Ttnet Aşırı derecede hız sorunu

adal47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ben yaklaşık iki hafta önce yeni bir telefon ve internet aldım 8mbps netlimitsiz paketlerinde aldıgım hız.

Ekli dosyayı görüntüle 7276

Şimdi degerler böyle oluca hali ile müşteri hizmetlerini aradım inanırmısınız tam 14 günde belki 20 defa rahat aradım oluşturdugum arıza kaydı her seferinde geri dönüşte hız degerleriniz santralde normal gözüküyor ama sonuç ortada.

son iki aramamda hızımı önce 6mbps ye sonrada 4mbps ye düşürdüler.ama sorun oldugu gibi devam ediyor. bende onlara dedimki sizi bu baglantıyı 512kbps ye indirseniz bile sorun aynen devam edecek.

şimdi modem ara yüzüne baktıgımda hız degerleri normal gözüküyor santrale olan uzaklıgım yaklaşık 940m.

Modem Degerleri.
Ekli dosyayı görüntüle 7277

Snr Margin dedigimiz Downsream sınırı burda 27 gözüküyor. öyle olduguna bakmayın degerler ikide bir degişiyor bazen 12 ye kadar indigi oluyor sürekli degişiyor kastımdaki asıl mesele akşam yogun oldugunda snr margin min 12 ye kadar düşebiliyor ve yukardaki hız degerlerini alıyorum sabahın erken saatlerinde deniyorum mesela sabah 5 gibi.

ve çok ilginç bir şey oluyor mesela akşam yogun oldugu saatlerde köyün elektirigi gitti tekrar geldi pcyi açtım hız testinde max 2.5mbps degerlerine kadar çıkıyor aradan 2dk geçiyor degerler yine üste resmi bulunan degerlere düşüyor ve bir internet sayfasını çevirmesi neredeyse 2dk yı alıyor download 10kp/S yedüşüyor.

benim anlamadıgım internetin yogun oldugu bir saate degerlerin bu kadar düşmesi normalmidir yani en azından 200kpbs bir hız alsam bile sayfaları en azından 20sn de çevirecegini düşünüyorum.

arıza kaydı oluşturmadım degil yaklaşık 2 haftada 15kere rahat aradım diyebilirim sorunu o kadar bildirmeme ragmen santrali kontrol etmeleri baglantı kaplolarını kontrol edilmesi için ekip göndermediler her aramamda bunu belirtim degerler sizde normal ise bir ekip gönderin kontrol etmeleri için ama nafile.

diger bir sorun ise şöyle saha dolabı diye adlandırdıgımız telefon kutusu iki kişi kullanıyoruz ben ve dayım dayımda 8mbps ye kadar internet kullanıyor ne raslantı ki ondada aynı sorunlar var saha dolabı küçük bir saha dolabı ve telefon diregine monte edilmiş küçük bir kutu ve o kutudan benim ve dayımın interneti geliyor ikimizdede aynı sorun olduguna göre ben saha dolabı arızalı diye düşünüyorum saha dolabı arızalı olsaydı modemdeki görülen degerleri alabilirmiydim.

son olarak saha dolabı telefon kutusu yaklaşık 10 12 senelik ve dışarda telefon diregine baglı ekipler telefon hattını çekerken bende yanlarındaydım telefon kutusunda kuşlar bile yuva yapmıştı.

sorun sizce ne olur bu modem degerlerinde 8mbps internet almam mümkünmü arıza giderilse tekrar 8mbpsye yükselteyimmi interneti.

yorumlarınızı bekliyorum gerçekten zor durumdayım.

ttneti tüketici haklarına telekominikayson iletişim başkanlıgına şiyat ettim hala sonuçları bekliyorum.

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, cep ve Adsl numaranızı özel mesaj ile gönderirseniz size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.

EnverYigit

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
11
benim anlamadıgım internetin yogun oldugu bir saate degerlerin bu kadar düşmesi normalmidir yani en azından 200kpbs bir hız alsam bile sayfaları en azından 20sn de çevirecegini düşünüyorum.

