Ttnet 8 Mbit Limitsize (Full paket) Geçmeyin !

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Merhaba ;

2 gün önce paket değişim talebinde bulundum.

8 Limitsiz AKN olmayan pakete geçtim.

Daha önceki paketim 16 mb netlimiszidi ve 14 mbit sorunsuz geliyordu.

Şu an speedtest yaptığımda 7 mbit görüyorum.

3 kat üstümdeki komşum 8 Net limitsiz kullanıyor ve 8.13 mbit hız görüyor.

Ttneti defalarca arayıp konuştuktan sonra nihayet ezbere değilde teknik bilgi veren biriyle konuştum ve bana söyledikleri ;

Genel müdürlük tarafından , 8 Mbit net limitsiz (akn olan) paketin değerlerinin 9.000 küsür kbps olarak

8 Mbit limitsiz (akn olmayan) paketin değerlerinin ise 8.000 küsür kbps olarak ayarlandığından dolayı bu hız farkının oluştuğunu söyledi.

Arada 1 küsür mbit hız farkı var. Birimiz aylık 55 lira veriyor , birimiz 119 lira.

Arada ciddi ve mantıksız farklar var.

Ben kesinlikle 8 limitsiz paketine geçmenizi önermiyorum.

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşım iyi misin? Yoksa olayı mı anlamıyorsun :).

Dostum 8 mbit kullananlara en fazla 8192kbps değeri verilir modeme. Bazen santrale bağlı durumlara göre 9415 10240 veya hatta 1200 falan hız değeri modeme verilebiliyor. Bunu ttnete sorsan santral test ederken olmuştur der. Ben seneler önce 8 mbit çıkınca geçtiğimde 12 mbit değeri alıyordum ama sonradan baya düşürdüler o ayrı mesele. Ben 2010/2011 gibi mayı ayıydı 8 mbit aldım tekrar modeme değer olarak 8192 idi sonra aylar sonra 9415kbps değeri geldi ve speedtes 9.4 mbit interneti test edince mb/s cinsinden hesap ile 8.08 falan gördü. Normalde 8192 değeri normal ve bunun üstü olmaması lazım ve hız testlerinde 6.95 veya en fazla 7.15 falan çıkması lazım. Bana geçen ay adil kotayı aştıktan sonra 3 mbit uygulaması yaptılar ama bu seferki farklıydı ve modemden 4 mbit veya 2 mbit vermişlerdi. Sonunda ay başı geldiğinde 00:20 de aramıştım en fazla 5992 olabildi sonra 01:20 de aradım ve hız güncellemesi taleb ettim durumu izah ettim ve 8192 gelmesi gerekirken internetim borçtan kapanmadan önceki 9415 değeri geldi ve indirmelerde 935-975 civarı indiriyorum (saniyede kb/s) yani dayandığı değer 1008 kb/s gibi bişi ama kota gitmesin diye indirmedim. Çünkü ocak ayındaki kota bitiminden sonra modemden 2 veya 4 mbit atama yaptılar gözüm korkuyor :D. Yani olay tamamen şansa bağlı.

NOT: Bende senin gibi önceden komşum 8 alırken senden beter bir hız alıyordum 6 veay 4 mbit oluyordu oda yan komşum 8 alırkendi... Yani santrale bağlı. Bu arada ocak ayındaki yani 2013 ocaktaki kota bitiminden sonra gündüzleri farklı bir port 7x.16x.xxx.xx şeklinde ip geliyordu ve akşamları ise eski 8x.10x.xxx.xx ip geliyordu ve şu sıralarda gene ip portu bu şekilde oluyor.

Bende artık işi öğrendim eğer bir daha düşerse hız modem üzerinden (adil kotadan bile olsa her aybaşı aramak istemiyorum çünkü) diyeceğim ki hız testinde 8 mbit çıkmıyor yükseltir misiniz diyeceğim.

:D...

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşım iyi misin? Yoksa olayı mı anlamıyorsun :).

