TTNet Altyapı çalışmaları

ttlane77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTnet altyapı çalışmaları nerelerde olduğunu nasıl öğrenebiliriz muğla milasta yaşıyorum bodrum yolu üzeri buralarda çalışma falan olduğu yok acaba siyasi nedeni mi var diye düşünmedim değil..:rolleyes:

Edirneli

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
15
siyasi nedenden dolayı olacağını sanmıyorum

YellowRed

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bence de siyasetle ilgisi yoktur. altyapı çalışması konusunda herkese bilgi vereceklerini sanmıyorum. istersen bağlı bulunduğun türk telekom müdürlüğünü arayıp bir şansını dene. :)

michuozawa

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
493
ttnet te net bilgi verecek ya :)

ByKaMiKaZe

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
20
ttnet 8mbit parasını almayı, 6mbit hizmet vermeyi bilir. 2 senedir altyapı çalışmaları sürüyor hala değişiklik yok nasıl bi altyapıysa.

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Peki şu anda Muğla Milas ta durum nasıl??...

jesse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben istanbuldaken sokağıma fiber döşediklerinde telefon edip durumu bildirmişlerdi bi ay kadar önce

ttlane77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki şu anda Muğla Milas ta durum nasıl??...

ilk 8 mbpsye geçtiğimde (geçen sene) hız 7.6 hatta bazen 8'i geçip 8.2 olduğu oluyordu. Birden 4 mbpsyi zor görmeye başladı aradım böyle böyle diye adam dedi ki santrale uzaklığınız 3 kilometre falan önceden 7lerde alıyordum diyince 5.5 mbpsye çıkarıldı ama hâla tatmin olamadım konuyu açma sebebim ise şu ; Herkes modemi açtığında bir sayfaya yönlendiriyormuş altyapı çalışması oldu bölgenizde hızınız yükseldi diye adamlar tam hız hatta fazlasını alıyormuş altyapı çalışmasından sonra bende burada ne zaman olur diye gözlüyorum.

jesse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer alt yapıyı iyileştirirlerse full alırsın bende öyle olmuştu istanbulda şu an ki taşındığım yerde de zaten ttnet fiberi döşenmişti yine full alabiliyorum
1395347553.png

ttlane77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işin gülüç tarafı muğlanın ortalaması 3,4 olarak görünüyor sitede öyle geri kalmış internet konusunda

jesse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pek çok yerde turk telekom yeni yeni fiber kablo döşiyo o da tivibuyu tam performans vermek adına işte yoksa fiberi döşemiye pek niyetleri yoktu sanırım da santraldeki elemanla göriştüm bana 4 yıl içinde istanbulun tamamına yakınına fiber döşiyceklerini söylemişti diğer illerde bu çalışma hızı ne durumda olur ALLAH bilir

YellowRed

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
27
türk telekom 4 yıl sonra naklen yayın halesini alıp tivibuyu genişletmek istiyor. o yüzden bu fiber işine hız verdiler.

jesse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet ama liglerin sadece ip tv şebesinde olması da sanırım halk tarafından pek kabul edilmez

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
degerli arkadaşlar çalışmalar bölge bölge yapılıyor tüm türkiyede en düşük hız 20 ye cıkacak erken bitirilen yerlere vermeye başladılar artık şansınıza kalmış

jesse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tam da düşünüyorlardı,icraatlarımız hakkında halk ne düşünür diye,çokta tın:glare:

kabul etmez derken kastım pek rağbet görmez demekti çünkü netteki kesintiler direk tvyi etkiliycek şahsen ben güvenip almam hem dtinin de kolay kolay bırakmiya neyeti olcanı sanmiyorum kaldı ki ttnet şu ana kadar benim bütün şikayetlerimi dikkate alıp sorunlarımı hemen giderdiler daha bi ay önce yeni taşındığımda 50 dakika içinde merkezden hemen bi teknisyen gönderip 16 mbit hızımı aktif ettiler saat tam 17 30da normalde mesai bitiyomuş buralarda o saatte ilgilenmedikleri çok yer var ama bana pek denk gelmedi ALLAH a şükür

