TTnet AKK, Minumum Hız 3 Mbit Oldu...

leonidas90

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bugün ttneti aradım hızım 1 mbit olduğu için..Aslında kotayı filan aştığımı biliyorum ama son 1 haftadır 3mbit olarak kullanıyordum.Bundan önceki telefon görüşmemizde de 'bundan sonra 3mbit olacak' gibilerinden bi konuşma yapmıştı sevgili müşteri temsilcisi.Bugün aradım öyle bişey yok yanlış bilgilendirilmişsiniz kotalar 1e düşecektir açıklamasını yaptı.Kızdım,köpürdüm,bozuldum..

Adil kullanım olayı tüm dünyada yavaş yavaş devreye giren bi uygulama.Fakat BİLDİĞİMİZ GİBİ yurtdışında olay böyle değil elbetteki.Atıyorum birinde akşam 19-23 arası 10gb ı aşarsan hızın yarıya düşüyor.Ve saat 23ü geçtiği an hızın eski haline geri dönüyor.

Bizimkine bakın bide 16mbit interneti download yapmayacaksa bi adam neden bağlatır? (Türkiye şartlarından bahsediyorum,yoksa bu zmanda 16mbitle bile en fazla sörf yapılır.) 16mbitden 1 e düşmesi ne demek farkında mısınız? Herkesinki kullandığının yarısına düşse yine fazla ses çıkmayacak belki.

Ayrıca diyorsunuzki sözleşmede yazıyor hak iddia edemezsin..öyle bi ederim ki..eğer sen o saçma sapan sitende 16mbite kadar SINIRSIZ! başlığı altında satıyorsan bu DOLANDIRICILIKTIR.Burada herkesin sınırsız ın kelime anlamını bildiğini varsayıyorum.

Özet olarak en kısa sürede ttnetin batması dileklerimle..

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Bu zaten bilinen birşey.Yasal dolandırıcılık :)

BlackSwords

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TTNET ve 3 mbit yapmakmı :)) şu başlığı değiştirin bari millet gerçek zannedecek . 1 mbit i zor görüyorum ..

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
3 mbit miş daha 1 mbiti veremiyor allah belasını versin bu şirketin...

1969335656.png

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Ya 3 mbit'e düşürse hiç olmazsa ben ona da razıyım ancak 1 mbit ile hiçbir şey yapılmıyor çok yavaş. Youtube üzerinde bir video izlemek için bile 2 saat dolmasını bekliyorum nasıl insafsız bir şirket bu böyle müşteri memnuniyetsizliği için elinden geleni yapıyor resmen avrupanın hiçbir ülkesi böyle değil en azından bu 1 mbit gibi komik hızda kullanmıyor neti.

xlc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
apartmana fiberinternet kutusu geldi ama hala 1 megabit internet kullanıyoruz.Bu nasıl bi geri kalmışlıktır?

insan hızı yarısına düşürür 1 megabit nedir ya sanki dalga geçiyorlar

battles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya 3 mbit'e düşürse hiç olmazsa ben ona da razıyım ancak 1 mbit ile hiçbir şey yapılmıyor çok yavaş. Youtube üzerinde bir video izlemek için bile 2 saat dolmasını bekliyorum nasıl insafsız bir şirket bu böyle müşteri memnuniyetsizliği için elinden geleni yapıyor resmen avrupanın hiçbir ülkesi böyle değil en azından bu 1 mbit gibi komik hızda kullanmıyor neti.
Bir de 2 saat dolmasını beklediğin youtube videosunu tam ekran yapınca yüklenen kısımlar kaybolup başa dünüyor de gel tekrar 2 saat bekle :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Adil kullanım olayı tüm dünyada yavaş yavaş devreye giren bi uygulama.Fakat BİLDİĞİMİZ GİBİ yurtdışında olay böyle değil elbetteki.Atıyorum birinde akşam 19-23 arası 10gb ı aşarsan hızın yarıya düşüyor.Ve saat 23ü geçtiği an hızın eski haline geri dönüyor.