Dostum 8 mbit kullananlara en fazla 8192kbps değeri verilir modeme. Bazen santrale bağlı durumlara göre 9415 10240 veya hatta 1200 falan hız değeri modeme verilebiliyor. Bunu ttnete sorsan santral test ederken olmuştur der. Ben seneler önce 8 mbit çıkınca geçtiğimde 12 mbit değeri alıyordum ama sonradan baya düşürdüler o ayrı mesele. Ben 2010/2011 gibi mayı ayıydı 8 mbit aldım tekrar modeme değer olarak 8192 idi sonra aylar sonra 9415kbps değeri geldi ve speedtes 9.4 mbit interneti test edince mb/s cinsinden hesap ile 8.08 falan gördü. Normalde 8192 değeri normal ve bunun üstü olmaması lazım ve hız testlerinde 6.95 veya en fazla 7.15 falan çıkması lazım. Bana geçen ay adil kotayı aştıktan sonra 3 mbit uygulaması yaptılar ama bu seferki farklıydı ve modemden 4 mbit veya 2 mbit vermişlerdi. Sonunda ay başı geldiğinde 00:20 de aramıştım en fazla 5992 olabildi sonra 01:20 de aradım ve hız güncellemesi taleb ettim durumu izah ettim ve 8192 gelmesi gerekirken internetim borçtan kapanmadan önceki 9415 değeri geldi ve indirmelerde 935-975 civarı indiriyorum (saniyede kb/s) yani dayandığı değer 1008 kb/s gibi bişi ama kota gitmesin diye indirmedim. Çünkü ocak ayındaki kota bitiminden sonra modemden 2 veya 4 mbit atama yaptılar gözüm korkuyor :D. Yani olay tamamen şansa bağlı.

NOT: Bende senin gibi önceden komşum 8 alırken senden beter bir hız alıyordum 6 veay 4 mbit oluyordu oda yan komşum 8 alırkendi... Yani santrale bağlı. Bu arada ocak ayındaki yani 2013 ocaktaki kota bitiminden sonra gündüzleri farklı bir port 7x.16x.xxx.xx şeklinde ip geliyordu ve akşamları ise eski 8x.10x.xxx.xx ip geliyordu ve şu sıralarda gene ip portu bu şekilde oluyor.

Bende artık işi öğrendim eğer bir daha düşerse hız modem üzerinden (adil kotadan bile olsa her aybaşı aramak istemiyorum çünkü) diyeceğim ki hız testinde 8 mbit çıkmıyor yükseltir misiniz diyeceğim.

:D...

Gayet iyiyim.

Olayı iyi anladım , araştırdım ve özetledim.

Görüyorum ki sen anlamamışsın.

Kafan sakinken tekrar oku.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ben bir sorun Göremedim Beo aldığın Hız Gayet Stabil !

Testleri Kullandığın Bilgisayardaki Programlar Uygulamar Arka Planda Çalışan Program Parçacıkları AV Programın Firewall 'ın Modemin Asimetrik Dönüştürme Kalitesi Ve Modeminin Arayüzündeki Veri işleme Arayüzü Firewall'i SpeedTest Gibi Sitelerdeki Ölçümleri Etkileyecektir Ama Gördüğüm Kadarıyla Pek Az Etkileniyor .! Ve Son Derece Normal Hız Alıyorsun .

Ayrıca Bağlantı Hızına Modem Arayüzünden Bakarsan Ordaki Değer Kesin Değerdir .!

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ben zaten ttneti sevimiyorum bu konuyuda arkadaşın sölediğinide gayet iyi anladım ondan dolayı şuan süperonlinedan bağlanıyorum. ve bence bu işte bir iş var.

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Gayet iyiyim.

Olayı iyi anladım , araştırdım ve özetledim.

Görüyorum ki sen anlamamışsın.

Kafan sakinken tekrar oku.

