Ttnet Fatura

Bu konuyu okuyanlar

blazedanger35

Doçent
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar bu ayki adsl faturam 82.50 ytl gelmiş.
1Mbit Hız - Limitsiz tarifeyi kullanıyorum . 49 lira gelmesi gerekirken 82 lira gelmesinin ne gibi bi nedeni olabilir?

ne yapmamı önerirsiniz ( şikayet vs.):helpsmilie:

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Müşteri hizmetlerini aradın mı yada faturada herhangi bir acıklama yazıyormu

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
arkadaşlar bu ayki adsl faturam 82.50 ytl gelmiş.
1Mbit - 4GB Limitsiz kullanıyorum . 49 lira gelmesi gerekirken 82 lira gelmesinin ne gibi bi nedeni olabilir?

ne yapmamı önerirsiniz ( şikayet vs.):helpsmilie:

1Mbit - 4GB Limitsiz kullanıyorum bu nasıl oluyor?

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben de 4 GB limitliz kullanıyorum :D

Garu

Asistan
Reaksiyon puanı
4
4 Gb diyerek limit belirtilmiş oluyor bu 4 Gb - 4 mbit olmasın ? Limitsiz tarifelerde GB olarak bir yazı yoktur.

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
abi sen 49 lira gelmesine nerden öğrendin faturanın bende bunu anlamadım demmekki kotamı fazla aşmışsın eğer yanlış anlamadıysam sınırsız mı 4gb sınırlı tarifemi

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
TT a bak bea... Aşmış adamlar... 4GB limitsiz... ((;
Arkadaşım eğer bu limitsiz olayı sözleşmende yazıyorsa sözleşme gereği forever down diyorum... TT da sana bu tip faturalar çıkarmaya devam ederse ver mahkemeye beni mi kekliyorsunuz diye maddi manevi tazminat davası aç... Yok eğer sen yanlış yazdıysan... Netin sınırlı arkadaşım... Kotanı doldurmuşsundur fatura bu yüzden yüklüce gelmiş...

blazedanger35

Doçent
Reaksiyon puanı
3
pardon arkadaşlar 4gb yazmışım el alışkanlığı 1 ay oldu sınırsıza geçeli .
müşteri hizmetlerini aramadım .
herhangi bir açıklama yok faturada.
arkadaşımında oyle gelmiş yarın gidicez bakalım nedenini öğrenmek için.
yarın sonucu yazarım .

not:4gb bile olsa 61 lirayı geçemez diye yazıyor ttnetin sitesinde.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
sınırsıza geçtikten sonra 1 ay sonra faturaya yansır, yani normal
tabi onların yaptıkları şerefsizlik o da ayrı mesele

blazedanger35

Doçent
Reaksiyon puanı
3
haklısın bilader sınırsıza geçtim kasım 28 gibi .
1 aralıktan itibaren yüklendim download a 60 gb olmuş.
bakalım artık ödücez galiba :D

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
haklısın bilader sınırsıza geçtim kasım 28 gibi .
1 aralıktan itibaren yüklendim download a 60 gb olmuş.
bakalım artık ödücez galiba :D
sınırsıza geçtiğin andan itibaren sınırsız download yapabilirsin sana gelen ekstra fatura büyük ihtimal tarife değiştirme ücreti falan içeriyordur :S

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tarife değiştireli 1 ay olduysa geçen ayın ücretide bu aya sarkar
4Mb sınırsız kullanıyosan eğer fiyat normal

iamzaga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle fatura 61 ytl'yi geçemez kısmını açıklamak istiyorum. Ben 4440375'i aradığımda da bana aynı şey söylendi, ben de buna güvenerek indirme yaptım (ama burası Türkiye olduğu için çok da abartmadım, başıma geleceği biliyor gibiydim) .İlk faturam 61 civarı geldi, 2.si 81 civarı.Yani burada olay şu , evet limit aşımı aynı hızdaki sınırsız tarifenin(1 mbit 4gb limitli 29, limitsiz 49 tl) yani 49 tl'nin %25'inden fazla olamaz.Ama olursa bunu diğer ay alıyorlar. Bu UFACIK ayrıntıdan da bahsetmiyorlar.

Limitsiz'e ben de telefon ile geçtim ve modeminizi tekrar başlattığınız an tarifeye geçersiniz denildi. Yani tarife değişiklikleri anında yansır. Yine de burası Türkiye olduğu için Telekom'a gidip görevlilere kontrol ettirdim. Fiyatlandırma da şöyle oluyor.Diyelim 20 gün 1mbit 4gb limitli paket kullandınız, geriye kalan sürede(10 gün) de 1 mbit limitsiz pakete geçtiniz. 29/30 (limitli paketin 1 aya bölümü yani günlük limitli bedel) *20 (kullandığınız gün) + 49/30(limitsiz paketin günlük ücreti) *10 = Faturanız .

Peki limiti aştıysanız, o da aynı metodla hsaplanıyor, 4gb/30 Sizin 1 aylık limitlideki günlük limitiniz.20 gün sonra limitsize geçtiğiniz için 4gb/30 *20 = 2.66 gb hakkınız var.Bunu ne kadar geçerseniz o kadar limit aşımı ödüyorsunuz. 21.günki aşımlarınız limitsiz tarifeye geçtiğiniz için hesaba katılmıyor. Biraz karışık gibi durduğu için örnek vereyim. Diyelim ki o ay 15 gb veri indirdiniz, ama limitsize 20. gün geçtiniz.20 gün de toplam 8 gb indirmiştiniz. 20 günlük limit 2.66, siz 8 indirdiğiniz için 8*2.66 = 5.34 gb = 50 tl limit aşımı ödersiniz. (1 gb = 10 tl üzerinden hesaplarsak)

Biraz karışık olduğunun farkındayım ama amaç da zaten kafa bulandırmak. Limitsize geçerseniz o ay faturanız 49 tl'yi geçmez de, tarife geçişini de teşvik etmiş ol. Ama amaç tırtıklamak.Yazının başından beri anlattıklarımı son olarak toplayayım.Ben 20. gün limitsize geçtiğim için örnekleri 20 gün üzerinden verdim.Gün konusuna dikkat edin hesaplarda. Fatura toplamda nasıl olacak sorusunun cevabı.

20 gün 1 mbit 4 gb Limitli : 29/30 *20 = 20 TL
10 gün 1 mbit Limitsiz : 49/30 *10= 17 TL
Tarife değiştirdiğim anki kotam 8 gb : 8 - (4/30*20)= 5.34 53 TL

Faturam :90 TL

Bunları birkaçınız okusun da benim gibi yanmasın.) Son olarak arkadaşıma cevap vereyim, eğer limiti aşmadıysan 40 civarı bir şey gelir, sen tarife değiştirdiğin gün limiti zaten baya aşmışsın ya da bir önceki ay aşmışsın, 61 tl fatura gelmiş, bu ay kalanı eklenmiş. Faturanı al bi güzel, git telekom müdürlüğüne, eğer benim kadar şanslıysan iyi bir müdüre denk gelirsin, bilgisayardan en ince ayrıntısına kadar sana açıklar.Geçmiş olsun.

blazedanger35

Doçent
Reaksiyon puanı
3
cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
iamzaga uzun uzun açıklamışsın sana ayrıca teşekkür ediyorum.
yarın gidicem bakalım ne olucak . tekrar teşekkürler açıklaman için.

Son mesajlar