Ben hiç inanmıyorumki bu sistem gelmez zaten o başka konuda TTNET yapmaz işine gelmez....

Ayrıca kafasına saksı düştüde kazık net in yaptı diyelim aynı sistemi milletin hızları adeta dans eder yukarıda arkadaşın verdiği

hız örneğindeki gibi daha ayda bir düşürüp yükseltmekten aciz bi kurum 1 mb bile veremiyo doğru düzgün daha düşürdüğü

hızı stabil değerde tutamıyo saygılar...

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Bugün ttneti aradım hızım 1 mbit olduğu için..Aslında kotayı filan aştığımı biliyorum ama son 1 haftadır 3mbit olarak kullanıyordum.Bundan önceki telefon görüşmemizde de 'bundan sonra 3mbit olacak' gibilerinden bi konuşma yapmıştı sevgili müşteri temsilcisi.Bugün aradım öyle bişey yok yanlış bilgilendirilmişsiniz kotalar 1e düşecektir açıklamasını yaptı.Kızdım,köpürdüm,bozuldum..

Bizimkine bakın bide 16mbit interneti download yapmayacaksa bi adam neden bağlatır? (Türkiye şartlarından bahsediyorum,yoksa bu zmanda 16mbitle bile en fazla sörf yapılır.) 16mbitden 1 e düşmesi ne demek farkında mısınız? Herkesinki kullandığının yarısına düşse yine fazla ses çıkmayacak belki.

Ayrıca diyorsunuzki sözleşmede yazıyor hak iddia edemezsin..öyle bi ederim ki..eğer sen o saçma sapan sitende 16mbite kadar SINIRSIZ! başlığı altında satıyorsan bu DOLANDIRICILIKTIR.Burada herkesin sınırsız ın kelime anlamını bildiğini varsayıyorum.

Özet olarak en kısa sürede ttnetin batması dileklerimle..

Sözleşmesinde 50GB AKK yazıyormu? Yazıyor. Sende bunları okuyup kabul edip altına imzanı atıyormusun? Atıyorsun. O zaman susacaksın.
Aksi halde bir gün gelir birileri herşeyini alırlar sözleşmelerle sonra tavuk gibi kalırsın sokakta.
8 yaşındaki çocuk değilsin ki. Bu devirde TTNET'e güvenip okumadan imzayı atıyorsan suç TTNET'te değildir.

sharaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok iyi oldu gerçekten de. MTU ile 4 mbit alırken şimdi MTU'suz hiç uğraşmadan ttnet 4Mbit vermeye başladı.

SouLCollectoR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ttnet müşteri hizmetleriyle görüşdüm böyle bir çaşılma yok diye bilgilendirdi, şuan için bütün net paketleri akk 1Mbit dir diyor. umarım bahsedildigi 3mbbit olur

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sanmam. Çünkü yüksek hızlarda ttnet altyapısı stabil olamıyor malesef.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
hehe bu haber 2 ay oncesinden cikmis bugun yeni bitane daha cikti ama durum hala ayni :p

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben Superonline kullanıyorum ,
95 GB geçkin indirme yaptım hala düşmedi hız felan.
Hiçbirşey anlamadım ? Daha önce fiberoptik kullanıyordum yeni taşındığım yerde altyapı olmadığı için bunu verdiler.

2065173234.png

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yenisin diye ellemiyorlardır. Biraz zaman geçsin binerler tepene.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Sözleşmesinde 50GB AKK yazıyormu? Yazıyor. Sende bunları okuyup kabul edip altına imzanı atıyormusun? Atıyorsun. O zaman susacaksın.
Aksi halde bir gün gelir birileri herşeyini alırlar sözleşmelerle sonra tavuk gibi kalırsın sokakta.
8 yaşındaki çocuk değilsin ki. Bu devirde TTNET'e güvenip okumadan imzayı atıyorsan suç TTNET'te değildir.