Dostum sana iyi misin / anlamıyor musun derken açıkladım olayı iyice açıklamak için :). Kafam sakin senin dediğinide okudum komple :). Bahsettiğim gibi modem arayüzünde 8192 değerini alman yeterlidir normalde. Ama dediğim gibi TTNET santral kaynaklı olarak bazı kişilere belki bilmedende olsa 8192 değerinden fazla bir değer gönderiyor. Dikkat edersen faturanda 8192 internet yazar ;). 8192 = 8 Mbit senin 9000 alman ise = 9 Mbit paket demek olur ki buda yok. Santralin gücüne ve uyguladığı işlemlere göre kişiden kişiye değişken ya çok düşük ya normal yada çok yüksek hızlar gönderilir modemine. Speedtest vb yaptığınızda ölçüm yönteminden dolayı 6.95 veay 7.15 gibi sonuçlar alırsınız ancak bir anlık hız gösteren bir program ile baktığınızda 845-865 gibi doğal 8 mbitin kb/s hızını alırsınız.

Size anlamıyorsunuz derken bunu söylüyordum. Ancak gene kötü anlayıp bu durumuda anlamazsanız bir şey diyemem artık...

Ortalama değerler:

1024=1Mbit=125kb/s
2048=2Mbit=248kb/s
4096=4Mbit=445kb/s
8192=8Mbit=845kb/s
10240=10Mbit=1mb/s

Gibi...

Yani eğer modem arayüzünüzde hat değerinizin üstünde bir değer varsa bu sizin paketinizden fazla bir hız almanız yani kâr etmenizdir hız açısından.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Benide aradılar geçmedim bir çapanoğlu vardır dedim bu ttnet bukadar bizimi düşünür diye ki bak arada o kadar fark olmuyormuş.

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Benim de 8 mbit paket ama en fazla 4 mbit alıyorum AKK olsa da olmasa da hep 4 mbit hız.

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Ben bir sorun Göremedim Beo aldığın Hız Gayet Stabil !

Testleri Kullandığın Bilgisayardaki Programlar Uygulamar Arka Planda Çalışan Program Parçacıkları AV Programın Firewall 'ın Modemin Asimetrik Dönüştürme Kalitesi Ve Modeminin Arayüzündeki Veri işleme Arayüzü Firewall'i SpeedTest Gibi Sitelerdeki Ölçümleri Etkileyecektir Ama Gördüğüm Kadarıyla Pek Az Etkileniyor .! Ve Son Derece Normal Hız Alıyorsun .

Ayrıca Bağlantı Hızına Modem Arayüzünden Bakarsan Ordaki Değer Kesin Değerdir .!

Merhaba ;

Bu konularda çömez değilim.

Diyorum ki ;

Ttnet teknik servisteki elemanın bana verdiği teknik bilgiler ;

8 mbit netlimitsiz (kotalı - 50 küsür tl) paketinin türkiye genelindeki kbps değeri 9.000 küsür

8 mbit limitsiz (kotasız - 119 tl) paketin türkiye genelindeki kbps değeri ise 8.000 küsür olarak ayarlanmış.

Ben bu saçmalığı dile getirmek için konu açtım.

2 kişi anlamadığına göre sanırım ben anlatamamışım.

Dostum sana iyi misin / anlamıyor musun derken açıkladım olayı iyice açıklamak için :). Kafam sakin senin dediğinide okudum komple :). Bahsettiğim gibi modem arayüzünde 8192 değerini alman yeterlidir normalde. Ama dediğim gibi TTNET santral kaynaklı olarak bazı kişilere belki bilmedende olsa 8192 değerinden fazla bir değer gönderiyor. Dikkat edersen faturanda 8192 internet yazar ;). 8192 = 8 Mbit senin 9000 alman ise = 9 Mbit paket demek olur ki buda yok. Santralin gücüne ve uyguladığı işlemlere göre kişiden kişiye değişken ya çok düşük ya normal yada çok yüksek hızlar gönderilir modemine. Speedtest vb yaptığınızda ölçüm yönteminden dolayı 6.95 veay 7.15 gibi sonuçlar alırsınız ancak bir anlık hız gösteren bir program ile baktığınızda 845-865 gibi doğal 8 mbitin kb/s hızını alırsınız.

