Ttnet taahhüt verdim iptal isteyince 650 lira dediler

eneshalc00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar özel nedenlerden dolayı ttnet interneti iptal ettirmek istedim bana 650 lira fiyat cikardilar neden ?
Daha ilk fatura bile gelmedi
Paketim hepsi dahil paketi aylik 65.90tl

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Merhaba arkadaslar özel nedenlerden dolayı ttnet interneti iptal ettirmek istedim bana 650 lira fiyat cikardilar neden ?
Daha ilk fatura bile gelmedi
Paketim hepsi dahil paketi aylik 65.90tl
Dostum bakma onlara sen.Kanunda değişiklik yapılmadıysa senin için hangi cayma bedeli daha ucuzsa onu ödersin. Mesela daha 1 ay oldu diyelim sadece 1. ay yararlandığın indirim bedelini öderisin. Çünkü bu tüketici için daha avantajlıdır. yada Şöyle bir örnek vereyim. 24 tahahüt verdin 23. ayda internetini kapattırdın sadece kalan ayların cezai bedeli senin için daha avantajlı oluyor sende bunu ödeyip iptal ettirebiliyorsun.

hatta sana resmi bir dayanak göstereyim.

Resmi gazete MADDE 16 – (1) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin süresinden önce taahhütlü aboneliğini sonlandırmasıhalinde, satıcı veya sağlayıcının talep edeceği bedel, tüketicinin taahhüdüne son verdiği tarihe kadar tüketiciye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı ile sınırlı kalmak zorundadır. Ancak, tüketiciden taahhüt kapsamında tahsil edileceği belirlenen bedellerin henüz tahakkuk etmemiş kısmının toplamının, bu tutardan düşük olması halinde sınır değeri olarak tüketici lehine olan tutarın esas alınması zorunludur.

KAYNAK:Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

eneshalc00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bakma onlara sen.Kanunda değişiklik yapılmadıysa senin için hangi cayma bedeli daha ucuzsa onu ödersin. Mesela daha 1 ay oldu diyelim sadece 1. ay yararlandığın indirim bedelini öderisin. Çünkü bu tüketici için daha avantajlıdır. yada Şöyle bir örnek vereyim. 24 tahahüt verdin 23. ayda internetini kapattırdın sadece kalan ayların cezai bedeli senin için daha avantajlı oluyor sende bunu ödeyip iptal ettirebiliyorsun.

Resmi gazete MADDE 16 – (1) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin süresinden önce taahhütlü aboneliğini sonlandırmasıhalinde, satıcı veya sağlayıcının talep edeceği bedel, tüketicinin taahhüdüne son verdiği tarihe kadar tüketiciye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı ile sınırlı kalmak zorundadır. Ancak, tüketiciden taahhüt kapsamında tahsil edileceği belirlenen bedellerin henüz tahakkuk etmemiş kısmının toplamının, bu tutardan düşük olması halinde sınır değeri olarak tüketici lehine olan tutarın esas alınması zorunludur.

Benden aktivasyon bedeli bağlantı ucreti falan istediler

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
İki hafta olmadıysa ücretsiz bile çıkarsın, o neymiş öyle adam sıkıyorlar.

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İki hafta olmadıysa ücretsiz bile çıkarsın, o neymiş öyle adam sıkıyorlar.
Türk telekomun niyeti kanundan haberi olmayanları düdüklemek. Avea Türk telekoma geçti 12 aylık tahahütüm var 6 ayda maksimum cezai bedelim olması lazım 6 aydan sonra cezai bedelin düşmesi lazım çünkü tüketici için kalan ayları ödemek daha ucuz ve mantıklı oluyor ama tam terisini yapıp en baştan hesaplama yapıyor. Bunu analatmamdaki amaç sadece sabit internette değil mobil tarafta da bu tarz giydirmeye çalışıyor. Türk Telekomdan Tahahüt iptal ettirenlerin dikkatine.

eneshalc00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Benden aktivasyon ucreti ve baglanti ucreti talep ettiler

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hiç bir aktivasyon ücreti o kadar etmez, doğruca tüketici haklarına gitmelisin.

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hiç bir aktivasyon ücreti o kadar etmez, doğruca tüketici haklarına gitmelisin.
ADSL hizmet talebinize istinaden bağlı olduğunuz telefon santralinde fiziksel olarak bir işlem yapılmaktadır. Bu nedenle, Türk Telekom faturasına 12 ay boyunca 16 TL ya da 24 ay boyunca 8 TL yansıtılacak şekilde bağlantı ücreti alınmaktadır.

Bunlar burada ne saçmalamış ? Anlayamadım şimdi.

Link; ADSL Sık Sorulan Sorular > Yardim > Evde İnternet > Türk Telekom

yeni aboneliklerde bağlantı aktivasyon ücreti neden alınıyor ? sorusu

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
O kadar olsa bile 192 ediyor yahu.
En iyisi bu işi tüketici hakları çözer.