Benimde ilk bağlattığımda aynı problemim vardı. Aynısı banada oluyordu akşam saatleri daha da düşüyordu 1 in altına iniyordu sonra düzeldi tabi artık düşmüyor.

diger bir sorun ise şöyle saha dolabı diye adlandırdıgımız telefon kutusu iki kişi kullanıyoruz ben ve dayım dayımda 8mbps ye kadar internet kullanıyor ne raslantı ki ondada aynı sorunlar var saha dolabı küçük bir saha dolabı ve telefon diregine monte edilmiş küçük bir kutu ve o kutudan benim ve dayımın interneti geliyor ikimizdede aynı sorun olduguna göre ben saha dolabı arızalı diye düşünüyorum saha dolabı arızalı olsaydı modemdeki görülen degerleri alabilirmiydim.

son olarak saha dolabı telefon kutusu yaklaşık 10 12 senelik ve dışarda telefon diregine baglı ekipler telefon hattını çekerken bende yanlarındaydım telefon kutusunda kuşlar bile yuva yapmıştı.

aynı şekilde bende müstakil evde oturuyorum 20 defa arıza kaydından sonra ekipten biri geldi. Kutuya çıkarttırdım adamı zorla da olsa dedim pas tutmuş felan olabilir bakar mısınız dedim. Adam açtı pas tutmuş kaç yıllıksa artık. Adama pas sökücüyle temizlettirdim ondan sonra çok rahatladı internet. Hatta baya baya düzeldi. Seninde sorunun bunun gibi olabilir çünkü o kutular kaç yıllık.

adal47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgileriniz için teşekkürler ama 20 küsür kere arayıp arıza kaydı şikayet kaydı oluşturmama ragmen gelip bakan olmadı gidip adamın kollarından tutup da getiremem herhalde müşteri memnuniyeti böyleyse bırak biz hiç memnun kalmıyalım zaten o kadar aramamdan sonra müşteri hizmetlerinden aradılar ve 7dk lık bir memnuniyet anketi düzenlediler. hepsine 0 verdim telefonu kapattım xD

bakın modem ara yüzüne baktıgımda hat zayıflamaya göre santrale olan uzaklıgım 940m gözüküyor ama santrali camdan baktıgımda göre biliyorum yaklaşık 500m bile yoktur ama nedense sürekli bu sorunları yaşıyorum en sonunda gidecem direkteki kutuya saglam bir taş atacam kıracam anca ozaman gelip bakacaklar.

Bir uzman ekip gönderipte kontrol ettirmeyi bile bize çok gören bir firmadan ne beklenirki.

son olarak durum aciliyetin farkındasınız galiba sayın temsilci telefonumu özel mesaj ile bıraktım ama sanırım sende bizi diktin neyse herkes dikiyor zaten en saglamı yarına kadar sorun devam ederse gidip telefonuda internetide kapatıtıracam kafam rahatlayacak.

EnverYigit

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bakın modem ara yüzüne baktıgımda hat zayıflamaya göre santrale olan uzaklıgım 940m gözüküyor ama santrali camdan baktıgımda göre biliyorum yaklaşık 500m bile yoktur ama nedense sürekli bu sorunları yaşıyorum en sonunda gidecem direkteki kutuya saglam bir taş atacam kıracam anca ozaman gelip bakacaklar.

Turk telekom merkezi yakınınızda olabilir fakat ttnet santralleri ayrı olabiliyor. Ben elazığ'dayım bizim ki ayrı bir yerde ve daha uzak turk telekomun koca binasından..

adal47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uydunet teyim mutluyum, önceden interneti Türktelekomdan alıp dağıtıyordu artık kendi internetini dağıtıyor.

Müşteri temsilcileri ile görüşürken blöf yapmadım degil sorun yarına kadar düzelmese internetimi ttneten diger şirketleri aktaracagımı söyledim.xD

Aldıgım cevap diger internet şirketleride türktelekomun alt yapısını kullandıkları için sorununuz devap edecektir diye bir cevap aldım.

Benim ona cevabım şu oldu diger şirketlerin türktelekom alt yapısını kullandıgını biliyorum en azından onlara bir şans vermeyi düşünüyorum sizin gibi sorumsuz davranıp bir arızayı 15 gün uzun bir sürede çözemesse ve böyle durumlara ilgisiz kalırsa bu sefer gidip interneti kökten kapatacam dedim.

Bir yandanda haklı adam türkiyedeki bütün internet şirketleri türktelekom alt yapsını kullanıyor hali ile bu şirket iyi bu şirket kötü diye ayırmak degilde bu şirket müşterini memnun etmek için ellerinden gelen bütün çabaları sergiliyor cinsinden ele almak lazım.