Size anlamıyorsunuz derken bunu söylüyordum. Ancak gene kötü anlayıp bu durumuda anlamazsanız bir şey diyemem artık...

Ortalama değerler:

1024=1Mbit=125kb/s
2048=2Mbit=248kb/s
4096=4Mbit=445kb/s
8192=8Mbit=845kb/s
10240=10Mbit=1mb/s

Gibi...

Yani eğer modem arayüzünüzde hat değerinizin üstünde bir değer varsa bu sizin paketinizden fazla bir hız almanız yani kâr etmenizdir hız açısından.

Bana özel bir durum söz konusu değil.

Teknik servisteki eleman bir genelleme yaparak bana bu bilgiyi verdi.

50 küsür liralık kotalı paketin hızı , 119 luk pakete oranla 1.000 kbps (1 mbite tekabul ediyor) falan daha yüksek ayarlanmış.

Bunu dile getirmek istedim.

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba ;

Bu konularda çömez değilim.

Diyorum ki ;

Ttnet teknik servisteki elemanın bana verdiği teknik bilgiler ;

8 mbit netlimitsiz (kotalı - 50 küsür tl) paketinin türkiye genelindeki kbps değeri 9.000 küsür

8 mbit limitsiz (kotasız - 119 tl) paketin türkiye genelindeki kbps değeri ise 8.000 küsür olarak ayarlanmış.

Ben bu saçmalığı dile getirmek için konu açtım.

2 kişi anlamadığına göre sanırım ben anlatamamışım.

Bana özel bir durum söz konusu değil.

Teknik servisteki eleman bir genelleme yaparak bana bu bilgiyi verdi.

50 küsür liralık kotalı paketin hızı , 119 luk pakete oranla 1.000 kbps (1 mbite tekabul ediyor) falan daha yüksek ayarlanmış.

Bunu dile getirmek istedim.

Dostum tamam dediğini anladım. Ancak ya elemanın bir yanlış genellemesi var yada senin o bölge vb. için bir yorum yapmış olmalı. Örneğin TTNET'in çelişkili yorumları var banada söyledikleri:

Muhteşem bir olay oldu: 18 ocakta internetteki kota bilgim 40 iken 3 mbit olunca aramıştım sonra geri kapattırmıştım internetteki veriyi 50 geçmiş olarak görünce ancak inanmazsınız kapıma bile geldiler :D
ve 1 hafta falan bununla uğraştım ve en son bir kaç gün önce aradığımdada telefonda bant kaydı mayıs 2012 arıza kaydı diyordu sonra söledim kayıt yok dediler :D

1-Modem arayüzümdeki hızım 4 mbit / 2 mbit hız güncellemesi yapar mısınız
cevap: adil kullanım kotasından dolayı 3 mbit olduğunuz için ay başına kadar 3 mbit olacaksınız ay başında bir sorun olursa arayabilirsiniz
Ben: Ama ben daha önceki aylarda adil kullanımda iken modem arayüzümdeki hız değiştirilmiyordu ve zaten değiştirseniz bile 3 mbit indirmeyi geçemeyeceğim. Ben her ay başında arayıp düzelttirmek zorunda mıyım
cevap: falan filan... - sizi bekleteceğim - tın tın müzik - üzgünüz yapamayız
Ben: ama daha önce yaptırabilmiştim
Cevap: beyfendi böyle bir şey yapma yetkimiz malesef yoktur ve olamazda (gibisinden ....)
Ben: "Tak diye telefonu kapattım :D"

2-Daha sonraki bir kaç arama sonrasında güncelletebildim daha sonra ertesi gün gene düşmüştü ve 4 değil 2 mbitti

3- tekrar aradım orta seviye bir elemana denk geldim ve 4 mbit yapabiliriz dedi yaptırdım ve dedimki:
ben: artık böyle modem arayüzünden 4 veya 2 mbit mi olacak ama zaten 3 mbiti aşamıyoruz ve ben her ay başı aramak istemiyorum mecbur muyum
cevap: (artık böyle olacak ve hep böyleydi dercesine kibarca cevap
ben: (telefonu kapattım içimden gelmesede teşekkür ettim

4- nihayet aybaşı gelmişti: aradım 00:30 civarıydı ilk 3. değer dediği en yüksek değeri denedi modem dondu kaldı sonra denedi 5992 olabildi ve dediki sistem izin vermiyor dedi kendide şaşırdı falan filan geri teşekkür ettim ama pes etmedim.

