntım yok ancak gelen oynak faturalar beni huylandırdı. 2021 in sonu da gelen fatura 321tl, Hızı testinde 30-40 arasında değişim gösteriyor ve genelde fatura 180TL lerde geliyordu. Arayıp sormadım neden böyle diye çünkü gerçekten uğraşmak istemiyorum. Ve bir arkadaşımdan TürkNet'in iyi olduğunu duydum ve kullananların çoğu memnunmuş. Sitesinden tahmini hız testimi gerçekleştirdikten sonra 75mbps hız alacağımı ve aylık 99tl olduğu görünüyordu, tabi kuşkulanıyorum. Geçmem durumunda aldığım hızın altında almaktan korkuyorum veya internet geçiş süresinin çok uzun sürmesinden. Her ay sabit fatura verip alt yapımın bana verdiği interneti kullanmak istiyorum.

(Şu an da 2 fatura var onları kapatıp geçiş yapmayı düşünüyorum.)

İnternet abimin üzerine ve telefon hattını değiştirmişti uzun bir süre önce ve internet eski hatta duruyor hala. Bu durum geçiş sürecinde sorun oluşturur mu?
İnternetten bir şey satın almıyorum, indirdiğim oyunlar toplasan 100gb ama sorunun bu olduğunu düşünmüyorum.
Nasıl geçiş yapacağımı hallederim ama TürkNet i kullanan birileri varsa bana deneyimlerini söylerlerse sevinirim.

ÖZET
- TTNET den TürkNet e geçmek
- TürkNet Tahmini hız: 75mbps
- Şuan ki hızım: 30-40 Mbps
- fatura genelde 180TL, 2021 sonu gelen fatura 321TL

GEÇİŞ YAPMAK İSTEMEMİN NEDENİ
- Oynak fatura

Konumum
- İstanbul, Ümraniye, Çarşı

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Ben turknet 1000mbps kullaniyorum kesinlikle harika hizmet veriyorlar gecmeye deger

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
180 Hadi 200 olsun 100 TL Arada kazıklanma var

Hattın kontrolu ısteyebılırsınız Tahattut bıttımı? bıttı ıse asım bedeli kullanıyorsunuz bu gayet normal, yok devam edıyor da senı kazıklıyosalar abin gidicek Hattın kapanmasını talep edıcek bagın kalmıcak.

Kapatmadan dırek gecıs yapabılırsınız ama sıze tavsıyem Turknet alcaksınız kendı uzerınıze baglama asımına kadar getır kendı uzerınden baglansın sonra gıt dırek kapat bu arada netsız kalmazsın malum ne zaman baglanır vs 15 gunu bulur :) veya dırekte kapatabılırsınız karar sızın ama once hattınızı kontrol edın tht bıtmısse bu gayet normal bir fatura.

Walleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Bende fiyat performans amaçlı türknete geçmek için 1-2 ay önce başvuruda bulundum ama iptal ettirdim ve düşüncelerim - deneyimlerim. (Türk telekomluyum [TTNET])
- Eve bağlamaya geldiler aramızda personelle bir kaç muhabbet geçti ve dürüst yaklaştı. İnternetimin modemim olmadığı için modem gelene kadar kesileceğini söylediler buda 1 haftayı buluyordu sonra personelin dediklerini ne eksik ne fazla buraya yazıyorum '' abi bana sorarsan türk telekomda kal çünkü yarın bigün birşey olduğunda karşında bir muhattap bulabilirsin bir arızan sorunun olduğunda kısa süre içerisinde halledebilirsin ama Turknet bütün yatırımını altyapıya yaptığı için müşteri hizmetleri türk telekomun yanından geçecek durumda bile değil'' (ne eksik ne fazla)
- Modem siparişim olmuştu turknetden ve aboneliği iptal ettirince artık modeme ihityacım olmadığı için geri iade ettim ama modemin ücreti yine bana yansıtıldı bu sorunla ilgili SDN ye konu açmıştım profilimden bakabilirsiniz.
- Benim çevremdede kullanan bir kaç kişi var kimisi çok iyi diyor kimisi uzun süredir kullanıyorum çok iyi ama çokda sorunu var diyor.

Bana sorarsan bir işletmeci olarak en iyisini verip bir sorun çıktığındada o sorunu en kısa sürede halletmek isterim. Müşterinin memnuniyeti için bu önemlidir. Yani benim için önemli olan hizmetdir. Türknet altyapıyı sonuna kadar sabit fiyatda sağlayabilir ama hizmet kalitesi vasatdır. Bu kadar ucuz olmasının nedeni budur. Son karar size aittir, iyi forumlar..

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Bende fiyat performans amaçlı türknete geçmek için 1-2 ay önce başvuruda bulundum ama iptal ettirdim ve düşüncelerim - deneyimlerim. (Türk telekomluyum [TTNET])
- Eve bağlamaya geldiler aramızda personelle bir kaç muhabbet geçti ve dürüst yaklaştı. İnternetimin modemim olmadığı için modem gelene kadar kesileceğini söylediler buda 1 haftayı buluyordu sonra personelin dediklerini ne eksik ne fazla buraya yazıyorum '' abi bana sorarsan türk telekomda kal çünkü yarın bigün birşey olduğunda karşında bir muhattap bulabilirsin bir arızan sorunun olduğunda kısa süre içerisinde halledebilirsin ama Turknet bütün yatırımını altyapıya yaptığı için müşteri hizmetleri türk telekomun yanından geçecek durumda bile değil'' (ne eksik ne fazla)
- Modem siparişim olmuştu turknetden ve aboneliği iptal ettirince artık modeme ihityacım olmadığı için geri iade ettim ama modemin ücreti yine bana yansıtıldı bu sorunla ilgili SDN ye konu açmıştım profilimden bakabilirsiniz.
- Benim çevremdede kullanan bir kaç kişi var kimisi çok iyi diyor kimisi uzun süredir kullanıyorum çok iyi ama çokda sorunu var diyor.

Bana sorarsan bir işletmeci olarak en iyisini verip bir sorun çıktığındada o sorunu en kısa sürede halletmek isterim. Müşterinin memnuniyeti için bu önemlidir. Yani benim için önemli olan hizmetdir. Türknet altyapıyı sonuna kadar sabit fiyatda sağlayabilir ama hizmet kalitesi vasatdır. Bu kadar ucuz olmasının nedeni budur. Son karar size aittir, iyi forumlar..
Müşteri hizmetleri evet yok ama türknet uygulamasında canlı destek var arıza kaydı bırakınca anında geliyorlar bizim fiber kablo ile ilgili bir sıkıntı olmuştu arıza kaydımı bıraktım canlı desteğe hemen cevap geldi öbür 1 gün sonra anında geldiler hallettiler

Walleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Müşteri hizmetleri evet yok ama türknet uygulamasında canlı destek var arıza kaydı bırakınca anında geliyorlar bizim fiber kablo ile ilgili bir sıkıntı olmuştu arıza kaydımı bıraktım canlı desteğe hemen cevap geldi öbür 1 gün sonra anında geldiler hallettiler
tamamen şans

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Şans değil aslında gigafiber altyapısı olan yerlerde harika hizmet sunuyor bizim binamızda da gigafiber altyapısı var ve 100 liraya 1000mbps download 1000mbps upload dan yararlanıyoruz şuan