Ttnet işini iyi yapmıyormu yapıyor ama bu tür olaylara biraz soguk bakıyor ilgisiz kalıyor belkide işlerine geldigi için fazla ilgilenmiyor şimdi ben ttneti arıza için degilde hız yükseltme yada yeni abonelik için arasam telefon baglantım kesilse bile o artık peşimden koşar bana sürekli ulaşmaya çalışır taki ürününü sattıktan sonra ondan sonra nemi oluyor salla gitsin tabirini kullanıyorlar.

bilmiyorum verdigimiz paralar nasıl bogazlarından geçiyor bu kadar milleti kandırıyor.
tek kelime ile ttneti kınıyorum ve ona arka çıkan onu para kazanmak için testekleyen türktelekomuda kınıyorum dahada bişey demiyorum.

WhiteHawk

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Arkadaş ben de Çorlu da oturuyorum.Günlerdir internet bir geliyor bir gidiyor.Saniyeler içinde olan bir olay sanki kısa devre elektrik var gibi.Arkadaş ya tamamen kesin arızayı hallettikten sonra verin yada adamın asabıyla oynamayın bir gidiyo bir geliyo.YUhh yani yuhh.(Ben genelde hiç böyle konuşmam ya..neysee.)

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Evet sanki son günlerde internette genel bi sorun var gibi mesela benim gece sabaha doğru saat 4 te maxsimum 6megabiti vurur hattım bu kadarını destekliyor yapacak bişey yok bizde buna eyvallah dedik ama son günlerde sabaha doğru saat 4 te artık maxsimum hız olarak 4 megabitin üstüne çıkmıyor... Modem arayüzünde 8191/797 hızlarda sorun yok fakat nette dediğim gibi bariz bi yavaşlık söz konusu... Umarım en kısa zamanda bu durum kendiliğinden çözülür desemde biliyorum kendimi kandırıyorum... İstanbul a taşınmayı düşünüyorum ..

adal47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunun girderilmesi için verdigim sürenin sonuna geldim yarın ilk işim telekom müdürlügüne gidip telefon ve interneti kapatırmam olacak vadafonun 3g internetine geçecem en azından bundan daha yüksek bir hıza ulaşacagıma adım gibi eminim lanet olsun size ttnet.

adal47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet ne demişler hakkı ara yaklaşık 20 günlük bir hak aramadan sonra sonuça ulaşıyorum hız sorunum benle alakalı degilmiş telekom ekipleri benim evime geldi hız testi yaptı sonra santralin içine gitti bizzat ben kendim yanlarındaydım santralin bütün portlarını denedi yine sonuç alamadılar köyde yaşıyorum köyün bütün internet baglantılarını kesti bir tek benim interneti santralin içinde denedi yogunluktan dolayı olabilir diye yine bir sonuç alamadı en son beni tek bir porta aktardılar şuan santralin tek portu benim hesabıma çalışıyor yine baglantım eskisine göre iyi ama yinede istedigim hızı alamıyorum

bakın santralin içinde hızımı test ettiler 1.5mbps çıktı.

ve benim istedigim oldu müdürlükten ankaraya bildirim yaptılar sanrtalin bütün sistemlerini degiştirecekler sistemlerde bir arıza tespit edildi bu güne kadar bizim cahil köylüler hiç bu konu hakında arıza talebinde bulunmamışlar ama ben istanbuldan geldim internet hattı çektim sorun vardı 30 arıza kaydı bildirtikten sonra detaylı incelemeye aldılar ve santralin bütün sistemini huwai adlı yeni sistem ile degiştirecekler bu hafta yetişirse yapacaz dedi yetişmesse önümüzdeki hafta yeni sistemli 0 degerinde bir santrale sahip olacagız

düşünün bu kadar senen köylüler internet kullanıyor bu sorun var ve kimse bildirmemiş ama ben internetin ana kalbine kadar şikayyet bulundum ve bir sonuca vardım şuanda bile köylüler 8mbps den 1mbps hız almazken beni santralin en kaliteli portuna ve hiç kimsenin olmayan portuna aktardılar en azından sistemlerin degişinceye kadar rahat kullanabileyim diye ama ben kafaya koydum üzerinde duracam bu işin yine kardeşim köylüler hepsi madur durumda ama nereye başvuracaklarını ne yapacaklarını bilmedikleri için bu bozuk santrali yıllardır kullanıyorlar.

ben para verdimmi karşılıgını alacam alıncaya kadarda mücadele edecegim.