5- final anı: daha sonra 01:25 civarıydı aradım ve 2. kademeye alabildi önceki eleman dedim lütfen 3. kademeye alır mısınız hız güncellemesi yapar mısınız dedim ve bir baktım 9415 / 799 bu değer benim 1 sene falan öncesindeki aldığım 9420 / 799 'değerine çok yakındı sonra ip gelmeyince bir daha yaptı ve korktum tüh dedim 8192 gelecek galiba derken gene aynı değer geldi ve sevindim. Teşekkür ettim.

dedimki: falan filan işte 4 veya 2 mbit olacakmış artık modemim 3 mbit olunca dedim oda dediki böyle bişi yoktur falan sonradanda uzatmadım ve söylemedim tabi yüksek değerimi :D kapattım.

not: ayrımcılık gibi görmeyin ancak ttnet müşteri hizmetlerinde erkek elemanların %99'u çok kibar ve anlayışlı iken ve istediklerinizi yerine getiriyorlarken, kadınların %99'u ya hiç anlamıyor yada çoğunlukla tam tersi anlayışsız döver gibi tavırlar ile sizi delirtiyorlar ki ben asla başkaları gibi tartışıp küfür falan etmem kibarca konuşurum :D....

SincapHenry

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Müşteri Hizmetlerinle bu işi zor çözersin. Bende o paketteydim ve hızım sabit 8.300 veya 8.500 arası gidip geliyordu. Bayağı uğraştırdılar fakat sonra oldu. Ofise gidip çözüp bul. Telefonla o iş biraz zor kardeş.Hata kaydını aldık diyecekler sonrada ölme eşşeğim ölme. Yada şöyle yap hattını bu yüzden iptal et 8MbLimitsiz paketini 40 tl ucuza kullan sabit fiyattan. 1 sene indirim al. Paşa paşa kullan için rahat etsin. Kafanda takılmaz bu hızlara o zaman.

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Müşteri Hizmetlerinle bu işi zor çözersin. Bende o paketteydim ve hızım sabit 8.300 veya 8.500 arası gidip geliyordu. Bayağı uğraştırdılar fakat sonra oldu. Ofise gidip çözüp bul. Telefonla o iş biraz zor kardeş.Hata kaydını aldık diyecekler sonrada ölme eşşeğim ölme. Yada şöyle yap hattını bu yüzden iptal et 8MbLimitsiz paketini 40 tl ucuza kullan sabit fiyattan. 1 sene indirim al. Paşa paşa kullan için rahat etsin. Kafanda takılmaz bu hızlara o zaman.

Benimkindede 12 ay indirimli olarak sözleşme uzattımdı sonra hat kapandı tekrar açıldı (borçtan kapanmıştı) 12 ay indirim ile girmiş babam beni götürseydi o gün sözleşmesiz girerdim TTNET'e :D. İşte bu şubatın faturasından sonra yada bu fatura ile beraber indirim bitmiş olacak. 12 Ay daha sözleşmeli eziyet :D.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
İyide Babacan yazdığında Haberin Yok herhalde Çömez misin Acemimisin Profesyonelmisin Seni Tanımadığım için Bilmemem Doğal . Çömez Muamelesi Yapmadığımı , Bildiğim bir şeyi Senle Paylaştığımı bilmeni isterim

Biz seni Anladıkda Sen bizi Anlamadın herhalde

Şimdi Zaten Sen Aradaki 1 Mb hızdan Rahatsızsın O 55 TL AKN 'Li paket Benimki AKN siz Paket Onda 8 Mbit Bende 7 Mbit Derdindesin Konuda bunun üzerinden yürümüş zaten Yani Aradaki Hız Farkı Bir Problem Değil Son Derece Altyapı ile alakalı bir Durum .!