---------- Post added at 18:22 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

degerli arkadaşlar çalışmalar bölge bölge yapılıyor tüm türkiyede en düşük hız 20 ye cıkacak erken bitirilen yerlere vermeye başladılar artık şansınıza kalmış
20 için yeni tarife mi çıkarcaklar?

ttlane77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kabul etmez derken kastım pek rağbet görmez demekti çünkü netteki kesintiler direk tvyi etkiliycek şahsen ben güvenip almam hem dtinin de kolay kolay bırakmiya neyeti olcanı sanmiyorum kaldı ki ttnet şu ana kadar benim bütün şikayetlerimi dikkate alıp sorunlarımı hemen giderdiler daha bi ay önce yeni taşındığımda 50 dakika içinde merkezden hemen bi teknisyen gönderip 16 mbit hızımı aktif ettiler saat tam 17 30da normalde mesai bitiyomuş buralarda o saatte ilgilenmedikleri çok yer var ama bana pek denk gelmedi ALLAH a şükür

---------- Post added at 18:22 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

20 için yeni tarife mi çıkarcaklar?

gerçekten böyle bir şeyin aslı var mı 20 mbps diye?

jesse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bildiğim kadarıyla turk telekom tarifelerini katlama yoluyla artıriyo yani 8 16 32 gibi o bakımdan pek bana çıkcakmış gibi gelmedi hiç bi duyum da almadım santralle de görişürsem sorarım söyliyen arkadaş durumu nerden öredniğini açıklarsa daha net olur

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

var mı gerçekten sitesinde böyle bi hız varsa geçiyim hemen:)

jesse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:)sanırım arkadadaş onu adsl2p teknolojisi ile ulaşılabilcek maksimum hız olarak kastetmiş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Burası Muğla köyceğiz.İnternet çok berbat.Hızım 0,50 mbit. Köyceğizin geneli düşük. 15 aydır arıza bildiriyorum tın yok

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
21:53 :D
Başlangıçın telsizle konuşur gibi olmuş. Kendimi 60'larda hissettim bir an.

cngzkyz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Milleti fiber diye kandırıyorlar. Upload yerlerde..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ne alt yapısı kardeş ben bir senedir 65 tl para ödeyip kaplumbağa hızında internet kullanıyorum bağlantım sürekli kopuyor lanet olsun böyle şirkete aldıkları para zehir zıkkım olsun inşallah hiç memmun değilim iyi bir internet şirketi bulsam bugün aboneligimi kapatcam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kac aydır var bu sorun internet yerlerde hakketten o kadar para ödüyoruz ttneti aradıgımz zaman teknik sorun falan filan hep geçiştiriyor allaha şükür tavütnamem bitti uydunete geçicem hayırlısıyla

v2beta

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam yıl sonuna kadar istanbulun tüm semtlerine fiber gelecek dendi ve harbiden getirildi.

1 ay önce tüm sokak başlarına vdsl2 şebekeleri kuruldu. tıkır tıkır calısıyor ama hızım hala 8192kbps görmüs degil hala hat zayıflaması var :)

3 gün önce sokagın girisinde ki alt kanalizasyon gibi yere girip fiber cektiler, yetkiliye sordugumda evet artık fiber var sokak başlarında ki vdsl2 santrallerine de çektik dedi ama hala hızım 8192kbps görmüs degil ve hala hat zayıflaması var.6mbps gecmiyor bir ay 8mbps geldi tıkır tıkır ama sonra santrale uzaksınız diye düşürdüler. üstüne iki maç izliyim dedigimde ise adil kullanım kotasına girip 3mbps e mahkum ediyorlar.

özetiyle benim semtime fiber gelmiş nazlı yar neyleyim ben 8mbps görmedikçe.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya olmaması daha iyi win 7 ile win xp & win vista buna çok acayip tepkiler gösteriyor nedeni bilinmiyor ağ ayarlarınız bozuluyor herşey karışıyor en iyisi format oluyor bu durumdada