şimdi köyün bütün interneti 8mbps ye kadar yada bu net paketleri adamlar 1mbps altında hız alıyor yazık günah degilmi.
kimsede ilgilenmiyor ama ben peşini bırakmıyacagım.

En kısa sürede santralin sistemlerinin degişmesi için elimden gelenini yapacagım.

bunuda burda belirtmek istedim

vestham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de bıktım.1 mbit sınırsız kullanırken bir hata ettik 8 mbite kadara geçtik.Hat hemen kesildi.Arızayı arayınca hızımı 2 mbite düşürüp netimi verdiler.1 senedir Kayseri merkezde hem de 2500 konutlu dev binaların içinde 2 mbit internet kullanıyorum.Kaç defa mail attım.Bizzat gidip Erciyes telekom müdürüyle görüştüm.Hepsi de biz size döneceğiz en yakın zaman da sorununuzu çözeceğiz dediler halen bişey yok.Parayı alınca iyiler hizmet isteyince arayan soran yok.
Bir de neredeyse suçu bana atacaklar.Neymiş efendim santrale 2200 metreymişiz.Santral bu hızdan sonrasını kaldırymıyormuş.Özür dilerim ev alırken onlara sormalıymışım.Adamlar şu bari deseler yeter bana.Kusura bakmayın en kısa zamanda altyapıyı uygun hale getireceğiz.Maalesef o da yok.Bunlara bulaştığım için bin pişmanım.Bulaşmak isteyenleri de uyarıyorum...

Benim sorunumu çözmedikleri sürece heryere yazacağım iç yüzlerini...

vestham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardım bekliyoruz [MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION]

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, cep ve Adsl numaranızı özel mesaj ile gönderirseniz size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.

vestham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesaj sayım yetersiz olduğu için özel mesaj atamıyorum ama hizmet numaram 1838200163.Sistemde tel isim vs herşey doğru olarak kayıtlı.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
muhtemelen aynı problemler bizim santraldede var,ama köylü milleti bu işten fazla anlamıyor,bende evden dışarı çıkamıyorum,telekom ,ttnet yattığı yerden haketmediği parayı kazanıyor. ne diyeyim,bu işten ekmek yeyipte işini doğru yapmayanların,inşallah boğazlarında kalır.anlayan anladı.

vestham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün Erciyes telekom müdüryle tekrar görüştüm.2012 de otuduğunuz bölgedeki sorunu halledeceğiz hem de fiber internet vererek dedi.Tabi herzaman olduğu gibi bizi kandırmadılarsa.Çünkü pek güven vermiyorsunuz artık şirket olarak.2012 ama hangi ayı o da belli değilmiş :) adsl nom:1838200163.
Sizden tek isteğim sorunu çözemezseniz bile binlerce abonenin olduğu bu bögedeki ve sitedeki sorunu erkenden halletirebilmeniz.Ancak terkardan böyle güven kazanabilirsiniz.

Korpe

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16
benım bulundugum bolegede de int baglanti problemi vardi hizi da cok dusuktu santral in tlefon numarasini aldm aradim ve syab düzeldi baglanti hizim arttti

vestham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben artık bıktım bu mesajları yazmaktan aylardır mesajlar yazılıyorum ttnete türk telekoma halen hızım da bir değişiklik yok.2 mbit ttnet destekten de bir sonuç çıkmadı.

maxpayne1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu mesajları gülerek okuyorum.... Türkiyede kimseyi takmayan istediğini yapan tekel bir şirket sizce müşteriyi dinler mi?
İstediği zaman zam yapan hiç bir mahkeme kararını takmayan bir şirket sizi takar mı?

-Hewal-

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
11
3980328417.png

İki gündür arıyorum arıza ekipleri hala bakacaklar bu hız yine iyi 0.30 bile düşütüğü oluyor gelde çıldırma ulan her fatura ödedikten sonra aynı saçmalığı yapmak zorundamısınız .Gerçi kendileri bilir tahatütüm yok 1 haftada halletmeseler keserim interneti kafam rahat eder olmadı gidip vınn alıp sadece net e girmek için neti kullanırım.

M

Mb35

SDN Okuru
Günlerdir ttnet i arayıp derdi mi anlatıyorum ama bana kimse yardimci olmuyor 16 mbps hız almam gerekiyor ama 227 kb hız alıyorum lütfen yardımcı olursunuz