Dediğim gibi Bir Hız Farkı Yok Tekrar yazmıyorum Temel Nedenlerini . Sınırlamalar Santraller Güncelenince Değişiyor Minimal Kablolar Kullanılan Yerlerde Daire No Değişse Bile Bir Fark Mutlaka Var Bunu Bilesin

Teknisyen yok 9000 le sınırlandırılıyo yok 8000 'le Demiş ama tamamen Alakasız Böyle Bir Şey Hiç Duymadım. Çünkü Bu Sınırlamalar Verilen "Port" lara göre değişiyor . En Uygun Portda 14 Mbit bile alabilirsin 8Mbit ile System Tarafından Sınırlandırılan Durumlarda.

ayrıca Unutmadan Söylüyom 444 ile Aradığın TTNET MH Altyapı ile pek bilgiside yok Yetkiside . O Yüzden Bölgendeki Santral e gidip Durumu izah edersen Hatta Yeni Port Talebinde bulursan Durum Değişecektir .

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
İyide Babacan yazdığında Haberin Yok herhalde Çömez misin Acemimisin Profesyonelmisin Seni Tanımadığım için Bilmemem Doğal . Çömez Muamelesi Yapmadığımı , Bildiğim bir şeyi Senle Paylaştığımı bilmeni isterim

Biz seni Anladıkda Sen bizi Anlamadın herhalde

Şimdi Zaten Sen Aradaki 1 Mb hızdan Rahatsızsın O 55 TL AKN 'Li paket Benimki AKN siz Paket Onda 8 Mbit Bende 7 Mbit Derdindesin Konuda bunun üzerinden yürümüş zaten Yani Aradaki Hız Farkı Bir Problem Değil Son Derece Altyapı ile alakalı bir Durum .!

Dediğim gibi Bir Hız Farkı Yok Tekrar yazmıyorum Temel Nedenlerini . Sınırlamalar Santraller Güncelenince Değişiyor Minimal Kablolar Kullanılan Yerlerde Daire No Değişse Bile Bir Fark Mutlaka Var Bunu Bilesin

Teknisyen yok 9000 le sınırlandırılıyo yok 8000 'le Demiş ama tamamen Alakasız Böyle Bir Şey Hiç Duymadım. Çünkü Bu Sınırlamalar Verilen "Port" lara göre değişiyor . En Uygun Portda 14 Mbit bile alabilirsin 8Mbit ile System Tarafından Sınırlandırılan Durumlarda.

ayrıca Unutmadan Söylüyom 444 ile Aradığın TTNET MH Altyapı ile pek bilgiside yok Yetkiside . O Yüzden Bölgendeki Santral e gidip Durumu izah edersen Hatta Yeni Port Talebinde bulursan Durum Değişecektir .

Hala alt yapı diyorsun. Bulunduğum yer , il de en yüksek hızın alınabildiği , santrala çok yakın bir yer.

Daha önceki paketimde 14 mbit aldığımı söylemiştim.

Tarife değişti , port değişmedi.

Hatta senin gibi yavaşlığın porttan olabileceğini düşünerek , teknik servis elemanına port değişim talebimi ilettim.

Konuşmadan sıkılmış olsa gerekki sonunda bana bu şikayet konusunu açmamı sağlayan bilgileri verdi.

Son olarak bu konuşmayı ve aldığım bilgileri 444 le konuşarak değil , santraldaki teknik servisle konuşarak aldım.

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Hala alt yapı diyorsun. Bulunduğum yer , il de en yüksek hızın alınabildiği , santrala çok yakın bir yer.

Hatta senin gibi yavaşlığın porttan olabileceğini düşünerek , teknik servis elemanına port değişim talebimi ilettim.

Konuşmadan sıkılmış olsa gerekki sonunda bana bu şikayet konusunu açmamı sağlayan bilgileri verdi.