Ben Paketimi 4 sene önce almıştım ilkten 4gb 8mb kotalıydı ama sınırı geçiyodum devamlı sonradan tamamen sınırsız yaptım 55tl'ye sözleşmemde [50 gb AKK geçersiniz hızınız 1mb oluckatır]diye bi madde yoktu ama yinede AKK mağduruyum Yanii TTNET=YavaşNet... :/

leonidas90

Asistan
Reaksiyon puanı
1

demişsin..iyi hoş demişsin.sözleşmeyi herkes gibi okumadım evet o kadar yazıyı üniversite hayatımda zor okumuşumdur.Gel gelelim yanıltıcı reklam büyük suçtur.Burada benim demek istedğimde bu iyice yazdıklarımı okursan.Bu adamlar bu paketlerin hepsini SINIRSIZ diye yayınladılar.O halde suç işlediler.Demekki senin her zaman yaptığın gibi susmam değil konuşmam gerek..saygılar.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
şimdilik BTK onayladı diye haberler çıkıyor,bunların uygulamaya geçmesi için telekom anlı şanlı her tarafı reklam kokan bir basın toplantısı ile bakın millet gözünüz insanlık! görsün gibisinden ifadelerle duyurması gerekiyor.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Vodafone Cepnet'e geçtim mutluyum.

TTNET'ten kurtuldum Allah'a şükürler olsun. Ayda 14 TL'ye sınırsız internetim var. Düldül hızında ama değer.

Dakikada 7-10 mb arası veri indirebiliyor. Shiftdelete forum, Facebook, Twitter sorunsuzca görüntüleniyor.
Video izlemeyi sevmem diyorsanız, denemenizde fayda var.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Şaka dedik, asparagas dedik, inanamadık ama sonunda oldu. İşte btk'nın kendi sitesinded yayınladığı karar metni. Evet akn aşılınca artık hızımız 3mbps'ye düşecek. Ama hemen umutlanmayın derim. Çünkü altyapı yetersizliğinden bir çok yerde yine sorun yaşanacağını ve 3mbps altında hızlarda bağlanılacağını düşünüyorum. Demekki 2-3 gündür hızımızın artmasının nedeni buymuş. Cümleten hayırlı olsun.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
demişsin..iyi hoş demişsin.sözleşmeyi herkes gibi okumadım evet o kadar yazıyı üniversite hayatımda zor okumuşumdur.Gel gelelim yanıltıcı reklam büyük suçtur.Burada benim demek istedğimde bu iyice yazdıklarımı okursan.Bu adamlar bu paketlerin hepsini SINIRSIZ diye yayınladılar.O halde suç işlediler.Demekki senin her zaman yaptığın gibi susmam değil konuşmam gerek..saygılar.
75 yaşındaki anneannem bile memleketinde köyünde bir şeye imza atarken okuyor. Çocuk oyuncağı değil bu. Download miktarı sınırsız olduğunu anlayamıyorsan bırak bu işleri.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Sanmam. Çünkü yüksek hızlarda ttnet altyapısı stabil olamıyor malesef.
10 mbitlerde en kötü hatlar bile desteklenmiş moda geçerek hızı sağlıyor fakat bu biraz ping yapıyor. oturduğun yerden koskoca altyapı hakkında hiçbir fikrin olmadan sallaman gülünç

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Madem en düşük hız 3 mbit oldu benimki neden 1 mbit'e düştü acaba? Benim gibi 1 mbit'e düşürülen var mı başka?

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bizim eski bir mbit :p tarife degismeden hayatta artirmazlar ;P
zam gelse iki gin cemeden uygularlar ama indirim olunca dusunmek bile akil disi :p
neyse bi netlessin durum 3 mbite geceriz gercekci biseyse :p

ya bu sevis saglayicilarin hicbiri 3mbite duser demiyo 1 mbite duser diyo biri dalga mi geciyo acaba demeden edemiyo insan .
:p