Son olarak bu konuşmayı ve aldığım bilgileri 444 le konuşarak değil , santraldaki teknik servisle konuşarak aldım.

Aga santral demişken bir kaç sene önce santrali aradığımda 8 mbit hız almak istiyorum dediğimde bana 1024/512 hız değeri atadılar ve telefonumu blokladılar arayamadım ondan sonra... :D. Yani çok iyi sahtekarlık bilgilieri var. TTNET müşteri hizmetlerine kurban olursun santrale oranla :D.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131

Şimdi Sen Kendi bildiğinden İleri Gitmicen Sanırım . Umarım istediğin gibi olur

Benim evim 2 Santral ın tam ortasında Kızıltoprak 'a 600 metre Güllük'e 1 Km mesafede Bende ki sorunları anlatmim sana :)

Ayrıca Port'unun değişmediğini nerden biliyorsun onuda anlamadım . Teknik Servis Elemanı Kaçak Yapmış Olmasın . ? Bütün Tezleri çürüttüğüne Göre Pekde Yapacak bir şey kalmamış Daha Önce 14 Mb alıyorum demişsin bide . Hız Sınırlaması ve AKN Uygulaması Daha yeni yeni Faal Olarak çalışmaya Başladı . Geçen Seneye kadar bir çok hatta AKN uygulanamıyordu bile.

Neyse Kolay Gelsin

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Şimdi Sen Kendi bildiğinden İleri Gitmicen Sanırım . Umarım istediğin gibi olur

Benim evim 2 Santral ın tam ortasında Kızıltoprak 'a 600 metre Güllük'e 1 Km mesafede Bende ki sorunları anlatmim sana :)

Ayrıca Port'unun değişmediğini nerden biliyorsun onuda anlamadım . Teknik Servis Elemanı Kaçak Yapmış Olmasın . ? Bütün Tezleri çürüttüğüne Göre Pekde Yapacak bir şey kalmamış Daha Önce 14 Mb alıyorum demişsin bide . Hız Sınırlaması ve AKN Uygulaması Daha yeni yeni Faal Olarak çalışmaya Başladı . Geçen Seneye kadar bir çok hatta AKN uygulanamıyordu bile.

Neyse Kolay Gelsin

Allah AKK'nin Belasını versin :D. Bu arada birader 14 Mbit alıyormuş o ben bu 8 işi ilk çıktığı sene içinde geçmiştim. Geçtiğimde 12 Mbit aldığımı hatırlamaktayım ama uzun sürmedi ve santrale 375 metre idim :D. Türkiye ve Lübnan artığı TTNET klasikleri...

İnşallah düzelirde ileri nesiller bu günlere bakıp güler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
valla ben 8mbit paket aldım 3mbit sabit arada 4mbit e çıkıo ttneti aradık 16mbit e geçmek için alt yapı desteklemıomus TTNET i ben komple önermem

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Konuyu açalı bugün tam 1 sene olmuş.

1 yıl boyunca 49 tl ödedim. Şimdi her ay 119 tl ödeme zamanı.

Hızda hiçbir değişiklik yok. Fiber gelse de zorunlu geçiş olsa diye bekliyorum ama ondanda ses yok.

Her ne kadar sınırsızda olsa 119 tl değmez.

Ben yaptım siz yapmayın ( :

İOS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Konuyu açalı bugün tam 1 sene olmuş.

1 yıl boyunca 49 tl ödedim. Şimdi her ay 119 tl ödeme zamanı.

Hızda hiçbir değişiklik yok. Fiber gelse de zorunlu geçiş olsa diye bekliyorum ama ondanda ses yok.

Her ne kadar sınırsızda olsa 119 tl değmez.

Ben yaptım siz yapmayın ( :

şu an kullandığım bölgede adsl'de açık var akn yok

MelekSubaşı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım çok ufak değerler üzerinde düşünüyorsun. :) Yine internet hızın çok iyi. Ben de 8 mbit kullanıyorum ama 1mbit'in bile altına düşüyor. Adil kullanım bilmemnesini aşmadığım halde. Haline şükret bence.